• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    aktuálně: sdilime tipy a triky a rozšiřujeme nástěnku

    téma: bonding - těhotenství, porod, šestinedělí

    rozbalit záhlaví
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    HABRENKA: jsme na tom stejně.....nějak pro mě není rozhodující, jestli to dítě je novorozeně nebo batole nebo školák...
    nicméně, kde je pro Vás, kterým to nevadí, ta hranice, kdy si řeknete, že už jako dítě nee...když leze ?chodí ? mluví ? ....nebo si to neřeknete nikdy ? by mě to docela zajímalo, ale nemusí samozřejmě nikdo odpovídat....
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    RACHEL: mne to vadi, takze pokud je s nama v posteli, i kdyz spi, tak proste ne... tzn bud jina mistnost, nebo obcas kdyz spi ve sve postylce, nebo proste smula...
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    OXIS: Já jsem teda zase někde četla článek psychologa, který řešil něčí blok v sexu a až při hloubkové regresi vyšlo najevo, že jako malé dítě ten člověk slyšel matku jak při sexu vzdychá a myslel si, že jí je ubližováno, tak si do podvědomí uložil odpor k sexu jako k něčemu násilnému, před čím je třeba se bránit. Takže my teda zásadně oddělujeme dítě a sex, protože prostě člověk nikdy neví, v co si to to malé dítě přetvoří. Miminu je to asi šumák, ale jak už je větší a vnímá nálady a emoce, tak bych s tím měla problém.
    LYDI
    LYDI --- ---
    KOTENCE: no nase jako kdyby uplne vedela co se deje az jak se muzem dovolit neco takoveho delat a ji nechat stranou :D :D
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    LYDI: Já už taky párkrát kojila, ale většinou si hraje někde jinde v místnosti a vůbec si nás nevšímá.
    LYDI
    LYDI --- ---
    OXIS: hehe ze tu o tom pisete celkem verejne (: ja ji pri tom taky obcas kojim protoze ji asi moc neba, ze tam neco delame a ona neni soucasti :D
    OXIS
    OXIS --- ---
    RACHEL: v posteli vedle děcka. kdysi jsem na netu četla, že někdo u sexu i kojí a přišlo mi to dost divný, ale pak se to jednou tak sešlo...že to nebyl sex, ale fakt ryzí milování, bylo to tak něžný a čistý, že jsem u toho i kojila a přišlo mi to celý úplně správný, ale to se stalo jednou, jinak při jeho probuzení přerušujeme (ale obvykle se nevzbudí). a vůbec jsem tak četla, že to neva, když, jak píše Sebien, nemají problém rodiče :)
    VARADERO
    VARADERO --- ---
    Chceme zachránit pestrost předškolní péče | e-petice.cz
    http://www.e-petice.cz/petitions/chceme-zachranit-pestrost-predskolni-pece.html
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    RACHEL: Máme zatím malý dítě, ale kdekoliv, i když nespí.
    RENNFRI
    RENNFRI --- ---
    RACHEL: dokud byl malý mrně tak to šlo v pohodě i večer na posteli když byl odsunut na kraj nebo do přiražené postýlky, teďka už to delší dobu jde tak akorát v obýváku, máme tam sedačku a teda docela použitelná vychytávka je pěnové puzzle na zemi, člověk se tolik neotlačí a neodře si kolena ;-)
    KAI
    KAI --- ---
    Mom Refuses Her Baby’s Cry For Attention.. Watch How The Baby Reacts. Incredible. : LittleThings.com – Amazing Videos, Stories and News from around the world. It’s the little things in life that matter the most!
    http://www.littlethings.com/...fer514ef&utm_medium=Facebook&utm_source=sungazing&utm_campaign=PFPost
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    ještě to hodím třeba sem, tady se těch "alternativců" sejde asi nejvíc: http://www.prozeny.cz/...i-deti/40194-netradicni-rodicovske-metody-jsou-silene-nebo-miminku-prospeji .
    Pobavilo :)
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    ANNAWA: obě naše holky dlouuuuho spaly s plenou na obličeji....a ostatně i dneska když už jsou velké si občas něco dávají na obličej, když chtějí spát....
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    ALI_EN: nase malé dítě do cca roka usinalo skoro na pokyn, když jsme přes něj hodili látkovou plenu. Asi to vypadalo zvláštne :-)

    V posteli s námi spi dodneška, ale hlavu už má venku.
    KATIA
    KATIA --- ---
    RACHEL: skoro bych řekla, že je to taky o tom, jakými způsoby se sex dá provozovat....
    LYDI
    LYDI --- ---
    SEBIEN: kdyz nekdo velice nahlas asi ...
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    SEBIEN: Pravdu mas..
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    SUBVERSION: jaké nemoce? UŠNÍ?! :))) to mě fakt pobavilo
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    SINSEMILLA: imho je víc poznamená to, když se to moc řeší, když s tím budou mít problém rodiče, snáz to pak nějak přenesou na dítě. ale zajímalo by mě, co v tý knížce říkali a jak to zduvodnili
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    SINSEMILLA: ja prave obcas premyslim, jak to deda s babickou zvladli, mit sest deti a 2+kk.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    SUBVERSION: Fakt jo? My bydleli chvili v garsonce, to bylo erikovi kolem dvou a spal ve sve posteli teda, takze tomu pritomny byl. Obcas jsme tada meli sex i ve sprse (jedina oddelena mistnost), ale ne vzdy. A kdyz byl maly, tak jsme s byvalym muzem spali na patre a jinak to neslo. Mam za to, ze v davnejsich dobach se taky spalo v jedne svetnici, takze ja bych v tom problem u malych deti nevidela, ale nejsem detsky psycholog. Se starsimi detmi uz bych teda hledala jine reseni, ale batolata to myslim preziji a nevim, proc by je to melo poznamenat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam