• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOY_BOXFigura DIY



    DIY kresba


    FAQ

    Kdo kurzy vede?

    Kurzy jsou pořádány na principu sdílení dovedností, což v praxi znamená, že více zkušení účastníci vedou ty méně zkušené. Opravy se dávají o pauzách kolektivně, protože si myslíme, že i ten, kdo s kresbou teprve začíná může mít zajímavý a přínosný pohled na věc. Záměrem je vytvořit platformu, v níž se každý bude cítit bezpečně a zároveň se bude posouvat pomocí soustavné práce dál.

    Proč se to jmenuje DIY kresba?

    Na kurzech kresby obvykle lektor nekreslí a pouze dává opravy. My si myslíme, že pokud vás někdo opravuje, měli byste mít možnost vědět, z jaké pozice to dělá, tzn. jak kreslí. Proto každý, kdo na kurzy chodí, kreslí. Organizátor kurzů tak má spíš funkci "moderátora", a ne učitele.

    Kdy to je?

    Zatím každý pátek od 18 hodin (3 hodiny). Pokud to bude jinak, dáme vám vědět.

    Kde to je?

    V atelieru u TOY_BOX v Mánesově ulici čp 70 na Vinohradech. Nejblíž je stanice metra Jiřího z Poděbrad. Na zvonku je "44 print", což je tiskárna, která prostor pronajala. V ideálním případě přijdete před dům, prozvoníte na tel. 755 51 77 11 a přijdeme vám otevřít.

    Kolik to stojí?

    Příspěvek je povinný, ale jeho výše je dobrovolná (doporučujeme 50 korun pro studenty a 100 pro pracující nebo něco mezi tím za tři hodiny kreslení). Výhodou je, že platíte jen za dny, kdy přijdete.

    Můžu přijít i když jsem úplný začátečník?

    Ano! Právě pro ty, kteří s kresbou nemají velké zkušenosti a chtějí si to "jen vyzkoušet" představují naše kurzy ideální prostor. Ručíme vám za to, že se vám nikdo nebude smát a dělat na vás ramena.

    Co si mám vzít s sebou?

    Nejlepší je se o sebe postarat co nejlépe sám a nespoléhat na to, že tam "něco bude". Vezměte si vše, co potřebujete pro svoji tvorbu, ideálně to, čím se vám nejlépe dělá. Pastely, oblíbený druh papíru, vodovky, tuš, tužky, pastelky - všechno je dovoleno. Na místě jsou židle, nějaké defaultní papíry a podložky.

    Těšíme se na vás!
    rozbalit záhlaví
    JAFAR
    JAFAR --- ---
    doporucuju spis zajit do ZUS stitneho. 600,- za mesic, muzete chodit kazdej den. skvely svetlo, dost mista a vyborny vedeni.
    ANICZKA
    ANICZKA --- ---
    THYMIANNA: ono už pak moc nebylo kdo by to organizoval, ale můžeš se toho ujmout :-) Taky bych si zakreslila.. třeba příští tejden by se mi to i některej večer hodilo. Stačí vymyslet kde a sehnat model :-) ...akorát snad nejsou všichni potenciální kresliči teď v létě někde v čoudu, aby se na ten model pak měl kdo skládat
    THYMIANNA
    THYMIANNA --- ---
    Taky by mě zajímalo, jestli to funguje, já bych do toho rozhodně šla.
    JACOB_26
    JACOB_26 --- ---
    funguje stále?
    PETUSH
    PETUSH --- ---
    ja bych taky rada prisla.. ale s casem su na tom podobne jako aniczka..
    TOY_BOX
    TOY_BOX --- ---
    no hele ja jsem zacala ucit malbu a kresbu a hlavne kresleni komiksu na skole www.malbaakresba.cz jsem tam kazdy ctvrtek od sedmi do desiti.. jedna lekce stoji 300,- takze si kdykoli muzete prijit zakreslit..
    neni to primo diy kresba ale spis o komiksu a neni to uz zadarmo, ale co se da delat doba je zla :(

    :)
    ANICZKA
    ANICZKA --- ---
    Já kreslit chci a i potřebuju, akorát s časem je to horší... Ale když se to nějak slušně, napánuje, mohlo by mi to vyjít (a mělo)
    NAMORNICEK
    NAMORNICEK --- ---
    LU_EXE: ani Ti nebudu povídat, kolik nocí jsem probrečel do polštáře :-( .......dobrá ... neprobrečel jsem víc nežli tři , čtyři ... ale i tak mě to mrzí ...
    LU_EXE
    LU_EXE --- ---
    NAMORNICEK: ok, to je skoda.
    NAMORNICEK
    NAMORNICEK --- ---
    LU_EXE: asi už nikdo kreslit nechce :-(
    LU_EXE
    LU_EXE --- ---
    Tady je uplne ticho ! bude se kreslit ? :) v Husinecke se muze.
    LU_EXE
    LU_EXE --- ---
    Ahoj, tak jste se nikdo neozval, ma nekdo chut chodit pres leto ? ja bych si klidne zase neco nakreslila.. :)
    LU_EXE
    LU_EXE --- ---
    14.6.? :) ja driv nemuzu :)
    LU_EXE
    LU_EXE --- ---
    snad to bude za par dni hotove. Mimochodem jsou pry dalsi zajemci o kresleni, tak to by bylo fajn, ze bysme se pak lip slozili na modelku atd :)
    JAMINA
    JAMINA --- ---
    LU_EXE: ok, osobně teď stejně nestíhám ,)
    LU_EXE
    LU_EXE --- ---
    tak v Husinecke se jeste opravuje...
    LU_EXE
    LU_EXE --- ---
    Tak fajn. Takže čtvrtek 3.5. ? :)
    JAMINA
    JAMINA --- ---
    LU_EXE: tentokrát se to koc nehodí mně, spíš to vidím že to nedám. Ale příští týden ve čt nebo pá večer klidně.
    TOY_BOX
    TOY_BOX --- ---
    jako ja jsem do mayday zabita :( po nem?
    LU_EXE
    LU_EXE --- ---
    cau, tak tenhle tyden klidne, akorat to nepujde v Husinecke, jeste se maluje a opravuje. Pujde to koncem pristiho tydne. Modelku bysme meli mit i ted, slibila jsem ji 300, takze pokud nas bude 3 a vic...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam