• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    já si na záda docela v pohodě házela 1,5leté dítě též. ale to už prostě ví, že se má zuby nehty držet při tom přesunu a když nadskočim, tak že si má poposednou aby se mu sedělo pohodlně a neplakat, že něco.....
    já právě nošení na zádech totálně zbožňuju, ale chce to větší dítě :oD s mrňouskem to moc nejde ( bez té asistence ) a dlouhé vzdálenosti.

    jinak už jsem zjistila proč mě při nošení na břiše bolela jedna kyčel. stačilo dotáhnout popruhy a dítě na svůj hrudník připlácnout ještě o něco více a bolest v tu milisekundu byla pryč :o) asi to byla nevyváženost.
    KRKA
    KRKA --- ---
    TABBY: ani se nedivim ... :) ja ho radsi nenosim, spis muz a ma to nastaveny na sebe, ja radsi vezmu kocarek
    TABBY
    TABBY --- ---
    KRKA: No, nejen toho duvodu mame dve nositka. Ja nosim v Ergu, muz v Patapum. Vyskovy rozdil mezi nami je cca 40 cm ;)
    KRKA
    KRKA --- ---
    VERONIKA22: ja to teda sama neumim a bojim se to zkusit :-)) ale muz si ho da na zada behem 2 minut a malej se tam nese fakt dobre, hezky sedi a vypada spokojene.. Ale musim rict, ze kdybych se znovu rozhodovala pro nositko, tak uz bych do Manducy v zivote nesla. Silene me rozciluje to nastavovani, kdyz si ho da muz na zada a ja pak chci po nem dat prcka dopredu, tak mi hrozne dlouho trva (pokud se mi to podari) si to nastavit tak, aby me to nikde nedrelo (hlavne v podpazi) netlacilo, malej tam sedel v pohode atd
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    VERONIKA22: podle mě je to o cviku (to nasazení na záda bez asistence), mně to přišlo zprvu nereálné, ale teď žádný problém. A že by manduca byla pro nošení na zádech "nevhodná" se mi také nezdá. Já mám tedy ergo a dobrý.
    TABBY
    TABBY --- ---
    VERONIKA22: Ty jo, ze by Ergo bylo natolik konstrukcne odlisne?
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    VERONIKA22: naprosto chápu, ač jsem nosila ráda, tak zhruba tak od osmého měsíce jsme přešli na golfky a manducu jen, když jsme dva a pomůžem si tam to dítě dát.
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    tak zkoušim nosit BDÍCÍ 8-9měs dítě v manduce na zádech a je to teda na prd dost blbý. vždycky mi jí tam posazoval manžel a malinkatou procházku jsme zvládli ale viditelně je to tam pro mrňouse totálně nepohodlný ač jdeme po směru.
    teď jsem to zkoušela bez asistence jen já sama si dítě přehodit na záda a je to teda naprosto šílený. dítě se ničeho nepřidrží ještě dělá kraviny a fakt jsem čekala kdy mi nějak vypadne než si všechno nandám a scvaknu. pak tam bylo dost nakřivo a není nikoho kdo by ji narovnal aby nekňourala.
    a nesedící dítě nosit na zádech snad ani nejde.
    ten hrudník je pro mini děti fakt příjemně kulatej ale záda jsou blbý. manduca je nutí být do kulata a já jsem rovná jako prkno. nejde to dohromady
    ARQANA
    ARQANA --- ---
    BEBERA: :)) já mám v zásobě ještě dva, takže to asi nebude třeba. Ale nikdy neříkej nikdy, že
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    ARQANA: Tak to gratuluju. Kdyztak ti ten satek pak prodam zpatky :)
    ARQANA
    ARQANA --- ---
    BEBERA: Jo, já asi taky za par měsíců :)
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    ARQANA: to je dobry, dik, to kdyztak pouziju...
    ARQANA
    ARQANA --- ---
    BEBERA: No mně Kolibka moc nesla a syn v ni dost chrchlal, takže jsme na vertikal přešli dost brzo. Tady na tom videu vaze pani ksk uvnitř s novorozencem a pevným šátkem. Mne tam nefungoval zvuk, ale i tak je to navodny. Malým miminkum se casto nechávají nozky v šátku schovany...

    KsKuvitř a novorozencem - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=J3b8CswicEA&feature=youtube_gdata_player

    BLANCHE1
    BLANCHE1 --- ---
    BEBERA: Zřejmě to bude nějaká typická "vlastnost" Jáchymů, ten můj kolíbku taky neměl rád ;-)...
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    CASTROL: zkusim i kolibku, tu uvazat umim, ale Jachym ji nesnesl, tak se chci jeste pred porodem pojistit, ze bych to prte kdyztak zvladla zamotat i vertikalne. A strasne se mi libi prave ta novorozenecka skrcenecka poloha...Ale obavam se, ze s pevny satkem to nedam...

    ARQANA: a slo ti to s tim satkem uvazat i v poloze, kdy jsou nohy ditete skrcene a ne omotane kolem bricha matky?
    CASTROL
    CASTROL --- ---
    BEBERA: a v kolíbce ho nosit nechceš? já jsem nosila Bernarda jen v kolíbce a pohoda, krásně se do toho balí..
    ARQANA
    ARQANA --- ---
    BEBERA: No já vazala i kapsu uvnitř i kapsu ven a s kapsou uvnitř je to stokrát lepší, dotahnes přesně a nic netrci. Trénink potrebuje ale oboje no.
    SHARIE
    SHARIE --- ---
    BEBERA: Ja nevim, nikdy jsem to nevazala:( pouzivam jen kriz s kapsou uvnitr, tam ma taky mala nohy dal od sebe. Asi to bude i tim, ze ty satky na videu maji hooodne elasticke, z normalniho satku tohle asi udelat nejde. Ale nevim, jsem uplny zacatecnik... Ale uz jsem se prihlasila na vazaci kurz:)
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    BEBERA: tak to skutecne je kriz s kapsou venku, po hodinovem boji jsem v zasade uvaz uvazala, ale rozhodne to nevypada jako u te pani na videu. Plysovy medved si chudak prosel peklem, jake bych zadnemu miminu neprala. Je na me primackly, ze ani jeden nemuzem dychat a stejne mi vzdycky nejake kraje nekde plandaji a jinde se nedostavaji :(
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    SHARIE: Kriz s kapsou venku jsem vazala pro starsi dite od 4 mesicu a u toho uvazu byly prave nohy ditete dosiroka kolem me. V tomhle uvaze ma mimino polohu skrcence. Jestli to je technicky kriz s kapsou venku a jen tam u toho to dite nejak jinak usadi, tak mi to prosim reknete, ja to nepoznam. Lezem po skalach a ja zvladnu udelat jen jeden uzel a i ten mi minimalne rok spolulezec vzdycky opravoval, ze je spatne...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam