• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    aktuálně: sdilime tipy a triky a rozšiřujeme nástěnku

    téma: bonding - těhotenství, porod, šestinedělí

    rozbalit záhlaví
    BONIE
    BONIE --- ---
    NABIS: jo asi to tak bude.. já to tady mám prostě spojené s dětstvím, tak možná proto..
    NABIS
    NABIS --- ---
    BONIE: Urcite je kojeni takova neviditelna pupecni snura a jsme na sve deti porad napojene. Ostravsky vzduch dobre znam a kdyz jsem tam byla naposled mela jsem pocit, ze mi mlika hodne ubylo.
    BONIE
    BONIE --- ---
    no je to pro mě fakt záhada, jak to funguje.. někdy se mi spustí mlíko a já už vím, že se dcerka bude budit :) ale proč se mi samovolně spouští hlavně, když jsem u našich, tak to nevím :) asi dobrý ostravský vzduch :D
    ARQANA
    ARQANA --- ---
    Mne se dnes spustilo při mazleni se starším, ktery uz se skoro rok nekoji
    NABIS
    NABIS --- ---
    BONIE: Mne se obcas spusti, kdyz Maruska dlouho spi a zacnu se o ni s nekym bavit, to se mi prihodilo tento vikend, ale neni to pravidlo, spise je to nahodne nebo jsem to tolik nepozorovala.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Mne se dnes spustilo před testem z Nauky o materiálech...a pak v chemicke laboratori...
    BONIE
    BONIE --- ---
    je to sice dotaz mimo téma úplně, ale hrozně mi to vrtá hlavou :) nepozorujete nějaké souvislosti v tom, kdy a kde se vám samo spouští mléko? normálně se mi to stává třeba když přijedu odněkud k dětem, když přijdu k postýlce, děti se budí a tak, ale teď zjišťuju, že nejvíce mě to "postihuje" když přijedu domů - jako k rodičům.. to je každou chvíli prostě.. vysvětluju si to nějakým asi citovým poutem k rodné hroudě nebo tak.. máte to někdo podobně? :) sorry za divný dotaz, ale přijde mi to zvláštní :)
    BLANCHE1
    BLANCHE1 --- ---
    Mám dotaz - nebudete se někdo výhledově zbavovat nějakého šátku (se kterým jste byli spokojení)? Ideálně tak do října/listopadu.
    SHARIE
    SHARIE --- ---
    KATIA: My jsme nechavali Anicku v posteli, ale zbuchla nam:( ty nervy nestoji za to, takze ted ji uspim v posteli a pak prendam do postylky se spruslema. Kdyz jdeme spat, vezmu ji zpet do postele. V noci leze nastesti minimalne.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    KATIA: postel oblozit polstari.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    KATIA: mame to ted stejne, polstar v 8m uz preleze jak nic, takze kdyz tam nejsem, oblozim prechod mezi postylkou a velkou posteli dvema perinami a doufam, ze ho to zbrzdi alespon do te doby, nez vyda nejaky zvuk a vyzvednu ho. Rikam si, ze az si poradi s mzikovym prelezenim velke periny, bude uz natolik schopny, aby z postele slezl sam vzorne po nohach. Spis mam strach, ze prepadne pres zabradli detske postylky, uz ted je to jen tak tak...
    MALKE
    MALKE --- ---
    TAPINA: jo, kolik dětí, tolik chutí:-)
    KATIA
    KATIA --- ---
    SPIRALOID: jj, chůvička je, zátarasy musíme promyslet, máme tu schodů hodně a tak blbě.... každopádně díky, taky jsem o tomto už přemýšlela. ale kam s postelí a plnejma krabicema pod ní, no...
    SPIRALOID
    SPIRALOID --- ---
    KATIA: tak zavírat dveře a nechávat zapnutou chůvičku. u matrací na zemi máš jistotu že nespadne. a na schodiště pořídit zábranu, stejně se bez ní asi neobejdete...
    KATIA
    KATIA --- ---
    SPIRALOID: tak to u nás by vylezl rovnou na schodiště... koukám, že ještě budu muset řešit zátaras dveří z venku :-D
    SPIRALOID
    SPIRALOID --- ---
    KATIA: my jsme to řešili rozmnotovaním postele a spali jsme na matracich na zemi. takže jsem byla v klidu i když tam byl sám. když se vzbudil prostě vylezl/odesel z postele, otevřel si nedovřené dveře a s úsměvem přišel za mnou třeba do kuchyně...
    KATIA
    KATIA --- ---
    díky všem, akorát to moc neřeší situaci, co s časem, kdy tam nejsme, oč mi jde hlavně. chodí spát brzo, takže je několik hodin sám, navíc i sám usíná, momentálně je v přiražené postýlce bez bočnice, jenom mu tam strčím polštář, zatím nemá šanci se přes něj dostat, ale očekávám, že to se rychle změní...
    SPIRALOID
    SPIRALOID --- ---
    pokud jste jeste nezaregistrovali davam do pozornosti novy casopis - Pravy domaci casopis https://www.facebook.com/pravydomaci
    prave jsem si ho prinesla domu a jsem moc potesena. konecne neco zajimaveho, nekomercniho a inspirativniho na trhu!
    k dostani v country life, brane k detem...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MALKE: Hahahahahaha :D Naše dítě sice s náma v posteli nikdy nespalo, ale když už tam byl (dřív na ranní dospání, nebo jen tak na blbnutí), tak první, co udělá, když se probudí, je, že jede tryskovou rychlostí - než ho někdo chytí, přece - k jednomu nebo druhému nočnímu stolku rozmontovat budík, shodit lampičku, prásknout se o roh stolku a pak po hlavě dolů z postele a škodit tam :D
    MALKE
    MALKE --- ---
    KATIA: S cestujícíma dětma už moc nespávám, ale pár zkušeností: pokud jsem v posteli (na letišti) sama, lehám si naštorc tak, aby dítě spalo v trojúhelníku stěna - čelo postele - já. Nějaký prostor tam je, ale dítě je malé a nešikovné, drclo by do mě dřív, než by sletělo. Když jsem sama nebyla, spolehla jsem se na to, že prostor mezi náma je moc malej na to, aby se dítě vyprdelilo pryč, aniž by do mě šťouchlo. Zatím se to osvědčilo (on když člověk ví, že musí dávat pozor, tak dává, aspoň já mám dojem, že se budím vždycky, když je zapotřebí). Za třetí, když - ale to je jenom moje zkušenost, je otázka, jak moc přenosná - děti lézt začínají, tak většinou omrzujou u hlavy, nesnaží se dostat úplně pryč - oba rodiče jsou v posteli, jinde nic zajímavého není, tudíž prudí, ale zas tolik neprchají. (A starší, když už se pokoušel prchnout úplně, tak už by zase asi dokázal slézt, ale pro ty případy lze naskládat polštáře nebo něco na únikovou cestu:) )

    (S vysokou postýlkou neporadím, starší pochopil, že může sám odejít, až po několika měsících na normální posteli:c) Do té doby na nás hulákal, abychom ho šli vyzvednout:c) )
    ADD
    ADD --- ---
    KATIA: My měli volnou jen jednu stranu postele, a pod tu jsme vyskládávali polštáře. Většinu případů člověk zachytí ještě, než dítě spadne - prostě se vzbudíš, že dítě není u tebe, a vrátíš ho zpátky na místo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam