• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    LURA
    LURA --- ---
    SHARIE: Když malý miminko, tak jsem ho nosila v úvazu ze starého sárí, když pak byl těžší, půjčila jsem od kamarádky Vatanai Tibet dlouhý. Vyhovoval mi hodně, protože se dal dělat dobrý úvaz s křížem na zádech, aby to nezatěžovalo páteř a později jsem pak nosila i na zádech. Navíc byl dostatečně dlouhý na to, aby v něm mohl nosit i manžel.
    ARQANA
    ARQANA --- ---
    SHARIE: já myslím, že nejefektivnější je koupit šátek, který se ti líbí vzorem, barvou, materiálem (chceš bavlnu nebo příměs?) ideálně z druhé ruky a když Ti přestane vyhovovat, tak ho poslat dál a koupit jiný. Sama jsem to tak udělat nechtěla, když jsem přecházela z elastiku na pevný, a dopadlo to tak. Prostě s ním párkrát musíš navázat a zkusit. Já jako první šáhla po Zaře. Nosila jsem v ní asi dva měsíce a pak si uvědomila, že mi nevyhovuje způsob, jakým jsou udělané okraje (tlačily mě) a navíc je dlouhá. Vyměnila jsem ji za jiný šátek. Ten jsem pak zase vyměnila atd atd. :-) Prostě teď už nějak vím, co tak asi chci. Ale zároveň se Ti prostě musí líbit (nebo je to teda ideální stav). Neobully neznám, žádný jsem nezkoušela, ale reference jsou na ně moc dobré, tak bych se toho nebála. Můžeš se zkusit pobrouzdat na nosenideti.cz, určitě bude reference, které z nich mají jaké vlastnosti (tloušťka a tak) - tady je jedna diskuze o nich http://www.nosenideti.cz/china.php?phpbb=phpbb%2Fviewtopic.php%3Fp%3D97821%2397821
    Údajně ale má každý neobulle trochu jiné vlastnosti, tak bych to zjišťovala přesně podle těch typů, co chceš. Případně tam hoď do diskuze dotaz, on se ozve někdo, kdo s nimi má zkušenost...
    TULENI
    TULENI --- ---
    SHARIE: tyo koukam ze jsem v tech znackach uz uplne mimo :) ja mam od prvni dcery (tri roky) šanami pevnej a odnosi co nevidet me treti ditko, byl dvakrat pujcenej a vypada stale jako novej..tak ten muzu vrele doporucit, do toho materialu jsem se zamilovala na prvni dotek v bran k detem...esli muzu doporucit zajdi si je tam omakat a prohlidnout osobne :)
    SHARIE
    SHARIE --- ---
    muzu tady zkusit satkove reference? na noseni se mi nedari nic moc najit.
    Mam zatim na noseni jen MaMEco a zvazuju koupi pevneho satku. Libi se mi Neobulle Maya, Julie nebo Violette. Mate nekdo zkusenost? jak jsou silne, tenke apod. pripadne jeste Zara Fresh. diky moc.
    LISTICKA
    LISTICKA --- ---
    ANNAWA: merino kuklu jsem koupila letos na hory a myslím, že se vyplatila. Novou. Taky jsem chtěla vlněnou kombinézu, ale tu jsem nesehnala v adekvátní velikosti při nějaké přijatelné ceně. Jinak máme taky všechny hadry po někom - hlavně po kamarádce, která má statší dvojčata, takže některý modely máme i 2krát :-)
    RHIAN
    RHIAN --- ---
    A když není v kyblíku jedno nebo druhé dítě, je v něm prádlo. Využití maximální.
    RHIAN
    RHIAN --- ---
    SELLIGAN: Já jen zpětně k těm kyblíkům - máme z Aukra za asi tři stovky Shantalu a koupe se v ní dodneška i naše tříleťačka (90 cm, 14 kg), je tam srandovně napresovaná, ale miluje to :)
    NABIS
    NABIS --- ---
    ADD: díky. Zatim jsem si koupila dvouvrstou pres bazar za 40,-, jako nova, neni sice merino, ale ja to zase tak nehrotim. uvidime jak se osvedci.
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    [ SALE @ Salé / Only dead fish swim with the stream. ]

    zajímavá pozvánka přesně do tohohle klubu
    ADD
    ADD --- ---
    ADD: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=62000996&tab=3
    zimní merino kukla
    http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=61896358&tab=6
    Merino kukla Bundle of joy vel. S
    http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=61875318&tab=6
    nebo nová od českého výrobce: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=61715772&tab=1

    Fakt není problém je na mmb najít. :-)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    NABIS: bohužel, už ne. Ale není problém nějakou najít. Ostatně i tady už máš odkaz.
    NABIS
    NABIS --- ---
    ANNAWA: a tu malinkou nemas na prodej? Nakonec si je stejne prece koupila z druhe ruky.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    LAMIA: to ti nikdo předem neřekne....u některých dětí/matek to funguje bezvadně, někde se to zasekne....dítě nechce z flašky, matka nechce/nemůže odstřídávat.....není třeba se předem děsit, ale zase bych se na to neupínala....zkus a uvidíš
    SPIRALOID
    SPIRALOID --- ---
    LURA: sáhla jsem jako první. odmítá s ním pít a opravdu do nej kouše. když je to špatné tak kojim jen nejnutnější dobu co nejméně krát za den. mažu bradavky, léčím. časem mi na těch nejkrizovějších místech kůže trochu zhrubla, takže je to trochu lepší.
    LURA
    LURA --- ---
    SPIRALOID: V takovém případě bych asi sáhla po kloboučku.
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    EUCHENIE: to je otázka na kterou se vás chci zeptat. Spíš na vás názor.

    Koupila jsem si tu láhev medela calma co se z ní saje stejně jak z prsu s tím, že na takovéhle případy odstříkám a chlap či hlídající babičky dítě nakrmí. (Teda ten důvod je hlavně když budu mít práci ne tolik noční vyrážení. Doteď mi malou přinese a mě to přijde celkem víc stresující pro všechny)

    moje PA mi mé pochyby jestli to není trochu "nekontaktní" řekla, že dokud se budu cítit dobře tak je vše ok, ale jak se budu cítit blbě mám na to kašlat. Je něco na co jsem při tomhle super plánování nepomyslela? Bývá to tak easy jako jsem ti to vymyslela?
    SHARIE
    SHARIE --- ---
    SPIRALOID: brr, to zni hrozne.
    SHARIE
    SHARIE --- ---
    ANNAWA: taky mam a je bezvadna. a presne, mam pro malou jen kuklu a pres ni ve velke zime kulicha. davam i do kocarku.
    SPIRALOID
    SPIRALOID --- ---
    MEDVED007: výraz kousnutí jsem nezvolila úplně nejlépe. ale opírá se zubama také nepopisuje přesně situaci. on mi co dva týdny bradavky zubami normálně prořeže.a každé další kojení se jeho zuby zařezávají hlouběji do otevřených ran.hodně nepříjemná dlouhotrvající bolest.
    obávám se, že u takového problému odtažení dítěte nepomůže. jeho technika sání je pořád stejná,jen má moc ostrý zuby.ale tohle jsem tu řešit vůbec nechtěla.jen jsem to zmínila jako paradox pro mně schůdného "utrpení" narozdíl od tahání za vlasy;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam