• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    MALKE: tohle je podle mě totální blbost....když chci přestat vstávat, tak nesmí dítě dostávat NIC, jinak bude prudit donekonečna.....nikdy jsem nepochopila, proč se lidi snaží noční kojení nahradit UM/čajem/vodou....přeci nejde o to jakou tekutinu dítě pije, ale že se člověk musí zvednout z postele a tu tekutinu mu dát....
    MALKE
    MALKE --- ---
    RENFRI: Ech, zrovna teď tě nemám moc ráda. Dítě se mi furt budí po půlnoci co dvě hodiny na pití, tak jsem prolistovala internet, a že prý je čas přestat krmit v noci. Že když dostanou vodu, pochopí, že mlíko nět, a budit se přestanou. MOJE dítě se pochopitelně budí dál jako podle hodinek a spokojeně saje vodu. Mé kruhy pod očima dosáhly nevídaných rozměrů a zbarvily se do interesantního odstínu khaki.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    RENFRI: seš si jistá, že je to dítě a ne medvěd ? :-)))
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    RENFRI: eh!?! :-D Bart spí ve dne hodinu, když se zadaří, tak hodinu a půl, ale někdy taky jen dvacet minut.
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    njn, a ta nase spi malo v noci i pres den :)
    RENFRI
    RENFRI --- ---
    ANNAWA: No mne se obvykle chlubi lidi, co jejich deti spi tak nejak podobne jako B, ja k tomu radsi nic nerikam, jen chvalim, jak je to super :-)) Majda je zas proste zalozenim lenoch, no, coz taky neni vzdy vyhoda. Ja jsem treba mnohem radsi za denni spanek, kdy dava tech 2,5-3h, coz je super.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    RENFRI: tý jo, já si pochvauluju jakej je B spáč, ale on chodí spát ve 21 a vstává v půl osmé.
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    RENFRI: zlatý dítě :)
    RENFRI
    RENFRI --- ---
    BARRUSHE: Ja vim, taky tukam, tukam. A to si v tech pul osme jeste poruci mliko a zaleze si k nam do postele, kde se chce jeste valet :-))
    BARRUSHE
    BARRUSHE --- ---
    RENFRI: tyjo 18:30-7:30, to se teda mas :)
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    RENFRI: dekuju, tak snad to zvladnem i my
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    Tak a abych nemluvila jen o vecech co nam nejdou, pochlubim se.
    Uspesne sme zvladli kojeni - trvalo to 2 tydny, me malo tucne mleko vs UM vs rustovy spurt a vs moje touha prejit jen na MM - dite se vztekalo u kazdeho kojeni, dozadovalo se lahve, opet se zkousely hadicky a podobne,jako kdysi, ale to uz dite v tom veku neslo oblbnout. Po rade laktacni poradkyne (rikala at se na to vyprdnem v tomto veku, ze uz se stejne neodnauci, za chvili budou prikrmy a navic chce jist a ze mne obdivuje, ze vubec po tolika problemech jeste kojim) se nakonec udelal kompromis a vsichni jsou stastni, dite pije, pribira, ja mam mleka dost a nikdo se nevzteka.dostava dve lahve denne a zbytek kojim a ona se hezky futruje

    A taky vcera konecne koupani bez place!!
    od narozeni hystericky plac ve vanicce, pote ve sprchovem koute sama ci na penove pdolozce . vysledek tentyz, nakonec jsem se napresovala do sprchoveho koutu s ni, docela to slo, ale i tak byla nervni, nakonec se zkousel i kyblik - zlo nejvetsi pro ni. Vcera mne napadlo vyzkouset kyblik tak, ze bude v jejim oblibenem pokoji, da se tam nasucho a voda se bude postupne prilevat. vysledkem bylo spokojene smejici se dite (ano, nadelali sme kole toho blbin s kachnickama a tak) ale proste pro mne konecne uspech!
    RENFRI
    RENFRI --- ---
    SELLIGAN: Toho bych se nebala, Majda jako mala usinala zasadne jen u prsa, pak jako vetsi (byla zavinuta hodne napevno) to jsem ji uhoupala na mici a uzpivala ukolebavkama a pak jsme presli na normalni - ulozim, zazpivam odejdu a tak od cca 8m spi celou noc, doted, coz je 18.30 - 7.30
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    ZU_22: no ja mam prave dite aktivni, asi az moc :) Spi od 22-6,30 a pres den dvakrat max hodinu. zkouseli jsme davat ji spat driv, ale stejne se probudila a byla vzhuru. No a v noci to neresim. dite zamrnci, ja dam prso, ona se napije (predtim jen cucala, ted uz opravdu tech 20min vydrzi sat) a pak hezky usne (Teda zrovna dneska byla vzhuru od 2,00-4,00 ale to ji zas trapilo brisko, mame nejakeho vira, tak to bylo vyjimecne

    jako v podstate my ritual mame a je to mo hezke, oba lezime u ni, oba zpivame nase africke bubnovaci melodie s improvizaci,..jenze ten ritual trva tak 30-45 min :)

    dopoledne je to tak, ze kdyz si hodne mne ocicka, je unavena, pada na pusu(protoze je porad na brise :) tak je mi jasne, ze chce spůat, ale proste nezabere sama, takze bud hacka, nebo prso
    jen se proste bojim, ze se bude jidlem nebo houpanim uklidnovat porad
    ale ona zas docela rychle napreduje ve vsem, tak treba se sama dostane i k tomu spani samotna
    ZU_22
    ZU_22 --- ---
    SELLIGAN: jinak dopoledni usinani se ti pak stejne zmeni na kolem obeda a pak uz vubec, cili to neni dle meho nazoru tak dulezity jako nocni uspavani, to zustane, ale proste ty deti se vekem meni, cili se stejne budete prizpusobovat a hledat tu pro obe strany nejlepsi variantu :)
    ZU_22
    ZU_22 --- ---
    SELLIGAN: ono taky petimesicni dite jeste bude usinat jinak nez pak osmimesicni a taky kazdy dite je jine, neni mozno uplne poradit. Treba mne Matylda v peti mesicich usinala sama a spala celou noc, od sedmyho mesice se to zacalo hrozne menit a neusinala v zadnym pripade sama (nejsem vyrvavaci typ, ale ono by to ani neslo, ona se po chvili rvani davi a zvraci a to jako fest a to proste ja odmitam vydrzet, ptz je u toho fakt nafialovela, cili to proste delat nebudu), ted je ji rok a neusina sama, usina u vysavace (to zkus, to na nektery deti zabira hodne a nevidim v tom zadnou spatnost a usnou vetsinou hned, Mata to praktikuje i ted, coz nechapu, ale oukej, ja uz to po tech vsech lapaliich, kdy jsem zkousela kdovico a vydrz jsem mela, ale proste Matylda je Matylda, neresim) a budi se co tri az ctyri hodiny na mliko (opet voda nebo vyrvani fakt neklaplo, muz taky neklap, babicka taky ne, proste je to mrcha neuveritelna) no a tak to neresim, urcite se nebude budit takhle do patnacti, tak jsem rada ze vubec spinka, hned vzdy usne a spi od osmi do sedmi, s buzenim. je to proste na tobe, ale nemyslim si ze je to jen o rodicich ale hlavne, hlavne o typu ditete :))))
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    diky za rady, duslednost je mi jasna, jen se nam do ni zatim nechtelo
    otazkou taky je jestli si delat uplne stejny ritual na dopoledni usinani a i na noc. Nejak si to s manzelem proberem, zjistime nase nervove kapacity a nejak to vymyslime
    a nyx tu prolezi samozrejme :)
    RHIAN
    RHIAN --- ---
    SELLIGAN: Ať už se rozhodneš pro jakýkoli způsob uspávání, buď si jistá správností a vhodností svého rozhodnutí a trvej na něm, nejistotu oni vycítí a pokud Ty po chvíli povolíš a zkusíš něco jiného a za chvíli zase něco jiného, protože to taky není vhodné, povede to jenom ke zmatení. Na něco najeď a praktikuj to pokud možno většinu dní stejně a ve stejný čas, rituály pomáhají..
    TULENI
    TULENI --- ---
    SELLIGAN: zkus trosku pofiltrovat, vetsina z nas uz to tu resila a psala a tech zpusobu co zkusit je spousta...me se osvedcilo u obou deti naucit je usinat samotny..u dcery mi to trvalo mnohem dyl a byla starsi, mladsi to zvladl rychleji ale prakticky oba do dvou dnu pricemz ten druhy den uz to bylo na chvilku, ten prvni byl krusny pro nas oba, dodrzovala jsem pravidelne intervaly a mezitim vedle brecela taky..ale stalo to za to...mladsi dokonce je tak bezproblemovy ze i kdyz se mu este nechce spat tak si v postylce zpiva, povida apak usne sam (do 8mi mesicu ale usinal u prsu pac taky spal s nama, ale usnul bez problemu hned po kojeni...s prvni dcerou jsem se k tomu nemela...ale protahovalo se usinani a uspavani do klidne dvou hodin...kdy byla uz pak pretazena takze i hur usinala...a proste vsechno spatne...zabralo az tohle a to jsem se tomu fakt dlouho branila. samozrejme ale ani jednoho neodhodim do postylky a neodchazim, oba maj radi trosku jinej ritual, mladsi miluje hlazeni po hlave a kdyz je hodne unavenej tak usne este nez od nej odejdu..zazpivam neco kratkyho, posmudlam po hlavicce a po rozlouceni teprv jdu...a tohle jsem praktikovala jeste pri tom kojeni takze pak zustalo vse pri starym jen jsem tam uz u nej nebyla tak dlouho..
    CASTROL
    CASTROL --- ---
    SELLIGAN: a zkoušela jsi jí jen tak položit a odejít? Naše první dítě jsem musela uspávat a držet za ruku (což se o pár měsíců později ukázalo být jako zásadní komplikace). teď máme druhé mimino, taky 5 měsíců. To naopak vyžaduje klid - nejlépe usne, když ho unavenýho položím do kolíbky a odejdu. pomáhá taky trochu pohladit po spánku. moje přítomnost ho naopak rozptyluje
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam