• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TURBONOCáci celého světa, spojme se!
    Známe se většinou asi jenom po telefonu, často spolu řešíme různý hrůzný technický obtíže
    nejen na páteřních sítích a rádiovejch lastmiles ;),ale tady si můžem pokecat neformálně
    a zanadávat si, jaká to byla dneska zase šichta :)

    Klepy, drby, kdo koho stáh kam, všechno se bere!

    Tady to žije i v NOCi! :)

    http://en.wikipedia.org/wiki/Network_operations_center ;)
    rozbalit záhlaví
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    DANYSEK: Instagram taky
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    Facebook services are currently not available globally, we are working under S176966 to restore them as soon as possible.
    No ETR is available at the moment, sorry for any inconvenience.
    NOFNAK
    NOFNAK --- ---
    GAUNER: U nás to dopadlo veskrze dobře. Spousta výpadků napájení, ale optika v cajku. A baterky nevydržely jen na jednom PoPu a to ještě za pár minut energetika napájení obnovila. Turbo si sice užil pořádnou hoňku, ale nakonec vše v cajku.
    FRODO
    FRODO --- ---
    nuda... 35,786km nad rovnikem se toho moc nedeje
    GAUNER
    GAUNER --- ---
    tak jak se vám nocovalo přes ty vichry? masakr u nás (VDF)...
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    LOFEEK42: a co na ne rika traceroute z venku kdyz to nejede? dej pro srovnani traceroute kdyz to jede
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    GHORMOON: je to routované na hlavní IP, jiný rozsah. Je to špatný, teď ta IP zase pingá, ale týden to funguje OK a pak z ničeho nic pingat přestanou :(
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    LOFEEK42: sou ze stejnyho rozsahu nebo routovany? tu hlavni mas na mikrotiku?
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    Zdravím, není tu nějakej borec z o2? Mám přidělený adresy veřejný na dsl lince, modem v bridge modu a za tím mikrotik. Hlavní IP mi pingá, ale ty další adresy mi nefungují. Řeším to už měsíc a vždy mi řeknou že chyba není na jejich přijímači... už jsem z toho zoufalej
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---
    TANTRAMAN: mno.. velka cast konci uz na konci roku...
    Zbytek pak 06/19. A potom zbyde nejaky maly jadro (no spis takovy trafiky.... ) s asi 9 lidma co tu budou naporad...
    E2E4
    E2E4 --- ---
    TANTRAMAN: ja to cetl "washington, dublin, puma" :)
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    E2E4: tam uz davno je. maji tam 600 lidi, prg je 120. IRT bylo sezrano GTT, kteri jsou daleko globalnejsi. washington, dublin, puna.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    TANTRAMAN: A co bude delat, prestehuje se do Bulharska?
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    Interoute konci v CR 06/2019
    E2E4
    E2E4 --- ---
    TANTRAMAN: Kazdopadne se to zjevne deje a je to dost nahodne:

    All of our IPsec vpn tunnels from China went down : networking
    https://www.reddit.com/...working/comments/715q8s/all_of_our_ipsec_vpn_tunnels_from_china_went_down/
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    E2E4: haha, my? jestli ano, dost by me to prekvapilo. dik za tip.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    TANTRAMAN: Je to takove cinsky nejiste. Licenci na vpn mate? :)
    China Clarifies Reports of VPN Ban | The Diplomat
    https://thediplomat.com/2017/07/china-clarifies-reports-of-vpn-ban/
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    ahoj, nepadly vam ipsec tunely do ciny?
    NOFNAK
    NOFNAK --- ---
    NABÍZÍM PRÁCI: Operátor dohledu sítě Místo práce: Praha Práce ve směnném provozu (12ti hodinové směny) Dohled sítě, řešení poruch, jednání s dodavateli a zákazníky Stabilní velká společnost, kolektivní smlouva, fér jednání se zaměstanci

    Zákl. požadavky:
    Aj střední úroveň (musí se umět domluvit po telefonu)
    Základní znalosti síťí (SDH, DWDM, IP) - co nevíte, to Vás naučíme

    Detaily v poště.
    EX_ESKADR
    EX_ESKADR --- ---
    tahle prihoda z dneska se hodi mozna i sem:

    resim zajimavej problem - pretizenej kolega Michal me pozadal o pomoc s trouble ticketama. Ok, chci mu pomoct ..mrknu do nich, je jich kolem 20ti, vetsinou opakujici se stejne chyba, nejakej problem s clusterem. Na netu dohledam, ze je to nejaka chyba ve WinR12 a ze je na to nejakej patch KB.blabla.
    Sednu, nabusim 20 ticketu nasemu dodavateli, kterej mi to vratil s tim, ze on tyhlety servery pod svoji spravou nema. Nasrane odesilam email svym nadrizenym, ze mi to dodavatel vratil a co ze jako s tim mam ted ja delat ...odpoved:
    Ahoj Jirko,

    Asi bych začal u Michala ..
    NOFNAK
    NOFNAK --- ---
    NOFNAK: Již není aktuální.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam