• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    aktuálně: sdilime tipy a triky a rozšiřujeme nástěnku

    téma: bonding - těhotenství, porod, šestinedělí

    rozbalit záhlaví
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    KATIA: teď jsem koukala na vícero fotek a máš pravdu, přesto mi to i tak nepřijde moc kosher, osobně bych do toho svoje dítě prostě nedala a už vůbec ne čelem dopředu...
    KATIA
    KATIA --- ---
    ORIKA: klokanky mívají ty nožky ještě víc svisle dolů, pruh mezi nohama je užší, tady je má docela naširoko ...
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    OXIS: dycky , když vidím někde takhle klimbat dítě, tak se mi úplně zvedá kufr...brrrr....
    OXIS
    OXIS --- ---
    REONA: jojo, visí visí, ale právě, jak píše
    ORIKA: zrovna u něj mi to prostě přijde divný, tak jsem se pro jistotu chtěla zeptat :)
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    OXIS: no mě hlavně zaráží, že to nosítko vypadá na obyč klokanku a ne na ergonomický nosítko...a divím se, že mu v tom neporadil Jirka (spoluhudebník), když ten vlastního syna nosil v šátku...
    REONA
    REONA --- ---
    OXIS: Já se v tom tedy nevyznám vůbec, ale na první pohled nemá nohy v M poloze, to je od nějakého věku OK? Celkově mi přijde, že tam ta holčička tak nějak visí bez jakékoliv opory...
    OXIS
    OXIS --- ---
    jenom takový dotaz, fakt není žádná správná varianta nošení dětí čelem dopředu? mně se nechce věřit, že si to takovej ezoterik, jako je Klus, nezjistil.. http://www.nextfoto.cz/?page=galerie-detail&id=1438&nazev=klus-predstavil-sve-album-promename&str=1
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    YMLADRIS: není nějaká taková přednáška i v praze?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    Správné boty pro děti
    http://mamicentrum.cz/nohy-naboso.html

    kontaktni obouvani :-) kontakt nohy s podlozkou - Tothova v Brne, 29.5.
    LISTICKA
    LISTICKA --- ---
    TORUVIEL: super nápad! Vyloženě díra na trhu :-)
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    MARKYSHA: ok,zkusíme :-))
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    TORUVIEL: řekla bych spíš to Herodesium.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    Chvíli jsem přemýšlela, jestli se to víc hodí sem nebo do herodesia :D
    SHARIE
    SHARIE --- ---
    YELENKA: kriz s kapsou urcite nebo dvojity kriz.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    pro markyshu ale i tak vseobecne: ptala jsem se na FB ve skupine Naomi na cosi a ozvala se mi po case nejaka pani ktera jede Aware Parenting, coz je v podstate to samy co naomi (se mi zda), akorat podstatne levnejsi (se mi zda :-)), zkopiruju sem jeji vzkaz a nabidku jejich seminaru:

    Ahoj Mirko, nedavno jsem se přidala do téhle skupiny. Jsem certifikovanou instruktorou aware parenting, které je založeno na stejných principech, jako práce od Naomi. Autorka aware parenting Aletha Solter a Naomi se vzájemně respektují. žiju v Austrálii, ale zrovna jsem na 3 měsíce v ČR - Praha a Frýdek Místek. Pořádám několik seminářů případně jsem k dispozici osobně nebo na telefonu www.awareparenting.cz - tady najdeš vice info. Jinak jestli máš nějaké konkrétní jednoduché otázky, tak sem s nimi, můžeme je probrat I na tomhle foru. Hodně štěstí! Martina

    Vědomé rodičovství - Martina Tylečková
    www.awareparenting.cz

    ---

    jinak k te Alethe: zajimava se mi zda knizka Attachment Play, tady je nahled na obsah:

    http://www.awareparenting.com/attachmentplaysample.pdf

    Asi to nikdo necetl co, zajimalo by mne konkretne tech 9 typu vazebnich her :-)
    (jeden z nich je power-reversal games, tj nechat decko zazivat pocit moci tim ze treba vyhazuje neco odnekud a rodic dramaticky dava najevo svou bezmoc jak to furt uklizi... na toto Naomi taky furt prisaha, konkretne jsem ji slysela rict formulaci: Jeden tatinek komentoval, proc se zabyvat slozitou vychovnou teorii, kdyz power games tak fantasticky funguji a resi prakticky vsechno!!! Ha ha, tatinek ma cast pravdy, samozrejme je dobre rozumet dalsim detailum vychovy, ale v zasade ano, reseni detske bezmoci opravdu pomaha velmi moc.)
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    GIMEL: chodila jsem s dcerou na rehabilitace a tam byla velmi milá a rozumná sestra, která mi poradila, že dítě má zpevněnou páteř do toho bodu, do kterého se dokáže zvednout na rukou, když je na břiše...držela jsem se toho a všechno pod tímhle bodem muselo být bezpodmínečně v šátku, co bylo nad tím, to mohlo být venku včetně rukou....ale když se dítě v šátku zaklání, tak to je dost naprd a aspoň pro mě to znamenalo brzký konec nošení....jednak to pro dítě není zdravé a druhak ho tak není možné utáhnout...těžiště má mít co nejblíž k matce a ne někde v prostoru....
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    Chtěla bych se znovu zeptat šátkujících matek - kdy už může mít dítě ruce ven ze šátku, případně ohnuté nahoru (jakoby na všech čtyřech)? Slyšela jsem, že ruce nahoru nejsou dobré pro páteř, protože se prohýbá místo aby byla kulatá. U nás už je ale občas boj ty ruce v šátku při uvazování udržet, tak si říkám, jestli jí je koneckonců nemůžu nechat nahoru nebo dokonce ven, hlavu drží, ale ještě ani náhodou nesedí.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    NIENNA: neumim si predstavit, ze by nekdo o sobe uvazoval jako o ne-aktivnim rodici dle nize zminene definice :)

    ale tak to je jeji boj, ignoruj mne :)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    NIENNA: Omlouvám se za terminologickou nejasnost... Zde je doplnění, co je míněno - pro účely práce - aktivním rodičovstvím:
    "Aktivní rodičovství znamená vychovávat děti vědomě, přirozeně, ekologicky a praktikovat kontaktní rodičovství. Přemýšlet o dítěti, nevychovávat podle "vzorce" z moderní publikace, ani podle bezmyšlenkovitě přejatých vzorů ze společnosti. Aktivní rodiče jsou svobodně uvažující rodiče, kteří nalezli/se snaží nalézt svůj vlastní přístup k rodinnému životu, místo aby se řídili „pravidly“ a návody někoho jiného (publikace atd.). Existuje mnoho cest. Mým cílem je právě zjistit, jaké jsou to cesty.
    Ještě poznámka: Pokud se považuji za AR, ale nesedne mi např. kontaktní rodičovství, jsem stále AR - alespoň pro mou práci jsou tito kandidáti vhodní. V rozhovoru mi např. můžou vysvětlit, proč nepraktikují kontaktní rodičovství."
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    IBERIA: To určitě ne... - resp. zaměstnání není kriterium (může a nemusí být)... jestli jsem to dobře pochopila, tak to spíš souvisí s Naomi Aldort a jejím přístupem... ale zase pokud ji někdo nezná, tak to neznamená, že tam nepatří... (ehm, Gábiny slova).
    Poprosila jsem ji, aby napsala větičku o tom, jaké je kritérium pro ten rozhovor... ale uričtě, když se jí ozveš (nebo mi dáš kontakt a ona se ozve tobě), tak se spolu domluvíte, jestli jo nebo ne...
    Hlavně moc děkuji za ochotu... :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam