• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZEHrajme si...
    KEYA
    KEYA --- ---
    My máme něco jako tohle: http://www.morelega.cz/duplo-21/duplo-farma-104/lego-5639-duplo-rodinny-domek-1957.html?osCsid=2c5p874pe39k02a5simevvsts4 a vyhrála si s tím moc a hraje si nadále i v 7mi letech (a teď snad ještě víc...)
    KEYA
    KEYA --- ---
    VERONIKA22: U nás by mělo určitě veliký úspěch toto: http://www.morelega.cz/duplo-21/duplo-ville-mesto-52/duplo-ville-mesto-76/lego-5795-duplo-velka-mestska-nemocnice-3401.html?osCsid=2c5p874pe39k02a5simevvsts4
    Když byla malá, tak to bohužel nebylo a teď už staví z malého lega...
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    BALAENA: to je dobrý jak to má syn vykoumané :oD. no já se na to duplo vykašlu. kdyby šlo o kluka tak autíčkama či vláčkama zaujmu ale pro ty holky mají prd a do zvířátek tak uvařená není.
    takže díky :o)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    VERONIKA22: vždyť duplo JE lego :)
    je to lego pro menší děti a s "dospělým" legem je kombinovatelné. chlapeček dodnes staví tak, že hrubou stavbu postaví z dupla, aby to rychle přibývalo, a pak drobným legem modeluje detaily
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    BALAENA: když já právě vymýšlim dárek k narozeninám a přijde mi, že většinu věcí má a každej furt omílá to duplo tak jsem nad tím uvažovala.
    ale byl by to asi dárek k ničemu. až moc to připomíná to lego.
    zato kočárek s panenkou to je ono ( ale těch už bohužel máme několik )
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    VERONIKA22: myslím, ež ani tak nehraje roli, že to je holka, ale že jí jsou dva nebo kolik.

    syn si začal stavět skoro v pěti letech. do té doby spíš rozebíral, hrál si s hotovými stavbami anebo spojoval sloup až do stropu
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    můžu se zeptat s jakým duplem si vyhrajou holčičky?

    já dneska zjistila, že normální lego nepřipadá v úvahu - dítě to naštěstí jíst už nechce - ale jak vidí ty pidi pospojované součátky tak se okamžitě pouští do rozebírání. ať postavím sebekrásnější domeček či postýlku - tak jen se otočím tak to rozebere :oD

    takže jsem pochopila proč v duplu je všechno v celku a málo co se tam dává dohromady :oD

    no a koukala jsem na nabídku pro holky ( obávám se, že zvířátka ji tolik nenadchnou ) a jsou tam jen nějaké princezny a já nevím - je mi úplně líto těch peněz - neboť v krabici najdu asi 6 součástek/postaviček a to je tak celý. to je pak snad cenově lepší koupit domeček pro panenky a nějaký figurky. duplo je lego a holka tu možnost spojování asi vůbec neocení ( jak to tak vidím a odhaduju )

    předem díky za rady :o)
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    MOTYLEK: jojo já včera použila starou záclonu :o)
    MOTYLEK
    MOTYLEK --- ---
    VERONIKA22: No já jsem v době, kdy se sbírání Lega manžel víc věnoval, běžně prala v pračce (v plátěném pytlíku) Lego kostky. Asi nejjednodušší způsob. :)
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    MOTYLEK: máme doma igelitku ve které jsou 4 technici. včera jsem to myla v pračce a zírala jsem jak to dopadlo dobře a vše důkladně umyto :o)
    MOTYLEK
    MOTYLEK --- ---
    MOTYLEK: Teď jsem si vyzkoušela, že v tom hledání na www.peeron.com lze zadat i název stavebnice (já jsem tam třeba zkusila tu "police station") a tu stavebnici/více stavebnic to najde a k ní i návod (instructions), pokud na tom webu je.
    MOTYLEK
    MOTYLEK --- ---
    MOTYLEK: Pardon, www.peeron.com .
    Případně na fóru na www.kostky.org se lze v diskuzním fóru zeptat na cokoliv, co potřebujete o legu (co máte doma) vědět.
    MOTYLEK
    MOTYLEK --- ---
    VERONIKA22: Manžel má radši ty stránky www.peeron.com , protože jsou tam kromě návodů ještě rozepsané obsahy stavebnic (které kostky jsou v těch jednotl. stavebnicích)
    A to máte doma kiloware nebo kompletní staré stavebnice?
    Na www.peeron.cz lze např. podle čísla stavebnice najít obsah kostek v té stavebnici, takže když máš doma kiloware, můžeš tam identifikovat každou kostku, kterou doma máš (z které je stavebnice).
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    MOTYLEK: tak jsem objevila ještě tuto a je taky senzační
    Brickfactory - LEGO®-instructions sorted by number
    http://www.brickfactory.info/set/index.html
    MOTYLEK
    MOTYLEK --- ---
    VERONIKA22: Vyřídím manželovi (on je legař a odkaz našel on :) ).
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    MOTYLEK: tak našli jsme policejní stanici a manžel je v 7. nebi!!!! obrovské dííííky
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    Dotaz - máme doma hromadu normálního lega a hromadu techniku - nejsou někde na netu ke stažení návody na složení čehokoliv?
    předem díky
    FELIS
    FELIS --- ---
    dnesni kreativneni :-)
    Sundaly jsme Vanocni vyzdobu a udelaly zimni (s ptackama, co neodletaji za slunickem :-))

    FOXOVA
    FOXOVA --- ---
    MAKU: me se holka zamilovala do kone... :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam