• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    SINSEMILLA: já taky :-)
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    ANNAWA: :) akorát si teda podle všeho budu moct dovolit víc holčičích motivů
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    RYNA: je to mnohem pohodlnější než v nositku, a lipo se řeší oblečení.V zimě jsem měla tenký svetr (jsem zimomriva krátký rukáv nenosím dřív než v 25°C ) přes to hedvábnou košili nebo tilkoi aby měl malý obličej na jemnem materiálu protože měl vyrazku, xl flisku a L bundu ( normálně mám M) s usitou vsadkou a bylo nám oběma dobře. Snad dvakrát jsem měla kabat co jsem nosila v těhotenství, ten nesel malému až ke krku takže jsem tam přeložila sálu a bylo. Na nošení na zádech jsem vzala starou bundu, vysekla do zad diru, obsila to flausem ke krku vsila gumu aby to přiléhalo a mladíkovi určité nic nechybělo.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    SINSEMILLA: každopádně, jdu taky zase do latkovek.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    SANCHA: No vyfotim, ale budu jestli neco, tak chystat az po 24. srpnu, to odevzdavam velkou vec do skoly a mezitim jedeme jeste na dovoleniu. Jsem teprve v pulce totiz
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    SANCHA: A kdy mas termin, asi uz ted nekdy vid? Ja jeste vybavicku nechystam, takze bych ti vyfotila, jak to mam - i holky, co taky latkovaly, mi chvalily, jsk to mam zmaknuty. Vlneny jsem mela jedny, ale nejak mi to nezvladla spravne naimpregnovat. Jsem to delala podle navodu a nejak to asi nestacilo
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    SINSEMILLA: A chvalim dobrou volbu!
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    SANCHA: Jednorazovku jsem zacala pouzivat az v roce a pul na noc, protoze vice rtevny zacaly protekat a bylo nutne jednou v noci prebalit a ja pak byla jak mrtvola, proste jsem na to vstavani nebyla uz stavena, jsem odvykla, ale pres den jsme jeli furt latky
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    SANCHA: Pouzivala jsem na ne svrchni pul kalhotky se zaterem, vystridala jsem postupne ruzny znacky, sedly nam docela dobre ty od hc_, bavilo me, ze jsou tuhe. Kupovala jsem ty jednovelikostni a pouzivala jsem je od miminka.

    Vlastne na porad jsem pouzivala novorozenecky sklad, postupne jsem do nich pridala plenku na osminy. Pouzivala jsem je i na ven a na cesty, nejdyl na nejakych pet dni tusim, jeli jsme tenkrat autem, tak jsem si proste dovezla kybl. Plenky jsem mela vzdycky naskladane dopredu a mela takovou tasku se vsim potrebnym na cesty, kratsi i delsi. A zacala jsem tak, ze jsem proste prijela z porodnice a prebalila do latek, jiny jsem ani nemela.

    Jen jsem par dni trochu laborovala a psala si poznamky, jak to delam, a co fungovalo a co ne
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    RYNA: dítko je v zimě takové osobní topítko...Odnosila jsem celou zimu v nosící bundě...vlastně i jaro potom...vše bylo pohodlné...měla sem pod tím jen od muže mikinu, takže sem ji zapla přes nás obě....takže jen dvě vrstvy...
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    RYNA: Já mám první dítě prosincové a tu první zimu jsem nosila hodně, mimino jsem nijak moc nenavlíkala, pořídila jsem si nosící bundu a bylo nám oběma fajn. O rok později už to bylo horší, dcera už byla moc těžká na nošení na břiše a když jsem ji měla na zádech, nedokázala jsem sama tu bundu obléct.
    Druhé mimino čekám v září a do jara snad zas nosit budu. Na podzim mám u mámy objednaný svetr s nosící vsadkou.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    ANNAWA: no jasně! jak jinak, mě to vyhovovalo děsně a strašně mě to bavilo
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    SINSEMILLA: a jdeš zase do ctvercu?
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    SINSEMILLA: mne šátek vyhovuje taky nejvic.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    INANNA: tak zrovna u látkovek jsem to měla jasný hned, chtěla jsem easy řešení, takže vyhrály klasický čtverce.. uložila jsem si tenhle šátek do odkazů, je pak někde k vidění a ozkoušení? A je velký problém to zanošení?
    INANNA
    INANNA --- ---
    SINSEMILLA: Šátek nevzdávej, na začátek je fakt mnohem lepší, jak pro mimi, tak pro Tebe. A množstvím se nenech zmást, to bys u těch dětí nemohla koupit skoro nic:) I když já to naprosto chápu, než jsem se zorientovala v látkovkách....
    RYNA: Taky mi přišel šátek v zimě úplně v pohodě, prostě jsem si dítko zapla do bundy a jako bonus bylo teplo i mně, ke všemu máš dost jasný přehled o tom, jestli mu není zima...
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    KLEVKA: termín mám 1. 12.

    takže myslíš, že to nemám vzdávat, jo?
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    RYNA: děti jsem vždycky nosila i v zimě. Přišlo mi to skoro lepší než v horku. Dítě obléknes méně, sebe do zimy, ale je fakt, že já nikdy nenosím zapnutou bundu nebo kabát. Na šátek mám ještě toto http://www.mamdesign.net/carrying/clothes/mamcover.html
    RYNA
    RYNA --- ---
    KLEVKA: Já budu rodit za měsíc a mám zatím v plánu překonat ty první týdny do podzimu v šátku a pak do jara vybrat vhodné nosítko a používat hlavně to.
    Nebo ty nosíš i v zimě? Měla jsem za to, že to v těch všech vrstvách nebude pohodlné mně ani miminu.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SINSEMILLA: jak jsem vysledovala jinde mimčo máš na podzim? já měla malou taky podzimní a vystačily jsme si s bavlněným šátkem české značky šanami...Z druhé ruky jde sehnat klidně i do tisícovky...Já ten svůj tehdá z aukra za 700...Ale i nový stojí 900...Na mimi je do těch 8-10 kil pohodlný...což tak plus mínus máš ten půl rok....
    například... http://www.sanami.eu/satek-na-noseni-miminek-a-deti-sanami-orange-p657
    Ale kdyby jsi chtěla pomoci s výběrem něčeho jiného, stačí se ozvat ráda pomůžu...
    Neházela bych hned flintu do žita...šátek je fakt pohodlnější...(+:
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam