• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    LYDI
    LYDI --- ---
    SEBIEN: to je pak spis attachment telefonovani nez attachment parenting ne ...
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    ALI_EN: ono je to na zaznamenavani kojeni, spani, jidla, zubu, fotek, zvuku... a krom jineho jsou tam grafy :-).
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    SEBIEN: aplikace na rust deti? to je pecka. jdu si stahnout nejakou na nocni kojeni :)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    ELIZHANNAH: jo, to bude větší i na dýlku, řekla bych, aspoň podle aplikace, co mám v telefonu (Zorka měla v pěti měsících 65 a hlásilo mi to nadprůměr)
    ADD
    ADD --- ---
    ELIZHANNAH: Oni nechodili tak brzo, Nik prostě měl ve dvou a půl letech 86 a teď má 92 až 98 a jsou mu tři pryč. :-)
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    SEBIEN: tak dnes změřena u doktora má 64 cm a 7100 g, tzn. obojí asi nadprůměr? Já těm percentilům moc nerozumím... co jsem vyčetla z internetů, tak je asi na svůj věk průměrně vysoká a nadprůměrně vážící. Plus ty látkovky, tak to je pak jasný, že jedině větší oblečení.

    TRISSIE: u Bertíka už si to přesně nepamatuju, ale asi taky něco podobnýho, vím, že jednu velikost jsme úplně přeskočili, tak to možná bylo stejný jako u vašeho Pavla. Jednou jsem ho nasoukala do nějakýho bodýčka, kdy délka souhlasila, ale na šířku to bylo trošku těsný a okamžitě zčervenal v obličeji a spustil takovej ryk, že jsem ho z toho bleskem zase vysvlíkla :D

    ADD: tohle byl prý švagr, v 9m už chodil, ale byl postavou drobnej. Tvrdí tchýně :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ELIZHANNAH: Pavel nosil jednorázovky a taky měl 74 od 5 měsíců, mít látkovky, tak na ni došlo daleko dřív!
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    tak my mamr doma takocej repertoar velikosti, ze bych matese mohla zabalit klidne do padaku a porad bysme nasli bodycka, do kterejch by se vesel
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    ADD: tak nějak ;-)) B má momentálně velikost 92 a když na to přijde, i 98.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    ELIZHANNAH: a kolik měří? Zorka teď v půl roce 68 a podle tabulek je asi na 80 percentilu. (Zato váha někde kolem 25, dlouhá a hubená, po mně teda fakt není).
    ADD
    ADD --- ---
    ELIZHANNAH: 74 nosili kluci, když už dávno chodili. :-)))
    MORPED
    MORPED --- ---
    me to nevadilo,aspon jsem se nebala,ze to mimino pustim....vetsi plenka=vetsi zadek=dobra drzitelnost uzlicku.
    Davala jsem novorozenecky sklad a do toho jen vkladacku a to je mensi zadek,driv se to prochcije,ale to neva.
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    Já bodyčka jednak mezi nohama nezapínám a jednak Alence dávám větší velikost všeho, momentálně vel. 74 ve 4,5 m :)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    jsem si na tu velikost uz zvykla, body mam proste na doma s latkovou vetsi, a na ven a noc s jednorazovou mensi obleceni, takze nakonec vsechno poradne unosi :-)
    IORETH
    IORETH --- ---
    Pokud se přebaluje často a miminko moc nečůrá, nebo pokud se zkouší bezplenkovka, dá se na úplně malé jedince použít samotná silnější vkládačka. Ta ale nemá šanci pojmout stolici, jak jsme ověřili v praxi :)
    ZU_22
    ZU_22 --- ---
    ALI_EN: jj ta velikost mi taky vadi, treba za par let nekdo jeste upgraduje tu velikost, treba to uz nejde, asi by to zase nesalo nebo by tam musela byt chemie, ale je to proste neporovnatelny s jednorazovejma hm....i obleceni na tritydenniho musim davat vetsi, krasne uzke polodupacky a zavinovaci bodycka z HM vel. 56 mu jsou jen s jednorazovkou, jinak nemam sanci..:))))
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    taky nejvic pojedu latkovky, protoze se tak nejak snaxime o bezplenkovku, tudiz ho svlikam kazdou chvili na nocnik a kdyz si mezitim neco do pleny posle, coz je dost casto, hned menime. na nocni pleny mam pak vlnaky, ale ty pleny samy o sobe jsou neskutecny monstra
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    ALI_EN: taky mi to vadilo. Začala jsem látkovat asi ve 4 týdnech a dávala jsem jednu čvercovku na osminy do vlňáků a přebalovala snad 15x denně, pokaždé, když byla plínka mokrá a kontrolovala jsem ji skoro pořád. Po pár týdnech už mi to přišlo normální, že má obrovský zadek a mimino nejevilo známky, že by mu to nějak vadilo oproti pemprskám.
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    ALI_EN: Já jsem přesně z tohohle důvodu začala látkovky používat až asi v půl roce, když se dítě pomalu začalo stavět a vůbec víc pohynovat. Dokud jenom leželo, bylo mi to proti srsti, mu tak "podkládat" zadek. Na noc používáme celou dobu jednorázové.
    RENNFRI
    RENNFRI --- ---
    ALI_EN: látkovky jsem dávala jen na den a měla jsem ho v péřový zavině setřepané k hlavě případně na jinak šikmým takže se to srovnalo (a nedávala jsem extra tlusté plíny)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam