• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    MEDVED007: cepice jo, ale ty co mam vhodne do tohoto rocniho obdobi, tak nemaji ksilt na to, aby to neco zastinilo... slunko docela nizko, dite docela vysoko...moc nevim, co by to muselo byt za ksilt. Jsem dost mala s kratkym trupem, dite dlouhy, prerusta me uz ted ve trech mesicich, vazu svisle, musela bych ji uvazat dost nizko, abych mohla ty bocni pruhy vyuzit k zakryti hlavy, aby na ni fakt nesvitilo... kdyz spi a je zaborena, tak to jde, ale ted si zvykla koukat a kdyz natahuje krk, stejne to pres ni nepretahnu...
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    SEBIEN: čepice, ne ? pro mimina se dělají i měkké s kšiltem....ale naše holky teda byly stejně většinu času zalezlé, takže jim šel přes hlavu šátek....nevím, že bych to řešila nějak speciálně
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    jak resite ochranu proti slunicku v satku? treba ted, kdyz neni vedro, ale do oci uz je to neprijemny?
    SHARIE
    SHARIE --- ---
    Mne polstar pri kojeni hodne pomohl, krasne dite podrzi a mas volne ruce. Naprosto mi vyhovoval tenhle: http://www.motherhood.cz/...ci-polstare-Motherhood/5/297-Kojici-polstar-ruzovo-cerne-kyticky-a-tecky
    Uvnitr je dute vlakno, dokoupila jsem i nahradni a asi po roce doplnovala. Polstar je hodne pevny, skoro nejde zmacknout a tvarem skvele drzi okolo tela. Kojila jsem po dvou trech hodinach do roka a pul veku miminka, takze se tato investice bohate vratila:)
    RENNFRI
    RENNFRI --- ---
    GIMEL: ty s kuličkama (měla jsem Pecha) jsou naprd, mi vyhovuje tenhle http://www.majka-shop.cz/kojici-polstare/ + taky podložení nohy nacpaným pohankovým polštářem
    KATIA
    KATIA --- ---
    QUAACA: naplánovat ? :-) ale i tak si to nedokážu představit, hrozně by mě omezovalo to řešit, navíc s malým mrnětem jsem teda strávila zdaleka nejvíc času s kámoškama po kavárnách :-)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    OXIS: u nas to prdy teda nejsou, kdyz ji chytim do klubicka, tak se pekne vykadi, ale k prsu pak uz stejne nechce, nekdy i pak rve, sotva ji naklonim hlavou k prsu. ted zrovna nejlip funguje ji prikladat rozespalou, byt to taky neni zaruceny a je to narocny, protoze moc nemuzu odejit z pokoje - spi neco mezi 15 a 45 minutama a jsem-li ve vedlejsi mistnosti, slysim ji az kdyz je hlasitejsi (coz neznamena, ze krici, jenom je slyset) a to uz byva dost bdela...
    moje hypoteza je, jak se tu taky zminilo v odpoved na moje zoufani, ze si zvyka na jiny tok mlika a na to, ze se musi vic/jinak snazit. taky jsem vyhledala, ze pri podobnych potizich (byt se ne vzdy shodnou na pricine) se ma vic chovat, nosit, spat spolu, skin2skin atd., coz me beztak nejak intuitivne vedlo a mala si ted taky nejak vic rika o noseni... pro zmenu se ted nekdy pri kojeni hrozne tlemi, vysledek - ze nepije - je stejny, ale ja aspon tak netrpim :-)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    GIMEL: nejradeji sice v sede, ale na posteli s nohama natazenyma nahore, oprena o pevnej polstar oprenej o celo postele. tuhle polohu jsem zavedla, kdyz mliko teklo proudem a kdyz jsem byla shrbena v predklonu, mala se zalykala. teda presneji, nohy nemam natazeny, ale pokrceny tak, abych si o ne mohla oprit ruce a nedrzela celou vahu ditete. takze kojeni opravdu v sede na zidli jsem si dlouho neumela predstavit, protoze jsem se bala, ze dite neudrzim. (ted pije tak kratce, ze to neva). ted zas jak mi ukojeni rve, tak zkousim ruzny veci, a i kdyz se neopiram zady, porad je nejlepsi byt na posteli, kde si muzu nohy hodit nahoru a vyuzit je jako podperu. ale v terenu nakojim taky, uz ted, byt mi zas chybi vsechny ty, pleny, kteryma se normalne obkladam, abych nebyla zlita mlikem vsude...
    OXIS
    OXIS --- ---
    GIMEL: já si zas ráda nějak zapřu tu ruku, kterou mám pod hlavičkou, ale my s kojením problém nemáme, on je žrout, tak si k prsu dosáhne jakkoliv .)) a v leže mi to jde až od té doby, co je větší a pěkně si ho obejmu, když úplně malý, tak mi taky lapal a vlastně jsem se bála si ho pořádně chytit a přivinout k tělu.

    GIMEL: to by mohly být prdy, netrpí na to? Mně to taky dělal a trápilo ho bříško, psala jsem to tu pak ještě někomu a taky to bylo ono...
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    Aha, stolička je dobrý tip. Díky!
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    KATIA: na návštěvě jim okupuju postel, venku jsem kojila výjimečně, naplánovala jsem si cestu tak, abych nemusela. nebo někdy v autě.
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    GIMEL: já si ještě podkládám tu nohu nad kterou kojím
    KATIA
    KATIA --- ---
    QUAACA: to si fakt nedokážu představit. neustále jsem kojila někde na návštěvě, venku atp....


    GIMEL: v pohodě. mně ještě fungoval podkládání nohou - jako vlastní nohy na nějakou stoličku nebo tak.
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    KATIA: jo, to jo, na polštáři, ale i tak se asi moc předkláním, protože ten polštář není možná dost vycpaný. Měla jsem půjčený kojící polštář s takovými kuličkami uvnitř, ale ten se mi zase propadal, jak se ty kuličky sypaly, takže nic moc...

    No, nechci tady z toho dělat laktační poradnu, radši to zkonzultuju s nějakou laktační poradkyní. Ta by mohla poradit i proč mi občas dítě prs plive a vzteká se u toho, přitom má zjevně hlad.
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    GIMEL: já už mám velké mimino (11 měs), ale od začátku kojím v leže, je mi to pohodlné a dítěti taky. reflux jsem ani u jednoho dítěte naštěstí neměla, tak jsem to nemusela řešit.
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    GIMEL: já doma v sedě kojím s kojícím polštářem, jinak mě taky bolí záda.
    KATIA
    KATIA --- ---
    GIMEL: zkoušíš v sedě podkládat? různé polštáře atp. moje dítě teda pilo rychle, než jsem naaranžovala polštář, tak bylo po akci, tak jsem na to prděla, ale pro záda bylo rozhodně lepší...
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    SEBIEN: QUAACA: A jak teda kojíte? Já v sedě a docela mě z toho často bolí záda, protože dokáže pít i půl hodiny v kuse, ale na jinou polohu jsem nepřišla. V leže je to ještě horší, to mi mimino vždycky nalape tolik vzduchu, že se mi skoro pokaždé pobleje a to ne nějaké ublinknutí, ale proud jak z hasičské stříkačky :/
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    SEBIEN: mě v sedě hrozně bolej záda. nenatrénovala jsem to ani s druhým dítětem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam