• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    ADD
    ADD --- ---
    ANNAWA: Jj. Já už v těhotenství tušila, že je blbost něco pořizovat, a teď využiju jen zlomek toho, co už stejně máme doma.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    ADD: a proto asi ještě nemám ani nic z výbavičky a uvažuju, zda kočár pořizovat hned nebo zda to počká? :-)
    ADD
    ADD --- ---
    BUBLINKY: Já teď u třetího jen zírám, co jsem na ty dva předchozí všechno potřebovala a co řešila - vystačím si s pár oblečky, hadříky na utírání mlíka, plenkama a kapesníčky, lehátkem do vany a manducou. Mám pocit, že to dítě je jen taková oddělená část mě, není potřeba nic řešit, jen dělat, co přirozeně vyplyne. A to dítě je spolupracující; u nejstaršího by to asi nešlo, ani kdyby byl třetí v pořadí.
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    BUBLINKY: Já momentálně golfky používám doslova jako tašku na kolečkách. Malvína už dávno ujde celou trasu do obchodu a zpět pěšky, ale já s sebou ten kočár prostě beru, protože naložit nákup do košíku a do toho našeho kopce ho vytlačit je mi o mnoho příjemnější než se s tím tahat v rukách nebo na zádech. Zvlášť teď s břichem.
    A hrozně mě prudí, že na běžné procházky, od té doby, co chodíme bez kočárku, musím (kapes obvykle nemajíc) zase tahat kabelku nebo batůžek, abych měla kam dát věci.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    ADD: Na nákupy mi přijde kočár ideální, auto nemáme, ale jinak se asi budu snažit víc nosit, nějak mám s tím rozměrným zavazadlem v podobě kočárku problém. :-) No, ale teprve se uvidí, jestli tam vydrží a nebude řvát jak na lesy. :-)

    Hm hm, přebalovat na kolenou? Skvělé! Budu trénovat. :-)
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    KLEVKA: ještě sekání trávy :D jenže u toho neusne ani omylem :)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA: taky to obcas nevypocitam a vletim do futer jak velka voda a anyz nohou jeste venku hehe....vidis tak aspon to veseni pradla....((((+: ale stejne je sranda jak to ma kazde ditko jinak...
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    KLEVKA: Syn taky v Manduce ani v šátku doma nechtěl být, takže jsem ho nosila v náručí a vše dělala, když spal (pokud jsem nespala taky :) ). Teď v roce je to lepší a v šátku na zádech (vysoko usazen) chvíli vydrží, ale taky se musím pohybovat, jinak je to nuda... Takže mytí nádobí nehrozí, ale třeba věšení prádla na půdě se mu líbilo moc, jen jsem tuhle činnost vzdala kvůli trámům - já se jim vyhnu, ale syna jsem párkrát nechtíc obouchala. V Manduce/šátku na břiše vydrží vlastně jen v případě, že mu je špatně.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    MEDVED007: No, kéžby se dcera nechala nosit v šátku doma, a já u toho mohla třeba něco dělat (mít volné ruce). Ale v šátku být nechtěla (leda bych konstantně chodila, ale to v 2kk nějak nešlo :-)- připadala jsem si jak tygr v kleci :-). Zkoušela jsem to, protože byla dost plačtivá, ale v šátku vždy ztropila děsný řev, jako bych ji chtěla zavraždit :-) Moc kontaktní zprvu nebyla, nechala se akorát nosit položená na dece v náručí. Procházky s kočárkem pro mne tudíž byly tak trochu vysvobození, protože doma jsem musela stále nosit v náručí. Později se nechala ukolébat v kočárku i na balkoně, ale první půlrok až rok jsem odjezdila venku. Přitom teď je docela mazlivá, to jako miminko vůbec nebyla.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    MEDVED007: souhlas....podezrivam sve dite ze uz ma vytvoreny nejaky spoj v mozku, jakmile je na zadech a ja myju nadobi tak hned usina ((((+:
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    TORUVIEL: no já hlavně dítě nosila v šátku i doma....děti chtěly být pořád a pořád u mě a nosit je na rukách je prostě fyzicky nemožné....nechápu, jak bych to dělala bez šátku....
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    TORUVIEL:
    DALEEN: Chápu vás....Ale moje miminko ve dvou měsích každou prochazku ven koncilo revem dokud jsem ji nevytahla z kocarku a nenesla na rukou...jak se tento scenar opakoval uz po nekolikate tak jsem proste nevydrzela a prispusobila se....a na satek nedam dodnes dopustit....pres rust zoubku, nemoci, prave ten vlak si zas ja neumim predstavit s kocarkem...ale naprosto chapu ze to ma kazdy jinak...
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    DALEEN: S hlubokým kočárem jsem toho najezdila strašně moc, dítě spalo, já se mohla aspoň procházet na čerstvém vzduchu. Chodila jsem často i dvakrát denně ven na 3 a více hodin (potkávala jsem v lesoparku takovou babičku, která mi často zejména v zimě hlásila, že dneska jsem tu jediná maminka s kočárkem :-). Přispívalo to jednak k mé psychické pohodě, jednak ke znovunabytí kondice po porodu. Taky jsem kočár používala na cestování vlakem, když jsem měla na zádech třeba krosnu s věcmi, nějaké věci ještě i dole v kočáru. Nést k tomu ještě dítě na břiše mi přišlo nereálné. Nosítko jsem využívala ale taky bohatě, na výlety v pro kočárek méně schůdném terénu, zejména až když bylo dítě větší (ona je dcera podzimní, takže trochu ven jsme začaly chodit až na jaře, stejně...). Takže taky, nedám dopustit na obě varianty :-)
    ADD
    ADD --- ---
    BUBLINKY: Máme manducu, nosíme v ní třetí dítě, používáme ji od druhého týdne věku dítěte. Všechny naše děti ji milovaly, vydržely v ní klidně celý den (jako malé úplně, ale nebránily se ani jako větší). Novorozeneckou vložku to má integrovanou. K manduce nosím batoh, příjemně mě vyvažuje a nebolej mě záda. :-)
    BUBLINKY: Mimino přebaluju všude možně. Na starší jsem používala jednorázové podložky, na tohle jsem si pořídila obdélníky z látky na látkové pleny (froté s PUL zátěrem). Měli to jako zbytek v metráži, ani zaobroubovat se to díky té vrstvě nemusí, pere se to v pračce. Na rozdíl od některých nyxích matek, které přebalují na záchodovém prkénku veřejných záchodků, já toto neumím a nepřijde mi to moc hygienické, raději jsem se naučila přebalovat na vlastních kolenou (dítě zády na mém břiše). :-) No a pak na lavičkách, v trávě nebo klidně na podlaze - dítě je v tom případě na té podložce, nezamaže se ani povrch, ani dítě. :-)
    KLEVKA: Asi záleží na tom, jaká krosna. Určitě jsou i krosny nepohodlné; my máme Deutera a Nikko a jsou pohodlné jak nám, tak dětem. Používala jsem to na celodenní pobíhání po Praze, dítě v tom má svůj prostor, dobrý rozhled, zároveň ho nevzbudí, když krosnu sundám, krosna s dítětem jde postavit na špinavou ulici a dítě se nezamaže... Kombinovali jsme i malé dítě na břicho do manducy a starší do krosny na záda.
    BUBLINKY: S kočárkem jsme tentokrát za víc než dva měsíce vyrazili jen dvakrát, asi třikrát jsme ho použili na zahradu na houpání,... Mám pocit, že hluboký kočár tentokrát vynechám a vytáhnu až sporťák, možná až golfky. :-))) Tam to má smysl, dítě už je na nošení těžké, ale neujde dlouhé trasy. Nad hlubokým kočárkem teď vrtím hlavou a nechápu, na co jsem ho používala. :-) Tedy, vím to: na nákupy, když jsem je všechny řešila sama právě s kočárem. Teď jezdíme nakupovat jednou za čas autem a kočárek ztratil smysl. Beztoho jsem ho tehdy dost často tlačila břichem, protože dítě v něm nechtělo být a musela jsem ho nést. :-)
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    Já jsem zjistila, že mám kočárek moc ráda. A naopak kamkoliv nerada cestuju s nosítkem nebo s šátkem. Je to proto, že se nerada nosím s tolika věcmi. V kočárku mám uložené vše potřebné, nezaskočí mě změna počasí, můžu se kdekoliv zastavit a sednou si pohodlně aniž bych musela sundavat batoh nebo ještě dítě. (Ale je pravda, že nemám problém s eskalátory a klidně si řeknu o pomoc s nástupem nebo výstupem z dopravního prostředku).
    Na druhou stranu chápu praktičnost nošení (prostě ne všude se člověk dostane s kočárkem, hlavně do terénu při výletech). A obě moje děti se rády nosí. Naštěstí, pro mne, se i rády vozí v kočárku :)
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    KLEVKA: Teprve se rozkoukávám, ale ten kočár mě právě dost nebaví. Špatně se mi s ním kamkoli dostává, jediné pozitivum vidím v možnosti přebalení v kočáru a také v tom, že tam narvu nákup.
    Vůbec jsem si neuvědomila, než jsem začala chodit s kočárkem, v jakém naprosto příšerném stavu jsou tady u nás chodníky a podobně. Nebo když přijede nízkopodlažní tramvaj, kterou jsem si našla, ale ten chodník tady u nás na nástupišti je tak daleko, že mi beztak musí někdo pomoci dovnitř...
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    KLEVKA: Vidíš, šátek, prima nápad.
    ALOUSH: Pravda. Vyjukaná prvomatka. :-)
    DALEEN: Já mám zapůjčenou báječnou přebalovací tašku, taky se na ní dá přebalit, ale nenosím ji pokaždé. Vypadá ale dobře ten batůžek. :-)
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    KLEVKA: Díky, to vypadá dobře :-)
    ALOUSH
    ALOUSH --- ---
    KLEVKA: taky si rikam :) maleho (10m) normalne "taham" na celodenni akce, teda hlavne do prirody :) ale i to celodenni mesto se da v pohode zvladnout aspon se nemusis cpat nekde s tim "dablovym" vozikem na mimina
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    BUBLINKY: celodenky v satku nebo nositku sou v pohode...jen je treba se toho nebat (+:
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam