• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    aktuálně: sdilime tipy a triky a rozšiřujeme nástěnku

    téma: bonding - těhotenství, porod, šestinedělí

    rozbalit záhlaví
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MEDVED007: a dneska, když nosím B, už je mi to skoro trapný, jak je to běžný :-))) To si dělám legraci, je mi to fuk, ale spíš mám pocit, že některé nosící matky (protože nošení je teď in a normální) se na mě dívají s pohrdáním, když vezu dítě v kočárku - jedna dokonce se svou zřejmě matkou hlasitě rozebírala v metru, že nošení je pro dítě lepší. Njn:-)
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    ANNAWA: no to se nedivím, to byly vyloženě dřevní doby :-))))) já nosila lucku o moc let později a i tehdy to pořád bylo "divný".....resp. teprve to tak jako nesměle začínalo být normální....za zuzy už to bylo o poznání běžnější....
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MEDVED007: já jsem takhle měla malého T v šátku a M v golfkách. Nějaká paní mi s nimi vehementně pomáhala do tramvaje a tam najednou začala skoro křičet, ježímarjá, vy tam máte dítě!!!!
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    MEDVED007: to mi připomněla. že jsem před první zimou pořídila zateplené dětské kalhoty a byly delší a dítěti nečouhali chodidla ven a nohy končili tou gumičkou ......jeli jsme tak kolem laviček a nějaké 8-10leté holky čuměly na můj kočárek s úžasem a pak jsem za zády slyšela: hele to miminko nemá nožičky :oD
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    VERONIKA22: mě se v jednom kuse lidi ptali CO tam nosím....dcera byla na konci května, takže to první léto tam byla celá zahalená a nečouhalo z ní nic nebo jen holé nohy....zvykla jsem si odpovídat, že koalu :-) na blbý dotaz blbá odpověď :-)
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    VERONIKA22: kámoši tomu říkají batoh na mimino
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    dneska jsem se zasmála:
    asi 4letý kluk mi povídá: jé pani vy máte hezkou tašku na miminko ( manducu )

    :oD
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    ANNAWA: parada, tak to jsem rada ... diky moc!
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LAMIA: já mám 163 cm a šátek 4,7 a mohla bych mít i kratší, minule jsem měla 4,2 a stačilo mi to na všechno. Ale partner už ten 4,7 m užije na kříž s kapsou, třeba.
    4,7 m je dost látky, mně to nevadilo, ale někdo to snáší hůře.
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    ANNAWA: ja 168, normal postava, ani hubenour, ani brichac, maly prsa, kluk tak 180, zadny pandero, ale trochu sirsi hrudnik ... muzem premerit....
    (a priznavam, ze ten satek co se mi libi maji jen v tehle velikosti v obchodu kam jsem dostala darkovou poukazku, ale nechci to tim zabit:)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LAMIA: a jak jste vysocí a hubení?
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    mate zkusenost s satkem 4.7 m? já jsem normál postavy, ale chceme ho používat oba s klukem uz od narozeni mimca... jen jestli to neni fakt moc dlouhy ...
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    U Sipu asi praktikuji respektujici vychovu. Prave jsem videla Karla, jak diteti rika "na silnici se s micem nekopa":-)
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    BEBERA: mám modrý vatanai, strkala jsme tam druhý dítě hned po narození (teda i první, ale to se hodně bránilo tomuto způsobu přepravy) a strávilo tam celkem dost času do svých 4 měsíců, kdy se přemístil do manduky .. tak jen vinšuju dítě, co v tom šátku bude chtít bejt, když už to tak moc řešíš.
    TABBY
    TABBY --- ---
    ANNAWA: Pridam nevyhovujici sirku - onehda jsem koukala na jeden Medley a ten mel snad 40 cm.

    Ten hruzosatek, co mam doma, nepruzi vubec, a to je za trest. Navic se blbe dotahuje, paac po sobe latka neklouze.
    TABBY
    TABBY --- ---
    BEBERA: Mam kratky ciste bavlneny Didymos Indio a potvrzuji, je to tlusty hadr :-)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BEBERA: bývají blbě tkané, moc nepruží, takže je dost dobře neutáhneš, ty tenké zase pruží moc a vytahují se, například.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    ANNAWA: ja vubec netvrdim, ze Didymos neni dobry, jen jsem nic jineho nepoznala a na tom satku mi nic zazracneho neprislo, proste satek, pruh pevne latky slouzici svemu ucelu...Koupila jsem ho tehdy, protoze ho mela Tabby, ta mi rekla, ze jsou satky dobre a spatne, Didy je dobry a vic jsem neresila...proto me ted dodatecne zajima, co je vlastne spatneho na tech spatnych...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BEBERA: tak vidíš, jak je to indivudální. J8 měla na druhé dítě Girasol, spíše silnější, ale sloužil perfektně, na třetí jsem dostala Didymos, taky silnější a měla jsem ho moc ráda :-)
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    TABBY: jen tak pro informaci pro nezkusenou, co presne muze byt na satku hrozne a na co si dat pozor? Mela jsem Didymos a z meho pohledu to byl jen tlusty kus hadru, necim podobnym vytirala mama v mem detstvi podlahu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam