• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PREBRALLomy opuštěné i činné
    PULP121
    PULP121 --- ---
    WREES: Nechci tě nějak tejrat, ale Homolák je už totálně v píči.

    Lom Homolák spěje ke zkáze. Změníme to? | Burle Václav
    http://burle.blog.cz/1103/lom-homolak-speje-ke-skaze-zmenime-to
    WREES
    WREES --- ---
    Ahoj, nebyl jste se někdo letos už podívat na Homoláku? jeslti se to stihlo vyčistit od těch všech sraček? Bohužel v srpnu už to byl opravdu hnus....rok od roku horší a horší :-(
    LILLIEN
    LILLIEN --- ---
    Ahoj, chtela jsem se zeptat, jestli nekdo nemate moznost kontaktu s nekym, kdo vlastni lom v okoli Prahy, nebo ma pristup k nekomu, s kym by se dalo jednat o pronajmu, ci neco takoveho :). Necinny, i zatopeny.
    DJINN
    DJINN --- ---
    PALEONTOLOG: však já taky akorát podávám zprávu o tom, jak to tam vypadá, protože se tady na to lidi (PIKKMA)ptali :) Slíbil jsem pár fotek, tak jsem je udělal.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    DJINN: budu férovej, v činným lomu, kde se stěhujou hromady hmot ze dne na den, bych se koupat nechtěl, ani bych to nedoporučil. ze zkušenosti vím, kolik maziv a tuků se dovede z tý mechanizace uvolnit jen za jeden přejezd buldozeru/nakladače/sklápěčky/vyber si. nebudu vůbec řešit bezpečnostní hlediska, jen mluvím o tom sajrajtu, kterýho tam bývá všude plno. samo jak kde, ale stejně. opuštěnejch lomů je hodně a dá se vybírat, tak už tyhle zátěže nenajdeš a máš pohodu.
    DJINN
    DJINN --- ---
    DJINN:
    v popředí stěhující se hromady :) Dále následuje mělká část jezera, kamenný val a hluboká část jezera až k lomové stěně. Brouzdaliště bylo v pátek až k levé straně, takže kdo by chtěl přejít na plošinu u levé lomové stěny, musí přebrodit nebo přelézt po tom sesuvu.
    DJINN
    DJINN --- ---
    DJINN: tady je pár těch fotek...

    1
    2
    3
    4

    ...doufám, že to bude fungovat :)
    DJINN
    DJINN --- ---
    TSUMON: PIKKMA:
    byl jsem tam teď v pátek, žádný hlídač tam nebyl, dva týpci se tam přišli i koupat a slyšel jsem, jak říkají "...kde je ten sekuriťák...". Ale je pravda, že jsem tam šel docela pozdě (odhadem v osm), takže už byl třeba pryč. Navíc já tam nechodím po cestě od budovy, ale zadem z vedlejšího lomu, tak jestli bývá někde u závory...
    Udělal jsem i nějaké dokumentační snímky mobilem (t.j. nic moc), jak budu mít v pondělí kabel a čas, tak je někam dám :) Hromady štěrku i jezero byly zase jiné, než při mé minulé návštěvě. Připadalo mi, že se přístup do vody trochu zhoršil, ale oni tam zase hrábnou a bude to jinak. Jezero má dvě části, starší hlubokou a novou brouzdalištní, ta se zvětšuje. V hluboké části je voda čistá, akorát v tom místy plavou nějaké řasy v chuchvalcích (a kapři), když jsem tam byl, tak byly nafoukané zrovna v místě, kudy se dalo původně nejlíp jít do vody. To "brouzdaliště" je zakalené, je tam na dně dost jílu. Části odděluje jakási hráz balvanů. Hlavní přístupová cesta je odbagrovaná a taky zatarasená kamením. Na dně lomu kousek od jezera stál obytný pidipřívěs, který tam logicky museli dát před odbagrováním té cesty, nebyl tam žádný drticí ani třídicí stroj, takže to vypadá, jako by měli nějakou pauzu...
    TSUMON
    TSUMON --- ---
    PIKKMA: V pátek a o víkendu hlídač se psem, ve všední dny v podvečer by to mělo bejt volný
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    aano na pozarech se to koukam jmenuje .) no jestli to mas nejak cestou budu rada za info.. o vikendu by to snad mohlo projit to je pravda
    DJINN
    DJINN --- ---
    PIKKMA: myslíš lom Na Požárech, nebo který? Tam se ještě nějak těží - mezi mými sporadickými návštěvami se tam mění vzhled a poloha hromad štěrku a mění se i hranice vodní plochy. Večer a o víkendu by tam mělo být co do těžby pusto... Můžu se tam zajít podívat, jestli tam hlídače uvidím :) Naposled jsem tam byl někdy... no - žáby byli ještě pulci :)
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    no prave pamatuju ze tam loni behal takovej chlapek a vyhazoval nas, skoda
    WREES
    WREES --- ---
    PIKKMA: Tak tam jsem se taky chystala, a byla tam kamarádka a říkala, že to tam hlídá hlídač, voda prý super ale že se tam ani nedostali :-(
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    WREES: jojo
    WREES
    WREES --- ---
    PIKKMA: myslíš ten kamenolom?
    B3DA
    B3DA --- ---
    PIKKMA: zas takova zrudnost to neni, na to kde to je.. pokud teda myslis kvalitu vody ke koupani...
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    nevíte jak to vypadá s tim lomem v prokopáku? asi nic moc ze? :)
    PENTAGUN
    PENTAGUN --- ---
    Nad Kameničkami byl pěkný lom na koupání, akorát nevím jak to tam vypádá teď.
    SMARTCHIN
    SMARTCHIN --- ---
    WREES: Trhovka je fajn. Akorát je chladnější a musíš dávat pozor na potapěče.
    WREES
    WREES --- ---
    KCN2: nádhera!!!!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam