• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAATHAGoogle Analytics


    S Google Analytics se da udelat/zjistit spousta veci.

    Klub by mel byt sbernou tutorialu, zkusenosti a moznosti Google Analytics.
    rozbalit záhlaví
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    TYCZKA: Pokud nemáte propojené GA a AdWord a neběží vám žádná kampaň, tak se to tam jinak dostat nemohlo.
    Tagy se často generují i automaticky, třeba u RSS atd.
    TYCZKA
    TYCZKA --- ---
    JEREMIUS: ty jo, to by mi musel otagovat odkazy někdo jiný...to je asi blbost ne? Proč by to dělal, místo toho, aby na mě normálně odkázal?

    Sry, ale do týhle problematiky zatímmoc nevidím, budu ráda, když mi to vysvětlí někdo víc do hloubky :)
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    TYCZKA: Otagované odkazy
    TYCZKA
    TYCZKA --- ---
    Nevíte někdo proč se ve statistice návštěvnosti v GA zobrazují návštěvy v sekci kampaní, i přes to, že web nemá zaplacenou žádnou kampaň?
    KAATHA
    KAATHA --- ---
    Client-Side Error Logging With Google Analytics :: ThetaBoard.com
    http://www.thetaboard.com/blog/client-side-error-logging-with-google-analytics?r=378
    EDASX
    EDASX --- ---
    Zdravim.

    Dostal jsem se do situace, kdy z nejakych neznamych duvodu mi Google Analytics nevraci data pro PagePath za duben 2011. Tedy vraci je, ale pokud to brejknu pres dimenzi zemi, tak vraci prazdno... Tyka se to bohuzel webu i API a pouze tohoto mesice.

    Nesetkal se nekdo s necim podobnym... chyba trva uz 14 dni.
    VASHA
    VASHA --- ---
    Potřebuji radu, v nastavení Google Tag Manageru chci použít rozšířenou atribuci odkazu. Je to tam standardně? Nebo dá se to někde nastavit?

    Potřebuji to standardně nastavit přes možnost značky Google Analytics, proto nechci to vkládat jako HTML.

    Nevím jestli tady Google Tag Manager někdo používá, ale ja jsem se rozhodl už běžet jenom na tom :)
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    MINER: tak potom vyfiltruji tuto sekci, vidim vypis vsech stranek a visits techto stranek, ale nad tim mam souhrne cislo, ktere je to tvoje 1..

    Tohle je samozrejme reseni, kdy to potrebuji jen obcas, ale pokud to resim dlouhodobe a dlouhodobe to sleduji, tak vyuziji page level custom variables:
    https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/gajs/gaTrackingCustomVariables
    MINER
    MINER --- ---
    WIRUZIK: já potřebuji visits na úrovni celé sady stránek (ne jen jedné stránky), které jsou podmnožinou hierarchie url stringu:
    např. počet visits v /a/.*, tedy:
    /a/
    /a/a/
    /a/b/
    /a/c/
    /a/...

    Součet všech visits na jednotlivých stránkách uvnitř té hierarchie je samozřejmě větší než než agregace visits v celé hierarchii.

    Např. pokud jeden uživatel po sobě vlezl na /a/, /a/a/ a /a/b/, tak součet visits na jednotlivých stránkách = 3, ale počet visits uvnitř celé hierarchie = 1.

    A já se potřebuji dostat k tomu číslu 1: tedy kolik lidí mi vlezlo kamkoliv do té hierarchie (nezávisle na tom, jak dlouho tam pak prolézali).
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    MINER: mozna nechapu dotaz, ale pokud chci videt visits na urovni nejake stranky, tak si mohu kdykoli vytvorit vlastni report prave s touto dimenzi a metrikou ne? Nebo mi neco unika?
    MINER
    MINER --- ---
    BAHI: bohužel, nejsou to landingy, user se tam dostane uprostřed session.
    Data jsem nakonec vytáhl z Omniture, kde máme vydefinovanou hierarchy. Naštěstí máme oba, i když Omničurák mě pěkně štve.

    Ale překvapuje mně, že tohle GA neumí.
    Jedině definovat si to v proměnných, ale tím nepůjde stavět hierarchie.

    BAHI
    BAHI --- ---
    MINER: Co landing pages? Tam máš visits.

    Když si s tim pak chceš hrát tak asi export a excel :-D

    Je to to co potřebuješ?
    MINER
    MINER --- ---
    Koukám, že GA nezobrazuje v struktuře obsahu (breakdown podle url) Visists, ale jenom unique pages visits.

    Dá se z GA nějak dostat počet visists např v sajta.cz/level1/.*?
    - tedy ne počet unikátních stránek nebo pageviews.

    Dík
    BAHI
    BAHI --- ---
    Ahoj,

    Vojta Mikula se nám vrátil z Google Analytics Summitu. Na blogu už máme první ochutnávku z toho, co se tam dozvěděl. Tak doporučuju si to přečíst, vypadá to na luxusní změny.

    Universal Analytics a další novinky z Google Summitu

    a ještě něco z ofiko blogu od GA teamu (v AJ)

    Hezký počtení
    OOPS
    OOPS --- ---
    Adobe is More Than Photoshop | Adobe Digital Marketing Blog
    http://blogs.adobe.com/digitalmarketing/executive-insights/adobe-is-more-than-photoshop/

    BUMBO
    BUMBO --- ---
    CALE: nepoužívej "přesně se shodující" ale "MatchingRegExp"
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    KAJJAK: byt tebou, tak vykucham nejaky wp plugin a omrknu jak to delaji.

    trebas
    http://yoast.com/wordpress/google-analytics/ (je v tom zaregovani GA pres tlacitko)
    a nejake kresleni pak treba
    Google Analytics Dashboard Wordpress Widget
    http://www.ioncannon.net/projects/google-analytics-dashboard-wordpress-widget/
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KAJJAK:
    to je na rozsahlejsi diskuzi. Ja mam vlastni RS a tak si tam napisu presne to co potrebuji. Na WP nebo Joomle, ... mozna taky nejaky LOG s reporty aktivity bude. Kdyby te to zajimalo blize tak asi radeji uz posta...
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    no redakcnich systemu jsou tuny, zajimalo me nejcasteji pouzivane reseni
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KAJJAK:
    bych si to do toho RS napsal sam... zalezi fakt co chces mit jako vystup...
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    KOC256:

    staci i primitivnejsi, ale nemel by moc zatezovat sever
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam