• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    aktuálně: sdilime tipy a triky a rozšiřujeme nástěnku

    téma: bonding - těhotenství, porod, šestinedělí

    rozbalit záhlaví
    BERENIKEE
    BERENIKEE --- ---
    ADD:
    ADD: super děkuju moc:)
    ADD
    ADD --- ---

    ADD: To je tedy verze do mínus patnácti. V tomhle počasí by nám navrch stačila mikina, okolo nuly bunda bez mikiny.
    ADD
    ADD --- ---
    BERENIKEE: Já nosila novorozence v obyčejném a teplém overalu a kukle přes hlavu. Merino jsem pořizovala až na druhé dítě, to mělo body + punčocháče a teplý overal. Přes to jsem zapínala svou mikinu a bundu. Protože mě zlobí ledviny, kolem beder jsem si ještě vázala pašmínu, čímž jsem vyřešila svoje záda i dětské nožičky.
    BERENIKEE
    BERENIKEE --- ---
    ADD: já o merino nepochybuju :) Co bys doporučila pro novorozeně do šátku pod společnou bundu? Vím,že se říká o vrstvu víc než já,ale jaký konkrétní kusy.Jak nemám zkušenost,neumím si představit co může stačit a co je ještě málo,jaké kombinace jsou nejlepší.Body,polodupačky(kamašky),kuklička nebo čepička,rukavičky a chlupaté vlněné capáčky? A přes body svetřík nebo mikinku?nebo víc či něco ubrat?Já jsem docela horkokrevná a to mi k výběru moc nepřispívá.
    ADD
    ADD --- ---
    INUSHKA:
    BERENIKEE: Merino věci na novorozence seženete bez potíží na mmb, pořád se to tam točí. Problém je sehnat obnošené věci ve větších velikostech, to už většinou děti unosí (merino lze většinou nosit 3x déle než bavněné věci, je velmi pružné). Hlasuju pro merino, v zimě se dítě co chvíli zpotí a zase na něj fouká (cesta mhd s přestupy, cesta na nákup, vyhřátý obchod, cesta zpět), když nastydne a bude te řešit nemoc, bude vás to stát víc než dvě bodýčka, dvoje kamaše a kukla.
    BERENIKEE
    BERENIKEE --- ---
    INUSHKA: no vzhledem ke svým přípravám na to všechno k porodu a hlavně po porodu si toto občas taky říkám.Měla jsem na vše času dost a říkala si,že to počká a nebo,že bych bláznila moc dopředu.A teď neustále ležím v seznamech a jde mi z toho hlava kolem,natož když pak na ty nákupy a zařizování vyrazím.Akorát zmatkuju.
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    SHARIE: Tak to ti nepokrytě závidím. Jak já na sebe byla naštvaná, že jsem propásla svoji šanci :-( Holt někdy se "až po příští výplatě" nevyplácí :-(
    SHARIE
    SHARIE --- ---
    Este me nadchly tasky, ktere k ten kabatum nabizeji. Ze jdou nosit jako batoh i jako kabelka. Maji to vsecko moc hezky:)
    SHARIE
    SHARIE --- ---
    Ja mam ten liliputi kabat objednany a ma mi prijit pristi tyden, juchu! Jsem na nej hodne zvedava, snad bude sedet. Do merina jsem taky zainvestovala, kukla, body, rukavicky, ponozky, navleky a longies. Myslim, ze se to vyplati, kdyz to male obleknu, jsem si jistejsi, ze ji neni zima. Ale kupuju dost z druhe ruky. Ted jsem objednala bodycko manymonths, to by ji melo vydrzet dlouho, tak jsem zvedava. Ale kolik vrstev apod. taky nevim, zkousim a osmatchavam jestli nema studene ruce, nohy a nosik:) ted davam vlnene body a bavlneny natelnik, kuklu, polodupacky, navleky a capacky. Zatim to staci.
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    BERENIKEE: Pokud by mi někdo nějaký takový e-shop našel, byla bych neskonale vděčná, ale věř mi, že jsem to progooglila fakt důkladně, do několika e-shopů dokonce i psala dotaz a prostě vyprodáno. A výrobce přímo na svých stránkách píše, že pro letošek konec a že se můžeme těšit na novou kolekci na příští sezónu. :-(
    BERENIKEE
    BERENIKEE --- ---
    INUSHKA: No já se pro merino úplně nadchla,představa toho malého jemného človíčka,tak mám chuť ho zavinout do něčeho takového:) ale je to investice,každopádně já mám body,rukavičky,svrchňáčky a návleky(chundelaté botičky).Ráda bych pořídila polodupačky(kamašky) a přes to eventuelně co?Všichni okolo měli na zimu už odrostlejší miminka,novorozeně je novorozeně.

    To je blbé ,že pozastavili na sezónu výrobu,ale třeba by se dalo přes nějaký e-shop ještě sehnat.
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    BERENIKEE: Řeším úplně totéž. Původně jsem si chtěla koupit nosící kabát od Liliputi, ale oni už potvory pro tuto sezónu zastavili výrobu a je beznadějně vyprodaný :-( Takže si nakonec budu kupovat softshellovou nosící bundu, ale nevím, co pod ní. Do merina se mi po pravdě řečeno investovat nechce, když mi z toho dítě za měsíc dva vyroste. Koupila jsem jenom merino čepičku a rukavičky.

    Takže co byste radili vy zkušenější? Stačí dodržet klasické pravidlo "o vrstvu víc než sobě" (bez bundy, samozřemě, když ji budeme mít společnou)?
    BERENIKEE
    BERENIKEE --- ---
    Vím,že oblékání při nošení se tu řeší často.Ale zajímal by mě názor konkrétně na prosincové novorozeně.Co ideálně na ně?Budu mít vlněný kabát na hodně chladné dny,do kterého se zapneme a představu jsem měla merino oblečků,ale úplně si nejsem jistá co konkrétně a kolik vrstev a popřípadě jakých?
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    MEDVED007: vazala jsem podle tohoto videa http://www.youtube.com/watch?v=NsjCOWXVhiw . Nejdriv tam Vonzino dite usadi do kapsy a a pak si postupne dotahuje a rovna latku na kriz nejdriv na jedne strane a pak na druhe...Prvnich par tydnu si to syn nechal libit, ale ted uz je zasadne proti dlouhemu vazani, v krizi s kapsou venku ho do toho zasunu tak rychle, ze nez mu dojde, co se deje, uz je uvnitr...
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    BEBERA: nějak nerozumím....šátek na kříž s kapsou uvnitř je uvázaný za deset vteřin max a váže se to bez dítěte, to dítě se tam nacpe až potom, takže netrpělivost moc nechápu
    ARQANA
    ARQANA --- ---
    BEBERA: Určitě je třeba dotahovat postupne - nejdriv za jeden kraj, vzít uprostred délky a dotáhnout třeba na dvakrát a pak druhy okraj..
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    IORETH: dik, zkusim ten uzel vzadu uvazat obracene. Co s tou zkrabacenou latkou, to uplne nevim...vzdycky si ty pruhy pred zasunutim do kapsy narasim a srovnam, ale nestaci to...dotahujete jeste nejak i strany tech pruhu pred uvazanim uzlu?

    MEDVED007: tak jsem vazala ze zacatku, na dotazeni lepsi, trvalo to dele, nez se dite povolilo. Bohuzel trva dele uvazani a syn s pribyvajicim vekem zacal ztracet trpelivost...

    SHARIE: zkusim zkontrolovat stav latky na zadech...
    SHARIE
    SHARIE --- ---
    BEBERA: Tenhle pouzivam porad, mam elastik a nikdy se mi teda neuvolnuje. Oproti kapse uvnitr se mi i mnohem lepe vaze a je takovy uhlednejsi:) je fakt, ze jsem se musela naucit hodne kontrolovat raseni a natazeni pruhu pres zada, tam se to obcas nejak muze chuchlit.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    BEBERA: zkus kolíbku s kapsou uvnitř, to mi přijde jednak festovnější a jednak to dítě v kolíbce neklimbá, ale je na těle napevno
    IORETH
    IORETH --- ---
    BEBERA: špatně uvázaný uzel vzadu? Měl by tam být "ambulák", kdy se druhý uzel váže jakoby obráceně. Pokud oba uzly vážeš steným pohybem, tak vážeš "křížák" a ten se rozjíždí.
    Druhá příčina může být ta, že látka je nějakým způsobem zkrabacená na těle. Při pohybu se pak skryté faldy narovnají a celek se povolí.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Co muzu delat spatne, kdyz vazu v pevnem satku vazu kolibku s kapsou venku, uvazu natesno, dite tam vylozene nacpu, ze skoro nemuzu dychat, obejdu dum a satek je povoleny a mimino zkroucene na vsechny strany...stavalo se to nekomu a prisly jste na to, co s tim?
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    CASTROL: má ležet na krovkách nebo když už to aspoň trochu zvládá, tak se pinožit na břiše....dítě by mělo dost času strávit právě tím pinožením....tím se cvíčí a vyvíjí....když furt dřepí v kočárku/autosedačce/lehátku tak se naučí houby
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam