• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    KATIA
    KATIA --- ---
    ORIKA: taky mi přišlo podezřelé, takže moc díky za ujištění.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    KATIA: chicco nebrat, ti nemají s ergo nosítkama nic společnýho :)
    KATIA
    KATIA --- ---
    TAPINA: dík, chtěla jsem se jenom ujistit, že neplaším. zkusíme nějaké z doporučených ;-)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KATIA: No podle těch fotek jo. Kolena by mělo mít výš, než zadek.
    KATIA
    KATIA --- ---
    prosím, zkušené nosičky - kamarádka nám půjčila toto: http://www.slune-cz.cz/nosic-chicco-you-me/
    já jsem přesvědčená, že je to blbě, že v tom to dítě moc visí... pletu se? dík
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    KATIA
    KATIA --- ---
    INUSHKA: podpořím tě, mám to stejně, merino je mi nepříjemné, ne že bych vyloženě trpěla, ale nebudu to už kupovat...
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    ADD: Ha, to zní dobře. Děkuju za tip.
    MONIA
    MONIA --- ---
    ADD: no vida :) nejak jsem po tom nepátrala,ale tak možná tip pro inushku:)
    ADD
    ADD --- ---
    MONIA: Tahle verze v dětském existuje, na mmb jsou co chvíli - 50% bavlna (spodní vrstva), 50% merino.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    BEBERA: zkusila bych vázat a pak dávat, jde to , dělala jsem to s každou několik měsíců...ano, nandání dítěte pár vteřin trvá, asi mu to není příjemné, ale mě obě děti jako malé dycky chvilku v šátku ječely než se tam usadily, takže jsem to nijak neřešila
    MONIA
    MONIA --- ---
    INUSHKA: to je hodně pitomé, u nás v obchodě si lidi s podobným problémem kupovali Devold...je todrahé jak potvora,ale údajně to má ze spodu nějakou jinou vrstvu,která to nedělá...ale netuším jestli mají i dětské oblečení
    ADD
    ADD --- ---
    INUSHKA: To je smutný. Ale dítě tuhle dispozici zdědit nemusí.
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    ADD: Znám, několikrát jsem takové tričko i zkoušela, ale bohužel to prostě nejde :-( Mě to samotnou hrozně mrzí, protože vlna je prostě vlna a žádný umělý funkční materiál na ni nemá, ale holt je to tak. A nejhorší je, když se v tom zpotím, což je u funkčního prádla hodně limitující.
    ADD
    ADD --- ---
    INUSHKA: A znáš to moderně upravené merino? Vlnu to vlastně vůbec nepřipomíná, naprosto to nekouše, alespoň dokud to omylem nevyvaříš (pak máš z tenkého trička tlustý svetr pro panenky). Na mmb seženeš body za 100, 150 Kč - zkus to, za stejnou cenu ho v pohodě zase prodáš.
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    ADD: No já se toho merina trochu bojím i proto, že sama na sobě čistou vlnu bohužel prostě nesnesu (ano, ani merino), uškrábala bych se. Jednak se bojím riskovat, že to dítě bude mít po mě (takže nejdřív vyzkoušíme ty rukavičky a čepičku a uvidíme) a jednak se trochu sobecky bojím, co to udělá s mýma rukama a vůbec s mojí kůží, když ho budu mít od hlavy k patě ve vlně pod svojí bundou. Takže bych ráda i nějakou jinou variantu.
    BERENIKEE
    BERENIKEE --- ---
    ADD:
    ADD: super děkuju moc:)
    ADD
    ADD --- ---

    ADD: To je tedy verze do mínus patnácti. V tomhle počasí by nám navrch stačila mikina, okolo nuly bunda bez mikiny.
    ADD
    ADD --- ---
    BERENIKEE: Já nosila novorozence v obyčejném a teplém overalu a kukle přes hlavu. Merino jsem pořizovala až na druhé dítě, to mělo body + punčocháče a teplý overal. Přes to jsem zapínala svou mikinu a bundu. Protože mě zlobí ledviny, kolem beder jsem si ještě vázala pašmínu, čímž jsem vyřešila svoje záda i dětské nožičky.
    BERENIKEE
    BERENIKEE --- ---
    ADD: já o merino nepochybuju :) Co bys doporučila pro novorozeně do šátku pod společnou bundu? Vím,že se říká o vrstvu víc než já,ale jaký konkrétní kusy.Jak nemám zkušenost,neumím si představit co může stačit a co je ještě málo,jaké kombinace jsou nejlepší.Body,polodupačky(kamašky),kuklička nebo čepička,rukavičky a chlupaté vlněné capáčky? A přes body svetřík nebo mikinku?nebo víc či něco ubrat?Já jsem docela horkokrevná a to mi k výběru moc nepřispívá.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam