• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISERYKaretkování
    MORRIGHAN
    MORRIGHAN --- ---
    MISERY: To neni videt, a kazdopadne to vypada lip, nez kdyz je to moc volny a roztrepany. Jinak vetsinou to razeni je tak, ze kdyz tkas smerem k sobe, ta horni nejbliz u tebe je A, ta bliz dole je B, dal dole je C, a ta nahore dal od tebe je D. Ale moc nechapu to, ktera co kresli. Kdo co kresli? :)
    MISERY
    MISERY --- ---
    MORRIGHAN: No ani moc ne, ze zacatku jsem to utahovala moc, takze je to tam takovy dost tvrdy a uzsi, az pozdeji jsem to chytila, na ty fotce to neni moc videt. Ale uz jsem na to prisla...jen mne stve, jak se to dole porad zamotava. Na Vinobranni v Litomericich byli nejaci znami vikosi (ja teda si jmena nepamatuju, ale podle videni se zname) a ti meli takovy pekny stav, musim prinutit chlapa, aby mi neco takoveho taky vyrobil :D

    Co by mne zajimalo (a na co nemuzu prijit, nebot jsem lina se nad tim poradne zamyslet a vyzkouset to), kdyz drzim v ruce karetky, ktera z tech vrchnich dvou je ta, ktera se kresli. Dejme tomu, ze zacinam s Ackem bliz k zacatku a Bcko je dal od zacatku. Kresli A nebo B?
    MORRIGHAN
    MORRIGHAN --- ---
    Normalka, to se mi stava uplne bezne. Zatim jsem neprisla na to, cim by to mohlo byt...
    Ten modry vzor se mi libi. A ta posledni cervena je hodne fajn, pekne rovnomerne utazena - koukam, ze uz jsi tomu prisla na kloub :)
    MISERY
    MISERY --- ---
    Tak neco malo, co jsem delala... vzdycky si vymyslim nejakej peknej vzor v programu, kde to funguje a kdyz to pak motam, tak zjistim, ze to ale vubec nefunguje :D No co se da delat...

    6 karetek


    8 karetek

    12 karetek (uff melo to vypadat jinak, ale vzdala jsem to)
    MISERY
    MISERY --- ---
    Nakoupila jsem spoustu vlny, jen ziskat cas!
    MORRIGHAN
    MORRIGHAN --- ---
    Hele, je tu nejak mrtvo... Nahazujte svoje vytvory, ne? Nebo aspon nejaky pekny cizi :)))
    MORRIGHAN
    MORRIGHAN --- ---
    A takhle to delaji profici:




    Tohle vypada jako moc sikovny udelatko. Mozna zpusob, jak se vyporadat s tema vecne zamotanyma koncema, i kdyz si nejsem jista, ze mne by to pomohlo :)
    MORRIGHAN
    MORRIGHAN --- ---
    MISERY: akorat by ti z toho pak vysly dve stuhy o polovicni delce... ciste teoreticky by to asi mozny bylo, ale pochybuju, ze by se ti podarilo ty vlakna dostatecne napnout a navic by to bylo ponekud prostorove narocny - to uz si rovnou porid tkalcovskej stav :)

    A neco pro sperkare: na tkani se da pouzit nejen prize, ale i stribrne a medene dratky :)

    MISERY
    MISERY --- ---
    MORRIGHAN: No to si delas kozy! To tkal snad Einstein ne? Kdo proboha tohle vymyslel????

    Jinak mne napadlo, zatim jen teoreticky, ze by se dalo tkat naraz 2 karetky stejne barvy, jen by si to clovek privazal na obou koncich a mel 2 clunky, ktere by vzdycky provliknul oba a pak by otocil karetkama, ktere by byly uprostred...samozrejme, ze ta druha karetka by byla zrcadlove otocena, ale to by pri nekterych jednodussich vzorech nemuselo vadit :)

    LICINDA
    LICINDA --- ---
    MORRIGHAN: můžu závidět nahlas??? :)!!!!!!
    MORRIGHAN
    MORRIGHAN --- ---
    Tak ať tady jen nežvaníme...

    Tiše záviďte:






    tenhle labyrint úplně žeru :)




    MORRIGHAN
    MORRIGHAN --- ---
    Malá reklama: přišla mi nabídka z e-shopu http://ddjd.cz/ a jako novinku tam mají 100% hedvábnou přízi, pokud by si to s tím chtěl někdo vyzkoušet :) (příze Hedvika) Docela uvažuju, že si jí zkusím objednat...
    Jinak dřív jsem pracovala s vlnou Exclusive (taky z onoho shopu), pěkný a kvalitní materiál, ale na můj vkus trochu moc silný - musí se hodně utahovat a nehodí se na jemné vzory, zato drží jak bejk :)
    MORRIGHAN
    MORRIGHAN --- ---
    DARJUSHKA: Na webu je spousta stranek, kde je to docela pěkně vysvětlený - všechno teda anglicky, samozřejmě :) Takže samouk :)

    CY_TR0N: A jak jinak bys to chtěl dělat? :)
    MISERY
    MISERY --- ---
    DARJUSHKA: slozity to neni, ja jsem to vlastne delat nikdy nevidela, jenom mi to bylo vysvetleno na papire a pak nejak jsem to zkusila :)
    Hodim sem pak na nastenku odkaz na program, kde se daji vytvaret vzory...to je mozna na tom to nejtezsi, vymyslet ten vzor, pak uz jen clovek postupuje podle predem pripraveneho navodu :)
    DARJUSHKA
    DARJUSHKA --- ---
    ajaj, to je složitý... když si vzpomenu, že jsem jako malá ani neuměla ani uplést náramek ze 4 bavlnek:D
    jinak kde jste se to kdo naučil?
    MISERY
    MISERY --- ---
    Ja mam karetky z kuze a zatim si nemuzu stezovat, ale s drevenyma bych to taky rada zkusila.
    MISERY
    MISERY --- ---
    Vítejte v klubu, který se bude zabývati touto prastarou technikou :) (ehmm ehmm)
    Uvítám zde veškeré tipy, nápady, fotografie vlastních či jiných zajímavých kousků, vzory, a tak dále.

    Ráda bych zde také zavedla diskuzi na téma materiál, tedy z čeho vyrobit destičky a s jakou vlnou se vám nejlépe pracuje :)
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    Karetkáááááá!!!

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam