• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    aktuálně: sdilime tipy a triky a rozšiřujeme nástěnku

    téma: bonding - těhotenství, porod, šestinedělí

    rozbalit záhlaví
    NABIS
    NABIS --- ---
    ANNAWA: a tu malinkou nemas na prodej? Nakonec si je stejne prece koupila z druhe ruky.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ANNAWA: Taky jsem ji nedávno koupila a je super.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    NABIS: můj roka půl starý syn má prakticky všechno oblečení po někom nebo ze sekáče, mimo jiné proto, že mi přijde nemravní dávat za oblečení pro něj stejně jako za oblečení pro velké děti, ale za merino kuklu jsem byla ochotná dát hodně peněz, protože je to prostě skvělá věc, kupovala jsem ji loni malinkou a letos větší, obě tedy z druhé ruky, ale i tak celkem drahé a rozhodně toho nelituju.
    NABIS
    NABIS --- ---
    RAPAL: diky, snad ta kukla bez jezku. JInak mi to prijde cenový ustrel, pro me moznosti.
    RAPAL
    RAPAL --- ---
    NABIS: hodně doporučuju výrobky této paní, je to max kvalita, jak zpracováním, tak materiálem. zvlášť ta kukla musí být příjemná, je to neuvěřitelně jemný a přitom teplý.
    http://eshop.skapi.cz/skapi-shop/eshop/8-1-Obleceni/10-2-Merino-vlna/5/22-Merino-kukla'
    Merino kukla s ježky | SKAPI - látkové pleny a dětské oblečení
    http://eshop.skapi.cz/skapi-shop/eshop/0/0/5/50-Merino-kukla-s-jezky
    NABIS
    NABIS --- ---
    Neprodate mi nektera kuklu na mimco do satku, kterou už nepotrebujete? Maruska ma 3 mesice a je to fortelna baba, takže nejakou vetsi velikost, aby ji vydrzela trocha dele.diky
    LURA
    LURA --- ---
    MEDVED007: Ono by to bylo spíš obráceně, ale to už by pro matku byl úplně opruz. Protože v noci se tvoří toho mléka víc.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    RAPAL: ona je celá vy dva :) kdybyste chtěli, můžeme půjčit teploměr do vody :)
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    EUCHENIE: me dokonce mudr tvrdila, ze zdrave dite nepotrebuje v noci jist od sesti mesicu a tudiz nocni kojeni deti starsich pul rok u je ciste o opruzovani matky. me osobne to prislo moc tvrde, ale u deti starsich roku podle me neni zadna debata.
    na druhou stranu pevne rozhodnuti ti nikdo neprinese na zlatem podnose, to musis sama. a dej na dobre rady, ve vychove se to sakra hodi a to nejen kdyz jde o kojeni. situaci, kdy je treba se rouhodnout dodrzet budes cinit mraky a pri tve vahavosti bude vsechno o hodne slozitejsi....pro tebe i pro dite. dite totiz vedle lasky potrebuje taky pevne mantinely a kdyz je nema, tak je z toho hodne spatne.
    EDNA_JEDNA
    EDNA_JEDNA --- ---
    Me se jeden kyblik vali doma, kdyztak posta
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    tak hlasim, ze ve sprchovem koute s hlubokou vanickou a v mem naruci se dalo koupat taky. sice byla celou dobu takova trochu napjata, ale vubec nebrecela! tak snad to neni nahoda :)
    kdyztak bych vyuzila teda moznost nabizeneho zapujceni kybliku
    HANUMA
    HANUMA --- ---
    TULENI: to vam tise zavidim:)

    my nemame vanu, navic sprchac nema spunt, tze ted sprchujeme v takovym sedatku:/, uz za par mesicu se budeme stehovat a vypada to, ze bude vanu, juchu!:)
    TULENI
    TULENI --- ---
    HANUMA: :) tak Eri je tady tri mesice, byla jak kulicka...:) a to vstavani zjistila taky brzy, my kolem toho ctvrteho mesice myslim jsme takhle koupali uz vyjmecne..spis se koupala s nami nebo sama na lehatku na brisku..
    HANUMA
    HANUMA --- ---
    TULENI: ja mam fotku z cca 6 mesicu a je tam pekne narvanej, ale spokojenej:)
    hanuma | Edik_4-6M – rajce.net
    http://hanuma.rajce.idnes.cz/Edik_4-6M/#P1070561.jpg

    v 7m edik zjistil, ze se da o kyblik zaprit a stoupnout si, cimz koupani v kybliku skoncilo
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    TULENI: moje dítě je extrém, opustilo kýblík v roce, vanu bojkotoval, ale to už v kýbli jen stáll :-D

    EUCHENIE: jasně, že není!
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    EUCHENIE: ...otazka mozna zni, jak se rozhodnout pevne a nepovolit...zatim jsem stale ve fazi psych. priprav. v 15m uz neni takovy zlo nekojit v noci, ne?
    TULENI
    TULENI --- ---
    SELLIGAN: zkusim najit fotku kdy tam byla o par mesicu pozdeji, to uz se skoro nevesla..jako trikilova tam mela hafo mista tak to asi obrovsky vypada... :)
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    TULENI: jeeej to je božííí! a to je ten kyblik takhle velkej? ja myslela, ze je to jen mrnavy pro miminka, co se tam ledva vlezou. nebo je tohle nejakej lavor proste? ale lavor si ai sezenu, bude sranda :)
    KRKA
    KRKA --- ---
    YMLADRIS: malyho koupeme ve vane vlastne od mala, ve vanicce jsme ho koupali asi 5x :) vanu myju pravidelne cca 1-2x tydne (proste normalne, nikdy ne pred koupanim mimina) a malymu je 18 mesicu a nikdy s kuzi nic nemel
    RAPAL
    RAPAL --- ---
    YMLADRIS: zatím koupeme ve smaltovým dřezu, pěkně vyčistit, vyndat vidličky, kápnout levanduli, mandlový olej a np :) krásné zdravé miminko. vanu nemáme a utrefit 37°C v kýblu u kamen moc nejde ,)
    zatím je moc spokojená, ale na příští zimu už to vaničku chtít stejně bude..
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    LAMIA: v tom fit4mami je posledni ctvrthodka s detma, kolokolo, paslaovecky, imho to tak bude i v acentru, nebo na stridacku. mohlo by se tam jit na kukacku si myslim. jinak cviceni celou dobu s detma jsme chodili do sportcentrum 10 a studio pro zeny ve vodickove- tam zas byla posledni ctvrthodka masaz mimca. nedavam odkazy, pisu pres mobil
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    YMLADRIS: eh, to me ani nenapadlo. proste cista vana. obcas kapnem levandulovej olej do vany a je to dobre pro vsechny
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam