• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAATHAGoogle Analytics
    FUMO
    FUMO --- ---
    EMDEE: no v rámci GA tohle nejde nebo si neumim predstavit jak to udelat
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    EMDEE: neni to sice primo odpoved na tvoji otazku (a nevim jestli to jde), ale pocitanim IP zjiskate spis jeste zkreslenejsi udaj, protoze IP != uzivatel
    EMDEE
    EMDEE --- ---
    Zdar,

    potřeboval bych pomoct s očištěním sledování cílů. máme nastavený tracking na tlačítko download a začali jsme jásat vzhledem k počtu stažení. Porovnáním s trackováním IP adres (jiný systém) jsme ale usoudili, že polovinu z toho dělá jedna IP adresa - takže opakované stahování / přerušovaný download.
    Jde nějak nastavit cíl trackování tak, aby výsledně nezobrazoval počet kliknutí, ale počet IP, které klikly (tedy omezit navazování)?

    Předem díky.
    JIRNET
    JIRNET --- ---
    ok, díky
    BUMBO
    BUMBO --- ---
    JEREMIUS:
    JIRNET: Aha, tak sorry. Odebrat takhle někoho jde, ale netušil jsem, že to tam zůstane viset.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    JIRNET: To nevyresis, ten Bumbuv postup nefunguje.
    JIRNET
    JIRNET --- ---
    BUMBO: Díky. Když jsem to ale teď zkusil, tak mi zůstal název účtu ve výpisu všech účtů. Když pak na něj kliknu, tak v detailu není žádný web. Takže nevidim statistiky, ale ten důvod odstranění byl, aby mi to zmizelo z výpisu účtů.
    BUMBO
    BUMBO --- ---
    FUMO: Integrace těchto dvou věcí je vždycky problematická, protože to využívá k trackování stejnej JavaScript kód (a stejné cookies), takže máš potíž podobně, jako když dáváš do stránek dva trackery. Už chvíli jsem se chystal na článek, který by všechny ty potíže sepisoval, ale Google mi to zkomplikoval ještě asynchronním kódem.

    Když mi tu u toho příspěvku zahlasuje aspoň 10 lidí pozitivně, tak si na to najdu čas a sepíšu návod.
    FUMO
    FUMO --- ---
    Ahoj,

    řeším teď takovou "záhadu" ohledně Google Analytics a Website Optimizeru. Je to je theorycraft, ale pokud mám na webu nasazený asynchroní kód, a chci použít WO pravděpodobně dojde k problému – protože jsem četl, že k nim dochází, ale nevím proč a jak to udělat, aby k problému nedošlo. Má s tím někdo zkušenosti?
    JIRNET
    JIRNET --- ---
    FUMO: tak si počkám. díky za odpověď .)
    FUMO
    FUMO --- ---
    JIRNET: není možnost jak se jich zbavit sám. Řeší se to již pár let. Ono to trochu souvisí se strukturou Google Accountu obecně, prostě práva jsou v rámci GA. ALe prý už na tom dělají ;-)
    JIRNET
    JIRNET --- ---
    vpravo nahoře ve výběru "Mé účty služby Analytics" mám několik cizích účtů, které tam již nechci. Je nějaká možnost se jich zbavit, aniž bych kontaktoval majitele?
    U některých mám povolené jen prohlížení, u některých jsem správce, ale ani u těch nemůžu sám sebe smazat.
    Do některých z těch účtů jsem se dostal přes mail majitele. Dal jsem se odstranit z uživatelů účtu, ale v tom mém výběru mi účet zůstal a je po kliknutí prázdný, není tam žádný web.
    Rád bych si v tom udělal trochu pořádek, ale nevim jak na to...?
    FUMO
    FUMO --- ---
    TOMAS3333: tak můžeš si na to udělat nějake segment a nebo samostatnej profil s filtrem kde by se ti to oddělovalo.

    Sem rád, že ti to pomohlo.
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    TOMAS3333: tak funguje to, pouzil som tuto verziu onclick="_gaq.push(['_trackPageview', /ledge/light/social/facebook']);"
    najprv som chcel ten event tracking, ale ten moze mat iba 4 urovne, pokial viem, niektore linky maju u mna urovni viac. na druhu stranu, takto sa to trochu horsie filtruje. hlavne vsak je, ze to funguje
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    FUMO: skusim nahodit event tracking ako si posielal. co sa tyka kodu, nemyslim, ze by tam malo nieco vadit. koniec koncov navstevy za tie dva dni to pocita dobre. je to na zaciatku stranky, takze aj ked to nie je v head, tak by to malo byt ok. oni to tam predsalen odporucali, nie nutili.
    FUMO
    FUMO --- ---
    TOMAS3333: budto vrať starý kód a bude ti to asi měřit dobře a nebo to oprav... jiné řešení v tuhle chvíli nevidím.

    kdyby si sem dal link na ten web, tak bych se na to mohl ještě podívat, ale jinak ti asi víc neporadím... ;-)
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    FUMO: ten kod do hlavicky sa dat neda. teda nie jednoducho. lista sa nacitava v body na cca 60 strankach a rucne to upravovat vsade sa mi nechce. doteraz tam bol stary kod a pocitalo to dobre, akurat som neskusal ten event tracking no.
    FUMO
    FUMO --- ---
    mno jinak na Facebooku je krom jiných skupin, které se zabývají webovou analytikou a Google Analytics taky tahle: http://www.facebook.com/home.php?#!/WebovaAnalytika?ref=ts

    Občas tam jsou zajímavé věci a dá se tam i na něco zeptat...
    FUMO
    FUMO --- ---
    TOMAS3333: myslím, že by to mělo vypadat takle:
    onclick="_gaq.push(['_trackPageview', /ledge/light/social/facebook']);" nebo onclick="_gaq.push(['_trackEvent', 'ledge', 'light', 'social', 'facebook'])" (pokud se jedna o event tracking)

    Taky bych ti teda se vším důrazem doporučoval spustit ten kód GA už v hlavičce, jak doporučují, fakt. Vědí proč to doporučují. Jinak ten asynchroní kód se dá rozdělit, tak aby se měření spouštělo v hlavičce, ale celkově se započítalo až to bude vše hotové.
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    JIRNET, FUMO: hm, tak ja som tam dal k odkazu toto:
    onClick="javascript: pageTracker._trackPageview('/ledge/light/social/facebook');"

    ked pozriem na top content a vyfiltrujem ledge, tak tam nic nevidim - je to nahodene dva dni a kliky tam urcite boli, klikaj som aj ja. kod analytics mam tento:

    var _gaq = _gaq || [];
    _gaq.push(['_setAccount', 'UA-...']);
    _gaq.push(['_setDomainName', '...']);
    _gaq.push(['_trackPageview']);

    (function() {
    var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true;
    ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js';
    var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s);
    })();

    umiestneny v body, nie v head ako odporucali
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam