• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    LYDI: Takhle ve velkém se u nás konzumuje podmáslí. Každý den asi třičtvrtě litru. Ale kluk je v pořádku a říkám si, že je to zdravé a pokryje to většinu spotřeby mléčných výrobků. Taky nerada usměrňuju, když začal moc čůrat, přestala jsem ochucovat vodu, aby omezil tu. Kdyby grep nějak nesvědčil, asi bys to poznala (vyrážka, opruzeniny)...
    LYDI
    LYDI --- ---
    z jineho koutku - moc neresim jidlo. furt se koji, nekdy ji to ci ono. sladkosti minimum az skoro. ma hodne rada grapefruita... a ted jen s tim ze jinde rodice resili, ze syn papa moc orisku ... jakoze grape je asi docela intenzivni, ale moc nejsem clovek na to, ji rict "hele ne, staci" kdyz si rikam, ze je to pomerne zdrave ovoce, ma to rada a tak (chtela sem jeste pripojit ze prej zas decka docela umi ybirat zdrave jidlo, ale to no... neni to moje "studie" :D) no nic, tak jen, vyznate se s tim nekdo? - jako nejde o hrozne mnozstvi ani zadne problemy z toho...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KOTENCE: To záleží hlavně na zakřivení páteře nosiče. Já jsem nikdy nemohla nosit na břiše jinak, než vzadu se zkříženýma popruhama (takže to taky nebylo zrovna pohodlné na nasazování). V Manduce. Jinak mi to padalo z ramen a namáhalo páteř špatným směrem. A od takových 10 kg už jenom na zádech, tam mi dítě sedlo jako batoh a neměla jsem problém. Vepředu jsem to potom vydržela tak pět minut a měla pocit, že mi vyhřezne plotýnka. Na bok jsem párkrát zkusila, a nevyhovovalo. Zase jednostranná zátěž, no.
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    KOTENCE: Na bok je právě super, že toho uděláš docela dost. Zvlášť když nejsi uplně malá a dáš i ruku jakoby přes jeho hlavu (tu u které je uvázanej). Spojuje se výhoda toho, že máš volnější ruce, lépe vidíš před sebe a i prcek má lepší výhled na to co děláš - na břiše se pořád kroutí doleva doprava, protože to zajímavý se děje za jeho zády. Bohužel u mě má na-bok velkou nevýhodu, že to není na moc dlouho. Úvaz se mi časem povolí, prcek se pak moc vyklání a navíc je náročnej na fyzičku (nerovnoměrná zátěž). Nicméně budu dál zkoušet a vychytám úvaz tak, aby fungoval spolehlivě. Určitě doporučuju zkusit, hned první (ne moc povedený) úvaz sklidil úspěch jak u prcka, tak u mě :)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    STAROJDA: Já zase spíš doma potřebuju dítě na záda. Je to taková nouzovka, když prudí a potřebuju něco udělat, na její zábavu v tom případě kašlu - může bejt se mnou nebo sama. Na břiše přes ní nic nevidim a nic neudělam (třeba krájení jídla). Těžká mi ještě neni a stejně nemám bundu s vsadkou, takže venku možná v létě. Na bok jsem to teda taky nezkoušela.
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    KOTENCE: tak hlavně je to imho úvaz na venek sic dite se v tom muze nudit. na doma mi zatím víc vyhovuje klasika nebo na bok.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    V čem nosíte na zádech? Vzala jsem dítě do Manducy a sice jsem mohla umejt nádobí, ale záda mě bolela během pár desítek minut a dítě se v tom taky ošívalo...
    Můžete někdo doporučit začátečnickej úvaz na záda, prosím?
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    ja se nikdy nenaucila na zadech, jako doma s pomoci muze jsem do toho dite dostala, ale kdyz bych ho pak vyndala venku, tak uz bych ho tam nedostala. a asi bych byla nervozni, ze na nej nevidim, cepicka, dudlik, ... to jste sikovne
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    TAPINA: haha čepička. No to je validní varování. Budu teda počítat s tím, že se budu muset naučit nasazovat čepičku takto sám - stačí jen správně ohnout ruce. Takovouhle akrobacii obecně docela ovládám takže by to mohlo jít :D
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    STAROJDA: Já jsem nosila na zádech hodně brzy, protože vepředu už mi to od určité váhy nevyhovovalo kvůli páteři. Má to jednu zásadní nevýhodu - dítě ti tam může dělat alotria a v zásadě s tím nic moc nenaděláš. Občas jsem žádala kolemjdoucí, aby mu nasadili zpátky čepičku, a tak :D
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    Já planuji co nejdřív naučit prcka nošení na zádech - to pak takovéto problémy odpadají. Však taky proto v africe i jinde se nosí hlavně na zádech, aby se dalo pracovat.
    PISTULE
    PISTULE --- ---
    SOLEI:
    MEDVED007:
    RYBKA: diky, to zni povzbudive. jak to bude vypadat na pohled, jsem davno prestala resit, uz ted predvadime obcas velice okulahodne kreace :) takze vsadku usiju, je to za chvili a material stejne mam. diky! kazdopadne na nacvik samostatneho curani jsem zvedava, zatim ji to teda samotne jde, ale jen se pocuravat :)
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    PISTULE: Druhý a třetí mimino jsem naopak nosila víc než první, starší jsou holčičky, takže tuhle činnost jsme absolvovali poměrně často a neměli jsme s tím problém. Držela jsem je asi tak, jak popisuje SOLEI.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    PISTULE: problém s čuráním u holky teda byl ten, že když jí člověk chytil normálně tj. zády ke svému břichu, tak jí vlastně namáčkl na mimino v šátku a to dost pevně, protože jinak by i s čurajícím dítkem upadl...navíc těžiště je při téhle akce daleko dál než normálně, takže dítě je o poznání těžší....já to ve finále řešila tak, že jsem holku držela bokem k sobě a tudíž ke mně nemusela být namáčknutá zády....asi to byl pohled pro bohy, ale šlo to.....no a fofrem jsem jí učila samostatné čurání :-) miminu to bylo jedno....teda tomu mému....
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    PISTULE: jak velký je rozdíl mezi ohýbáním se v lese pro houbu a držením batolete kromě hmotnosti nevím, ale minimálně první čtyři měsíce kdy miminko hodně spí tak není problém, dobře uvazane v šátku se pri predklonu nevzbudi, spis to všechno udržet a ne přepadnout, ale asi i to jde, kamarádka s problémy se zády držela batole ví širokém podrepu s předloktím opreným o stehno...v takove poloze by to mohlo byt ok pro vsechny
    PISTULE
    PISTULE --- ---
    nosil ste nekdo mimino na prochazce s ditetem, ktere davate venku curat? zrovna se chystam jako jednu z poslednich veci pred porodem usit vsadku do bundy a ted mi kamaradka trochu zabrzdila, ze s dvouletym batoletem uz druhe dite prave z duvodu curani skoro nenosila, protoze mimino se ji vzdy vzbudilo.
    tak si rikam, ze by to mohlo byt jen exemplarem? na druhou stranu mi tohle vubec nedoslo... i ted s brichem to zvladam, takze o to moc strach nemam, ale zaroven si dokazu predstavit jinou cinnost na kraceni poslednich dni.
    BARRUSHE
    BARRUSHE --- ---
    LUCYA: Taky tak, až na ty kila, to bude míň. Holt si vždycky jeden z nás utáhnul nebo povolil popruhy, ale nijak nás to neprudilo, seděla oběma dobře. Krosnu máme taky jednu. Já jsem malá štíhlá a muž vysoký štíhlý.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    MEDVED007: batoh na turu mate ale kazdej svuj, dobre sedici, nebo ne?
    LUCYA
    LUCYA --- ---
    MEDVED007: no, my mame rozdil 20 cm a 40 kg a nositko mame bez problemu jedno.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    RACHEL: tak v tomhle mi právě přijde super šátek.....mezi mnou a manželem je výškový rozdíl 25 cm, ale u šátku to není problém....prostě on měl ty camfoury kratší.....představa, že sobě kupuju jedno nosítko a jemu druhé, mi přijde dost divná.....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam