• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAATHAGoogle Analytics
    VASHA
    VASHA --- ---
    MRTVY_KENNY: na tohle by mozna byl idealni clickheat. (http://www.labsmedia.com/clickheat/index.html) . IDcka slouzi k mereni kdy mas identické odkazy i třeba pod jiným anchorem.
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    kdyz jsem pridal ID do odkazu na strance a mam zapnuty enhanced link attribution, ziskam tim prehled toho, ktere presne navigacni prvky lidi pouzivaji? (id prvku, ne id ciloveho clanku)

    rekneme, ze chci videt, kolik lidi pritahuje treti nadpis v poradi - je mi jedno kam proklik vede (se to v case i meni, pokud jde o novinky), ale jak je pouzivany. na zaklade toho pak jsem schopny rozhodnout, jestli ma cenu mit na hlavni strance 20 odkazu na posledni clanky, nebo staci 10, pze zbytek je proklikavan minimalne..?
    BLO_GROS
    BLO_GROS --- ---
    VASHA: taky díky :)
    VASHA
    VASHA --- ---
    BLO_GROS: ano, jinak nápověda Google Analytics je dobře udělaná :) https://support.google.com/analytics/answer/1011811?hl=cs
    BLO_GROS
    BLO_GROS --- ---
    KOC256: aha, díky. Takže jestli to správně chápu, jde o přístupy z dalších služeb googlu (reader, images apod.).
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BLO_GROS:
    klikni na neho...
    nejvice lidi na tebe chodi z googlu...
    BLO_GROS
    BLO_GROS --- ---
    Prosím, nevíte, co znamená v analytics když v "Návštěvnost z odkazujících stránek" je jako první "Google.cz"?
    Nějak se mi to nepodařilo vygooglit..

    díky
    screenshot
    VASHA
    VASHA --- ---
    KOC256: například když jsou vlastní chybové stránky s proklikem na hlavní stranu tak vlastně zdroj kampaně je přidělen kampani, která už "není". Na druhem stranu je zase dobře, že kampaň, která již dříve fungovala zvyšuje svoji hodnotu, protože je pravděpodobné, že z ní možná něco vznikne :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    VASHA: 404 nebo 301 je taky svym zpusobem korektni stav. Jen zalezi jak ho osetris.
    VASHA
    VASHA --- ---
    KOC256: tohle je nejvic pravdepodobny, nebo i ten odkaz, ale je teda na nic ze to nejde nejak omezovat toto, dela to bordel :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    VASHA: Ulozena stranka, oblibene?
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    VASHA: Nevede takový odkaz z nějaké diskuze nebo tak?
    VASHA
    VASHA --- ---
    Měl bych dotaz ohledně Google Adwords. Na stránkách sleduji error pages 404 pomocí události a pořád vidím url adresy s parametrem GCLID, což by mělo znamenat, že se jedná o Google AdWords. Stránka už je několik měsíců nefukční, ale vidím, že se někdo pořád snaží dostat na stránku, ale jako kdyby přišla z kampaně, která už je taky dávno ukončená. Nevíte čím by to mohlo být? Já si fakt nevim rady, ten gclid by měl generovat jenom Google AdWords.
    VASHA
    VASHA --- ---
    Máte někdo zkušenosti s chodem Google Analytics na HTTPS? Zaznamenává se tam opravdu všechno? Začínám mít pochybnosti :D
    FUMO
    FUMO --- ---
    ONDREEJ: to je ale fakt...! kua, moje teorie je v troskách :-(
    ONDREEJ
    ONDREEJ --- ---
    FUMO: imho ale referral se bere jako campaign cookie utmz a to ma platnost 6 mesicu..
    FUMO
    FUMO --- ---
    MRTVY_KENNY: netuším, žiju v přesvědčení, že direct v GA nepřepisuje zdroj, pokud je jinej než direct - třeba referral. Víc ti asi neporadím, ale kdyby si na to přišel dej vědět.
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    trebas za duben.. ty dve adresy v realu neexistujou, rsp padaji na ten generovany blog.cz 404.
    ten clanek o nove adrese tam chvili visel i kdyz uz vsechno ostatni bylo smazano (zjevne od zari 2011). kdy presne zmizlel i ten clanek, nevim, ono se to tusim nejak samo zavre, kdyz clovek neprispiva, nebo jsem to rucne mazal, uz si nevzpomenu.

    co pises dava smysl, ale nechapu, proc si to teda mysli, ze odtama chodi?

    (nevim jak tady dostat lepe kolik to je unikatu, tak jsem tam dal ta mesta)

    FUMO
    FUMO --- ---
    MRTVY_KENNY: no tak vzhledem k tomu, že cookies jsou na 18 měsíců, tak i když ten web je rok smazanej, tak tyhle lidi stále vidíš podle prvního zdroje návštěvy a teď asi chodí na direct, ale ten to nepřepíše (tady si nejsem jistej, mě klidně opravte), ale tohle je moje vysvětlení.
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    FUMO: vracejici
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam