• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAATHAGoogle Analytics


    S Google Analytics se da udelat/zjistit spousta veci.

    Klub by mel byt sbernou tutorialu, zkusenosti a moznosti Google Analytics.
    rozbalit záhlaví
    FUMO
    FUMO --- ---
    JPI: já bych to v jednom profilu měl všechno a v druhém (dalších) to měl odděleně.
    VASHA: Ano, požadavky na programátory jsou často pro programátory tak složité, že se to nevyplatí ;-)
    VASHA
    VASHA --- ---
    JPI: počti si
    Tracking multiple domains - Analytics Help
    http://support.google.com/googleanalytics/bin/answer.py?hl=en&answer=55503
    JPI
    JPI --- ---
    Jde mí spíše o to, že se v odděleném případě někteří návštěvníci započítají do návštěvnosti více domén. Statistiky pak jsou o něco nadhodnocené. Osobně se ale nedokážu rozhodnout jestli mi to v něčem vadí.

    Je tu někdo, kdo to má propojené?
    VASHA
    VASHA --- ---
    JPI: také raději odděleně, když to dáš pod jeden tak je s tím moc nastavování. Já s tím mám špatné zkušenosti, zvláště s požadavky na programátory :)

    https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/gajs/gaTrackingSite?hl=cs
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    JPI: ja to mam extra, asi spis zalezi, jestli ti neva, ze budes mit vysledky gulase anebo oddelene..
    JPI
    JPI --- ---
    Chci se zeptat. Jaký typ měřícího kódu používáte pokud máte více jazykových mutací, které běží na samostatných doménách?

    Z náhledu to vypadá, že bych měl použít 3. volbu, ale když jsem se díval na kód tak mi přišlo, že to Google zamýšlel spíše pro aliasy a správně by tedy měla být 2. volba.

    Měli by se pro jazyky zakládat "nové weby"? Nebo to řešíte pouze na úrovni profilů?

    SUPERMARIO
    SUPERMARIO --- ---
    JEREMIUS: nastaveno, dekuji za radu. Mam tu jeste jeden zasek, jak urcit jake zdroje / KW vedli ke splneni cile?
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    SUPERMARIO: V čem je problém? Nastavíš tu URL v head match a bude to fungovat. Nebo RegExp /websites/this-month/\?welcome$
    SUPERMARIO
    SUPERMARIO --- ---
    mam takovy lama dotaz. Potrebuji trackovat cile, ktere jsou definovany landing page /websites/this-month/?welcome od normalniho pristupu /websites/this-month/ (ktery trackovat nechci) se to lisi pouze "?welcome". Zaboha se mi nedari nastavit to tak, aby to fungovalo.
    PETINY
    PETINY --- ---
    jj, už jsem na to taky přišel:) Každopádně dík
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Přesně tak, to nejde.
    FUMO
    FUMO --- ---
    PETINY: Bojím se, že to co chceš, nejde.
    PETINY
    PETINY --- ---
    Ahoj kluci,
    mám dotaz - jak vytvořím v GA záchranný profil, do kterého by se mi natáhly všechny data i z minulosti? umím vytvořit kopii stávajícího profilu, do které se začnou trackovat data v momentu, kdy ho vytvořím, já bych ale potřeboval něco jako "duplikát" stávajícího profilu. Jde to?
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    WIRUZIK: Na těch konferencích mi trošku nesedí, že se recykluje to, co již bylo někde jinde dřív. Viz tahle zmiňovaná přenáška Honzy Tichého nebo na Google Pointu přednáška Šípka.
    Ale jinak fajn :-)
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    Na konci dubna jsme delali Google Search & Display Summit 2012. Videa z prednasek uz mame na YouTube.
    Květen 2012 | pro váš byznys
    http://www.provasbyznys.cz/kveten-2012.html

    Mohlo by vas zaujmout napriklad video Honzy Ticheho - Bulharska konstanta. Tema o tom, proc jsou soucasne nastroje webove analytiky nepresne. Kratke a vystizne, doporucuji.
    EDASX
    EDASX --- ---
    preklad dashboard - domovska stranka - wtf =)
    FUMO
    FUMO --- ---
    MRTVY_KENNY: tak hlavně, že pomohlo ;-)
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    FUMO: aha, tak promin, minule jsi to vysvetlil dobre, jen je to takove nezvykle, ze to fici pres odkaz (ktery mam navic dle instrukce vlozit do emailu nebo chatu wtf..)
    diky!
    FUMO
    FUMO --- ---
    MRTVY_KENNY: tak jsem si přepnul GA do češtiny...

    Pokud máš nastavený Panel na Domovské stránce tak hned vedle přidat miniaplikace je panel sdílení. Tam je odkazd, který když proklikeš, získáš odkaz, který použiješ na profil, který chceš.
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    FUMO: ja to mam cesky, takze netusim jak je co, ale asi dashboard.

    proste v analytics jsou hlavni panely, jeden je "Domovska stranka", na ni jsem si nasazel "miniaplikace", ktere chcu mit po kupe (a zasilat si je v pdf mailem treba).

    a muj dotaz zni, jestli kdyz mam toto udelano pro www.petr.cz, tak pro www.pavel.cz to musim delat rucne znovu, anebo mu jde rict, aby tam byly stejne zalezitosti, jake jsem si sestavil na te strance pro www.petr.cz
    FUMO
    FUMO --- ---
    MRTVY_KENNY: jde ti o Dashboard? ten se dá sharovat mezi všechny účty, prostě si ho pošleš... v Dashboardu je share tlačítko.

    Nebo jsem nepochopil tu otázku.
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    jde pls nejak jakoby importovat sablonu domovske stranky v analytics z domovske stranky jineho webu?

    u jednoho webu jsem si tam natahal, co chcu videt pohromade a ted u noveho webu to musim zas rucne jedno po druhem naklikat, ze to chcu na tu domovskou?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam