• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    RYNA: Já mám první dítě prosincové a tu první zimu jsem nosila hodně, mimino jsem nijak moc nenavlíkala, pořídila jsem si nosící bundu a bylo nám oběma fajn. O rok později už to bylo horší, dcera už byla moc těžká na nošení na břiše a když jsem ji měla na zádech, nedokázala jsem sama tu bundu obléct.
    Druhé mimino čekám v září a do jara snad zas nosit budu. Na podzim mám u mámy objednaný svetr s nosící vsadkou.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    ANNAWA: no jasně! jak jinak, mě to vyhovovalo děsně a strašně mě to bavilo
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    SINSEMILLA: a jdeš zase do ctvercu?
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    SINSEMILLA: mne šátek vyhovuje taky nejvic.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    INANNA: tak zrovna u látkovek jsem to měla jasný hned, chtěla jsem easy řešení, takže vyhrály klasický čtverce.. uložila jsem si tenhle šátek do odkazů, je pak někde k vidění a ozkoušení? A je velký problém to zanošení?
    INANNA
    INANNA --- ---
    SINSEMILLA: Šátek nevzdávej, na začátek je fakt mnohem lepší, jak pro mimi, tak pro Tebe. A množstvím se nenech zmást, to bys u těch dětí nemohla koupit skoro nic:) I když já to naprosto chápu, než jsem se zorientovala v látkovkách....
    RYNA: Taky mi přišel šátek v zimě úplně v pohodě, prostě jsem si dítko zapla do bundy a jako bonus bylo teplo i mně, ke všemu máš dost jasný přehled o tom, jestli mu není zima...
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    KLEVKA: termín mám 1. 12.

    takže myslíš, že to nemám vzdávat, jo?
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    RYNA: děti jsem vždycky nosila i v zimě. Přišlo mi to skoro lepší než v horku. Dítě obléknes méně, sebe do zimy, ale je fakt, že já nikdy nenosím zapnutou bundu nebo kabát. Na šátek mám ještě toto http://www.mamdesign.net/carrying/clothes/mamcover.html
    RYNA
    RYNA --- ---
    KLEVKA: Já budu rodit za měsíc a mám zatím v plánu překonat ty první týdny do podzimu v šátku a pak do jara vybrat vhodné nosítko a používat hlavně to.
    Nebo ty nosíš i v zimě? Měla jsem za to, že to v těch všech vrstvách nebude pohodlné mně ani miminu.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SINSEMILLA: jak jsem vysledovala jinde mimčo máš na podzim? já měla malou taky podzimní a vystačily jsme si s bavlněným šátkem české značky šanami...Z druhé ruky jde sehnat klidně i do tisícovky...Já ten svůj tehdá z aukra za 700...Ale i nový stojí 900...Na mimi je do těch 8-10 kil pohodlný...což tak plus mínus máš ten půl rok....
    například... http://www.sanami.eu/satek-na-noseni-miminek-a-deti-sanami-orange-p657
    Ale kdyby jsi chtěla pomoci s výběrem něčeho jiného, stačí se ozvat ráda pomůžu...
    Neházela bych hned flintu do žita...šátek je fakt pohodlnější...(+:
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    KLEVKA: Diky za video! Nebo do ctyr mesicu muzu pouzit tu svoj puvodni manducu. Ja chtela jit do satku, ale kdyz jsem si tu cetla kolik jich je typu, jak variabilni muze byt slozeni a co na co se hodi a kdyz si k tomu pripoctu jeste otazku vzoru, tak jsem si rekla, ze to vzdavam, ze o takovou paralyzu z volby nestojim
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SINSEMILLA: ale na úplné miminko bych volila stejně šátek tak do půl roku....mimčo bude pěkně obemknuté ze všech stran a tobě to bude taky pohodlnější pokud se ti dělají snadno otlačeniny....
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SINSEMILLA: u kibi je psáno od 4 měsíců....je hodně variabilní...musíš si ho na prtě poštelovat...
    Nosítko KiBi - představení
    https://www.youtube.com/watch?v=zNkBsgVKDds
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    A od kdy je mozne kibi pouzivat. Mela jsem manducu, ale strasne me to pak rezalo, tlacilo a delalo modriny, tak hledam neco vic vypǒstrovaneho
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    ORIKA: každému dítku sedí něco jiného...minimálně jsou dle mého třeba alespoň rozšiřovače sedu aby byla látka od kolínka ke kolínku...Pak klidně do tří let ok...Manducu jsem taky zkoušela...Nebyla špatná ale ani mě nenadchla....Ale tím neříkám že je nějaké nosítko špatné nebo ne...Jen je to opravdu hodně individuální záležitost a každý by si to měl sám odzkoušet...(+:
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    KLEVKA: ergo a spol. jsou taky min. do 3 let, ja kuprikladu v manduce nosila syna obcas jeste ve 3,5 letech..ted s dvouletakem to stejne..manduca mi prisla nejpohodlnejsi a nejpraktictejsi, dite se do ni dalo spravne utahnout a me neuveritelnym zpusobem spravila zada..a to jsem teda hubenejsi a mensi (168)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    MIKA: ergo jsem zkoušela...nám například nevyhovovalo...bylo na dcerku malé už v jejich 7 měsících....nejlepší je všechno vyzkoušet na dítěti, každé má jiné proporce...využívala jsem půjčovnu nosítek než jsem se dobrala ke konkretnímu co nám sedlo...jinak z erga ti asi brzo vyroste, nosítka které jsou až do tří let-kibi, nová noiga od maggionu...
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    TORUVIEL: Mně na něm chybí nějaká kapsa, aspoň malá na mobil a klíče. Ale jinak jsem s Kibi velmi spokojená. Nosí se mi pohodlně i s mým malým vzrůstem (manduca mi třeba vůbec nesedla, popruhy tlačily, kde mohly), dá se perfektně nastavit na konkrétní dítě a geniální je možnost ho prázdné srolovat, zajistit páskama a nechat kolem pasu jako ledvinku, aniž by se někde plouhalo v prachu a motalo při chůzi pod nohy.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    NEMESISS: Méně humpolácké nosítko by mohlo být Beco (měla jsem model Gemini). Je takové elegantní, poměrně úzké, nepůsobí tak "outdoorově". Kibi bych byla bývala volila, jen kvůli ceně tedy (vypadá, že splňuje všechny funkce, co po ergo nosítku člověk chce).
    NEMESISS
    NEMESISS --- ---
    MIKA: mám Manducu a jsem na ní zvyklá, jen mi přijde docela humpolácká nebo jak to říct pro lidi menšího vzrůstu (mám 161cm),ale na 2. str.nemám zkušenost s jiným nosítkem. Dost lidí poslední dobou pěje ódu na Kibi, je prej super a sedí prý líp jak Manduca. Kámoška nosí v ergu a tvrdí mi, ž v něm nejdou zkřížit ramení popruhy přes záda, takže stále nosí 10ti kilový dítě na břiše styl batoh, což mi přijde dost nepohodlný, ale třeba to jde a jen se jí to nevede prakticky (něco v tom smyslu mi říkala).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam