• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    LURA
    LURA --- ---
    EUCHENIE: Zánět v koleně
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    EUCHENIE: tipuju to na patní ostruhu....taky jí mám a tohle je jedna z babských rad :-)
    ARQANA
    ARQANA --- ---
    TAPINA: Soucasna medicína je ale v mnoha věcech velmi nedokonalá a neznala, to jen na okraj..
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    LURA: a co s ní měla? mamka ma taky pořád něco s nohama...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LURA: A doporučuje snad současná medicína léčebné koupele na něco jiného, než kožní problémy, a obklady jinak, než s funkcí chladivou/zahřívací? Po koupeli v moři se do organismu nedostane sůl, tudíž o koupeli v bylinkovým výluhu se do organismu nedostanou účinné látky z bylinky. Leda tak ještě sliznicema na pohlavní problémy, například.
    LURA
    LURA --- ---
    TAPINA: A proč by se pak dělaly odvary do koupelí a vůbec obklady? Naše babička si léčila nohu roztlučeným listem černého bezu (a zachránilo ji to před operací) a tam taky nebyl žádný masťový základ.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LURA: No právě, masti. A masti se dělají mastný proč? Protože tukový základ je to jediné, co dokáže pronést účinnou látku kůží. A to jen do podkoží, dál už ne.
    LURA
    LURA --- ---
    MEDVED007: To bych celkem pochopila, že funguje, kyselina salicylová patří mezi dezinficiencia a antiseptika, také se z ní dělají masti.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    LURA: mě dneska říkal bývalý šéf, že si maže bolavou nohu rozmačkaným acylpyrinem....jak to může prolézt přes kůži, to jsem nějak nepobrala....ale když tomu věří, tak mu to asi pomůže :-)
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    SHARIE: nemame, se zuby u obou deti nebyl zadny problem.
    LURA
    LURA --- ---
    ARQANA: Díky za vysvětlení. Nevím, možné to je. Třeba hřebíčkový olej působí také silně anesteticky.
    ARQANA
    ARQANA --- ---
    FRONEMA: Četla obe, nejlíp vzít si z kazde to, co je Ti blízké.. Raději tu první, zda se mi nějak "praktičtější" :)
    ARQANA
    ARQANA --- ---
    LURA: Jantar při zahřívání uvolňuje éterické oleje, které působí anesteticky. Syn je ma od tří měsíců, spí i koupe se s nimi a nikdy se mu nic nestalo. O zubech nevíme.. Ale aťˇ každy používá to, čemu věří. Na rust zubu a bolest při něm pry pomáhá také tymianovy gel. Ne zkoušela jsem.
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    LURA: no... ma se pry uvolnovat ta pryskyrice (ehm?) a ta pomaha bezbolestnosti... a nosi se to na krku... taky jsem to nepobrala, ale nekdo veri a "funguje" ;-)
    LURA
    LURA --- ---
    ANNAWA: Díky. Nicméně netuším, jaká by mohla být souvislost mezi zkamenělou pryskyřicí a růstem zubů.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LURA: jako že mu rostou zuby bezbolestně, ale já na to nevěřím, ostatně má to být baltský jantar a co když je to nějaký jiný?
    LURA
    LURA --- ---
    HABRENKA:
    TORUVIEL: Jakože když dítě nosí na krku jantarové korále, rostou mu zuby nebo co??? Já myslela, že to nějak kouše ...
    Na prořezávání zubů funguje očištěný kořen fialky, ale samozřejmě žužlaný v puse, ne nošený na krku.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    SHARIE: Mám je, dostala jsem je darem, jestli chceš, tak ti je přenechám, dcera to nesnese na krku. A zuby jí rostou v pohodě i bez toho.
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    SHARIE: ja tomu neverim, tedy neporizuji, ale ono se to tezko posoudi, kazdy zub muze rust jinak, natoz dite od ditete... za mne ne-e, nelibi se mi koralky u maleho ditete, nejak neverim, ze by se takovy dablik nezvladl priskrtit... ze to pretrhne a sni by mne tolik netankovalo :-)
    LURA
    LURA --- ---
    SHARIE:
    ORIKA: Já netuším, o co jde...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam