• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    Ahoj vespolek, budete se náhodou někdo zbavovat nosítka KIBI ? Ráda bych odkoupila nošené nosítko (+:
    Tak klidně pošta...
    Děkuju...!
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    SINSEMILLA: já si takhle totálně oddělala kolena....kolem 25 jsme s batohem chodili hodně a já měla kolena v háji....dneska nosím max kabelku a mám kolena jak fík :-)))
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    ADD: Nejsem nijak netrenovana, ale kombo batoh plus 25 kilaku mi dalo docela zabrat. Koupili jsme lepsi boty, tak uvidim, jak to pujde s nimi
    ADD
    ADD --- ---
    SINSEMILLA: Jo, to je jasný. Když člověk mění víkendové akce s báglem za nošení dítěte v krosně, tak to je samozřejmě jiný, než když do té doby na zádech nikdy dvacet kilo nenesl.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    ADD: Jen podotknu, ze clovek, ktery neni zvykly, jen tak z fleku 20 kg krosnu neunese a nemuze s tim chodit cely den. Nemyslim prenaseni par metru. Musi se k tomu dopracovat treninkem. Odnasi to klenba na nohou. Takze jestli dotycna odvykla a dite ma bezmala 20 kg samo o sobe, volila bych reseni, co bude samo o sobe vazit co nejmene. Ty jsi trenovana, coz je pak jiny sport
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ADD: a co teprve "rostoucí" záda na dětských krosnách. super věc, ale nazkoušet to, když nevíš, jestli ti prvňáček poroste rovnoměrně, nebo bude mít v jistých fázích krátké tělo a dlouhé končetiny jako pavouček...
    ADD
    ADD --- ---
    BALAENA: Stejně jako u normálního batohu. Taky jsem si jedno léto půjčovala na každou akci od nějakého kamaráda batoh a testovala, co je nejlepší. Naštěstí se mezitím rozšířily batohy s "ženskými zády", což mě zachránilo. :-)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ADD: říkám furt, je to nutný vyzkoušet na konkrétní záda. u nás vyhrála Salewa, Deuter neseděl ani jednomu.
    ADD
    ADD --- ---
    KATIA: Může to být i konkrétní krosnou. Já si v Hudy půjčila vychvalovaného Deutera III a odjela s ním na víkend. Regulerně se mi z toho dělalo zle, jak to nesedělo a bylo to tím pádem těžký. Manželovi vyhovoval bez potíží. Tak jsem si pak na místní doporučení koupila Nikko, které jsem následně používala pořád snad víc než rok - je, tuším, japonské, takže víc odpovídá zádům nosiče 163/53, zatímco Deuter je pro evropskýho chlapa 185/90. :-)
    KATIA
    KATIA --- ---
    ADD: výhody krosny jasně vidím, ale pro mě prostě neunesitelné a ve stejné fázi jsem beco klidně dala.
    ADD
    ADD --- ---
    KATIA: My zase nenasli nositko, ktere ma tak dobrej bederak a za me dobre serizene popruhy delaji vic nez par kilo rozdilu. Navic je v krosne dite pohybove svobodnejsi a mnohem lepe chranene. I jako padesatikilova jsem do metra radsi chodila s dvema detmi v kombinaci manduca na brise + krosna na zadech, protoze jsem byla sobestacna a deti dokazala ohlidat. (Kdyz teda mladsi bylo mikro, kombinaci trileteho a ctyrleteho unese s obtizemi jen manzel. :-)))
    KATIA
    KATIA --- ---
    ADD: někdo unese... já mám 50 kilo, 20ti kilový batoh neunesu ani v krizi. krosnu jsme měli jednou půjčenou a fakt nedávám, beco na zádech šlo, teď už jsem to ale dlouho nezkoušela, jestli by to ještě dalo, ale nosnost to každopádně má asi do 20 kg. možná výhoda, že v becu je mezi tebou a dítětem ještě látka...
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    Pro vetsi ditko bych byla pro KiBi. Kamaradka ho ma a prijde mi lehounke. Nebo mozna jeste Tula Toddler
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    PIDALA: Bluebear dělá dva druhy nosítek, pro miminka a pro batolata, to mám vyzkoušené, vřele doporučuji.
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    kamarad ted resi, ze v thajsku se jim dite hodne potilo v nositku.. chce to pocitat i s touhle moznosti. me stacily lonsky horka a malej byl prehratej i v praze
    ADD
    ADD --- ---
    PIDALA: Beco, co jsem si zkoušela, bylo max. do roka. Manduca šla ještě na tříleté dítě v pohodě použít.
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    PIDALA: Pro větší dítě zkuste kouknout taky na Kibi, je opravdu hodně rostoucí.
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    PIDALA: Beco je skvele, jen pro vetsi dite doporucuju poridit rozsireni na nahy od Tula.
    PIDALA
    PIDALA --- ---
    Základní problém je, že budeme mít krosny na zádech. Takže krosnu s dítětem nějak nebude kam dát. S plnou polní, bude nejspíš jen přesun tam a pak zase zpět, takže si říkám, že to nosítko by mohla být ideální varianta. našla jsem ještě tahle nosítka http://www.outdoorkids.cz/?572,nositko-tula-toddler, která jsou až do 22kg. máte s nimi někdo zkušenosti? Případně zvažuji Beco Butterfly II, nebo Manducu. Já nosila v Ergu a to má prostě už příliš krátká záda.
    ADD
    ADD --- ---
    ADD: S dítětem tam většinou máme foťák, pití, jídlo, náhradní oblečení, takže to určitě přes dvacet kilo má. Co už muž nedával byla 20kg+ krosna na zádech a 15 kg druhý dítě v Manduce na břiše. :-) Doufáme, že letos už na podobný krizovky nedojde. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam