• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    SHARIE
    SHARIE --- ---
    SINSEMILLA: Zalezi jaky uvazna zada:) na batoh staci kolem tri metru, na jine uvazy je potreba delsi:)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ADD: nám neseděl Deuter ani jednomu, tatonka seděla mně, ale manžel nadával jako špaček, salewa slušně seděla oběma
    ADD
    ADD --- ---
    BARRUSHE: Salewa je střed - tu jsme mohli mít oba (půjčili jsme si ji na víkend od kamarádů), ale vzhledem k tomu, že v Tatrách je člověk většinou rád, když je problémů co nejméně a boty a botoh mu sedí co nejlépe, vzali jsme radši každý svůj ideál - ale my museli kupovat dvě krosny tak jako tak, máme dvě děti. :-)
    BARRUSHE
    BARRUSHE --- ---
    BALAENA:
    ADD: Jasný, to jsem si myslela. Tak my se brzy vydáme na obchůzku a uvidíme. Doufám, že nám bude sedět jeden batoh, protože do dvou investovat nemůžeme.
    ADD
    ADD --- ---
    BARRUSHE: Já merim 163, muž 185, tak máme Deutera i Nikko. On dokáže nest Nikko, já Deutera ne (resp. je to nepříjemné). Nikko je menší, lehčí, používala jsem ho na jezdeni po Praze.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    BARRUSHE: Salewu jsme měli my a spokojenost. Nám zase neseděl Deuter.
    Prostě chce to vzít těch cca pět přípustných značek a vyzkoušet, pak už záleží jen na tom, jaký komu příroda nadělila záda.

    Do seznamu značek k vyzkoušení si zapiš ještě Tatonku ;)
    BARRUSHE
    BARRUSHE --- ---
    ADD: To Nikko máš teda vyzkoušený osobně? Zatím taky koukáme, co se vůbec prodává a je jasný, že je to potřeba vyzkoušet v krámě, protože já mám asi 158cm a muž asi 180cm, tak aby nám to sedělo oběma. Nejvíc se nám právě líbí Deuter, ale ta cena, to je pálka. I když asi by se dalo sehnat v bazaru.

    Má tady ještě někdo nějakou zkušenost s jinou značkou krosny? Co třeba Corazon Panda nebo Salewa Koala? Dík.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    a jak se jmenuje ten uvaz pro starsi deti na zada?
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    ANNAWA: myslíš? no to by bylo bezva! tak já to prostě zkusím a případně si ho schovám na mimino
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    SINSEMILLA: to si myslím, že se vejdeš určitě, možná by ti stačil i 3,6 m, ale chtělo by to vyzkoušet.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    ještě se vrátím k šátkům, jestli dovolíte. nosíte tady někdo starší děti (cca 13 kg) na zádech? jak dlouhé máte šátky a jak jste vysoké? řeším, jestli se se synem vejdeme do 4,2 (mám 174 cm a 61 kg), konfekční velikost tak 36
    ADD
    ADD --- ---
    MONIA: Plus neni problem to odlozit, kdyz jdes na zachod, nevzbudis dite, ktere spi, ma tam "svuj" prostor a pro me zasadni je bezpecnost, dite je chraneno pri mem padu, dost to zachyti i vetvicky, ktere by ho mohly svihnout...
    ADD
    ADD --- ---
    MONIA: Plus neni problem to odlozit, kdyz jdes na zachod, nevzbudis dite, ktere spi, ma tam "svuj" prostor a pro me zasadni je bezpecnost, dite je chraneno pri mem padu, dost to zachyti i vetvicky, ktere by ho mohly svihnout...
    MONIA
    MONIA --- ---
    ADD: Přesně tak, já jsem po mnohém zkoušení taky šla do Deut. III a jsem maximálně spokojená, pokud si ho člověk dobře "pošteluje" tak mi nepřijde nějak extra těžší než nosítko a na delší tůry je to blaho pro záda a nemusím řešit,kam dám pití, svačinu, bundu etc....
    ADD
    ADD --- ---
    CASTROL: Jsou tam přece stahovací popruhy jako na báglu?Jakmile se dítě posadí, tak ho přitáhnu a už se nikam nevychyluje.
    KFF
    KFF --- ---
    TORUVIEL: Diky za tip:)
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    KFF: Paní mi batolecí nosítko šila, je velmi vstřícná, domluva bezvadná, můžeš si vybrat i vlastní látku na nosítko, ... jsme s ním naprosto spokojeni. http://www.bluebear.cz/
    CASTROL
    CASTROL --- ---
    ADD: my toho deutra dostali, ale skoro nepoužili: jak dite sedi po smeru cesty a opira se dozadu, tak vychyluje těžiště nosiče a je děsně těžké..
    KFF
    KFF --- ---
    ADD: Diky moc, ja bych jen prave radsi vyuzila variantu bez konstrukce (krosna typ). Tady jsem objevila neco docela draheho, ale do 22 kil uspokojive vypadajiciho: http://www.prckove.cz/Pro-maminky/Nositka/Tula/Batoleci-nositko-Tula-Toddler-Art-folk-6076

    nebo toto http://www.petitepanda.net/

    Krosnu jsme zkouseli, ale ja i opice vzpominame na Manducu, o kterou se i ted perou (2 a 3 roky:)
    ADD
    ADD --- ---
    KFF: Deuter III, pokud bude nosit muž nebo žena, která má širší ramena. Nikko, pokud bude nosit drobná žena. Obě pohodlně sedí na zádech, vejdou se tam kromě dítěte věci na jednodenní výlet, dítě je v bezpečí, i kdybys uklouzla na mokrém kameni. Deuter lze půjčit v Hudy sportu na vyzkoušení.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam