• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    aktuálně: sdilime tipy a triky a rozšiřujeme nástěnku

    téma: bonding - těhotenství, porod, šestinedělí

    rozbalit záhlaví
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    TAPINA: Už má 8 měsíců :-) O přesunu dozadu už jsem uvažovala, ale nějak se mi do toho nechce, dokud nezvládá aspoň jakous takous hlasovou komunikaci (aspoň ve smyslu porozumění pokynu "nedělej to"). Chci ji mít pod dozorem. Navíc moje vlasy by to asi nepřežily :-D

    HABRENKA: Mně Manduca taky nevyhovovala, vlastně pro mě byla ze všech zkoušených nosítek nejhorší. Nakonec jsem se rozhodovala mezi Ergem a Kibi a vyhrálo Kibi. Kříž si vzadu nedělám, jen spínám popruhy tím "prsním" páskem.
    KATIA
    KATIA --- ---
    HABRENKA: malé děcko se dá do nosítka dát "na žabáka", mně to taky přišlo hrozně moc ty nohy od sebe...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    HABRENKA: Já mám 170 a kříž na zádech si dělám taky, jinak by mi to sjelo z ramen.
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    SEBIEN: to zalezi i na velikosti ditete imho... betka sla z porodnice na porodni vaze 3680g a do manducy za tydne s klidem mohla jit, ale nebylo potreba, hlavicka v pohode, ale tehdy se mi nejak nelibilo, ze ma nohy opravdu hodne od sebe... ale vim, ze nekdy od tri 4tydnu uz jsem s ni chodila ven. ale prijde mi manduca spis pro stredni-vetsi rodice, drobnejsi kamaradky ji nemuzou mit, je moc siroka a na zadech si vetsina dela kriz... ja mam ale metr osmdesat a panev jak vrata, takze pro mne dobry.. chce to zkusit
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    SEBIEN: 156cm prsa maly, nositko Ergo s novorozeneckou vlozkou, bederak je ok, decko je ok (utahnout za mou hlavou), ramenni popruhy trochu sejdrem ale nevadi mi to. Existuji pujcovny nositek, muzes vyzkouset treba tyden a uvidis.

    Jinak diky za tipy za zatepleni noh v nositku, koupila jsem nakonec ty botky od Pecha, Pech (babyvak.cz) je mi sympaticky. Plus jak jste psali o zimni bunde se vsadkou, impulsivni nakup na MMB - protoze vlastne zadnou dobrou bundu nemam, vzala jsem z druhe ruky super hyper SusesKinder Deluxe 3v1 tak jsem zvedava zda se to oplati. Fliska vetrovka vsadky, zvlast nebo dohromady.



    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    SEBIEN: Já nemám ani těch 160 a taky jsem se nosítek bála. Nakonec jsem vybrala Kibi a v rámci možností mi sedí. Ono narozdíl od batohu nosítko de facto nemá pevnou vzdálenost mezi bederákem a ramenama, záleží na velikosti dítěte. Takže spíš než nosítka samotného se bojím, že větší dítě už nebudu schopná nosit, protože přes něj neuvidím, zkrátka že délka mého hrudníku nebude na jeho výšku stačit. Ale Malvína zatím vypadá, že bude spíš mrně po mně :-)
    Nicméně asi to je důvod, proč jsem nikdy s miminem v šátku nebo v nosítku nedokázala vykonávat žádné domácí práce, prostě jsem tak malá, že mi dítě příliš překáží.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SEBIEN: Od narození jsem nosila (přesněji od nějakých dvou týdnů, co jsem Manducu měla). Ne moc často, jen na nákup a s psama, ale šlo to. Malou postavu ovšem nemám, to by fakt chtělo vyzkoušet.
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    ELIZHANNAH: Já jsem si ještě pořed porodem pořizovala nosítko Beco Butterfly a musím říct, že je skvělé. Šátek jsem nechtěla, kvůli nutnosti vázání. Ale když bylo Radkovi půl roku začala jsem být zvědavá a šátek jsem si pořídila. S nosítkem chodím na výlety nebo do města a šátek používám doma a na venčení psa. Nosítko je praktičtější, aspoň pro mě, rychleji se do něj dítě usadí. Šátek je mi pohodlnější, měkčí.
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    MEDVED007: tohle mě od nošení v šátku právě taky odrazuje, nestojím o neustálé debaty na toto téma s náhodnými kolemjdoucími. Ale při druhým dítěti šátek chci zkusit. Prvního jsem nosila jen v manduce a jen občas, moc tam nechtěl být. Kdyby byl v šátku hned od malýho miminka, možná by to bylo jinak...
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    RACHEL: au
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    K těm špatně uvázaným šátkům. Já nejvíc trpím, když vidím rodiče jak si hrdě nese dítě v klokance (ideálně ještě čelem dopředu. Dítě se tam celé klinké, nožičky visí.....Z toho je mi smutno. Protože příslušná matka (nebo i otec) se tváří jako že jsou děsně in a přiměřeně alternativní, protože přeci nosí svoje dítě.
    SHARIE
    SHARIE --- ---
    MEDVED007: Casto je videt, ze nema dite podsazene nozicky nebo je cele nakrivo. Taky jsem videla novorozene bez zajistene hlavicky, ktera mu klimbala sem a tam...
    SHARIE
    SHARIE --- ---
    OXIS: Jojo, jsem na vsi, nosim porad v satku a porad vsichni koukaji:) komentare nastesti spis pozitivni, dotazy o uduseni presly v dotazy, zda me neboli zada:))) ted nosim dost na zadech a to furt slysim o indianske babicce... Ale vcelku to lidi vnimaji dobre, ale chteji si povidat, coz je obcas unavne.
    KATIA
    KATIA --- ---
    SEBIEN: mají novorozeneckou vložku, ale myslím, že pro malý děcko to fakt není optimální poloha, hlavně kvůli hlavičce. ale záleží taky, jak má kdo prsa... ;-)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    TAPINA: pořád přemýšlím, jestli se dá v Manduce (nebo něčem jiným?) nosit dítě fakt od narození a pokud jo, tak stejně řeším, jestli tyhle nosítka jsou uzpůsobený i hodně malý postavě, protože i když u batohů a jiných věcí píšou, že je všecko plně nastavitelný a přizpůsobený drobné postavě, stejně je to obvykle pro lidi tak od 160 cm (takže jsem třeba dosud nenašla batoh, u kterýho by mi bederák byl co platný atp.). No, budu to muset někde vyzkoušet...
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    MEDVED007: Popravdě, taky jsem si to neuměla představit (jen jsem znala následky - krvavé podlitiny apod.). Už vím, jak to vypadá...ale popsat ti to nedokážu, to se omlouvám...
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    NIENNA: já si moc neumím představit, co to znamená, když je šátek blbě uvázaný...co tím jako myslíš ? může být povolený nebo tam lidi strkají děti čelem dopředu, ale jinak mě nic moc nenapadá....
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    Nosím jen v Manduce a reakce mi spíš nevadí (lidi se usmívají,jsou milý). Nesnáším, když na mě nebo malou šahají, ale to se dělo jen loni,když byla maličká a náhle se ochladilo, tak byl leckdo přesvědčen, že jí MUSÍ být zima a "nenápadně" jí šahal na nohu, aby překvapeně vykřikl, že je má teplé!

    Nicméně teď na dovolené jsem viděla několik šátků a vesměs všechny uvázané blbě (má noční můra, proto jsem do šátku nešla).... a vzhledem k tomu, že to vázat neumím, tak si vemte, JAK blbě to muselo být, když jsem to viděla na první pohled... To se v Praze moc nevidí (jako taky, ale spíš výjimečně)....a nebo jsem jen měla smůlu na podivné exempláře... Nebojte, nic jsem neřekla...ale bylo mi z toho smutno...
    MADE
    MADE --- ---
    MEDVED007: já tedy nosim zatim jen rok a spíš v nosítku, ale setkala jsem se asi jen s jednou slovní reakcí a to, když mě doběhla jedna stará paní na ulici a diskrétně se mi snažila říct, že mi z kalhot čouhá ručník, že jsem ho asi zapomněla, když jsem se v koupelně utírala...:) tak jsem jí vysvětlila, že to neni ručník, ale cíp šátku, že v něm mám dítě... byla hrozně překvapená, ale jako v dobrém, že to prej nikdy neviděla...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Ostatně zrovna dneska jsem potkala maminku s tak těsně umotaným šátkem, že bylo fakt neuvěřitelné, že tam může mít živé dítě :o) Ale měla, ono je taky třeba si uvědomit, že některé děti jsou v jednom měsíci tak malé, jak to moje v životě nebylo :o)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MEDVED007: a co před třinácti :-D
    CASTROL
    CASTROL --- ---
    no já se tedy pokorně přiznám, že si to užívám, že jsem příslušnice kasty "nosiček" a ne jen "tlačiček". dokonce jsem se občas přistihla, že když jsem u nás na malém městě viděla taky nějakou "alternativní" se šátkem, tak jsem byla vnitřně pohoršená, že nás je víc. ale uvědomuji si, že to vůbec není vhodný a správný pocit a upřímně se stydím :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam