• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed
    TOMBSTONE
    TOMBSTONE --- ---
    na surly sem taky koukal, nakonec sem vzal novatec kvuli lockringum..

    PULP121: nojo, ja si myslel ze to je neco ze znamosti :-)

    ZSIS: hehe, to je trochu jina liga nez ja :-)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ZSIS: loctite povoli pri urcity teplote podle typu, vetsinou kolem 200 stupnu C, je to v technickym infu k nemu.
    PULP121
    PULP121 --- ---
    TOMBSTONE: tak se 110 kg to je jiná! v plzni je super clápek s cykloservisem kterej dřív jezdil závody a z těhle fixek má neuvěřitelnou prdel, vždycky se za nim stavim na pokec co je novýho a tak, chvilku poklábosim a ve finále pokaždý odjíždim s nějakym kusem železa se slovy dáš mi to až pojedeš příště okolo...
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    WILD_A: do dookie bych si nedal ani seridit riditka na kolobezce. horsi kram neznam. samy kreteni jak za pultem tak v servisu. ses snad druhej clovek z milionu co o nich rekl, ze sou v pohode :) kdyz uz sem neco doma nezvladnu tak si to dam do Bikebros... ty sou zase nejlepsi ;)
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    WILD_A: tak ptal se na nejakou kvalitu, zejo... ;)
    WILD_A
    WILD_A --- ---
    ZSIS: rotafix je zaklad, ja to uz ani jinak nezkousim ...

    a phill wood je asi nejvic! :)
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    TOMBSTONE: phil wood.

    na instalaci a demontaz pastorku bych taky doporucil metodu rotafix, lepsi zpusob sem zatim nevidel...

    http://204.73.203.34/fisso/eng/schpignone.htm
    http://en.wikipedia.org/wiki/Rotafix
    http://www.urbanvelo.org/issue11/urbanvelo11_p76-77.html

    znam dva lidi, kteri ztrhli zavit na naboji, napatlali to loctite a vesele jezdili dal. akorat je to blby, kdyz ti rupne paprsek na strane pastorku.
    WILD_A
    WILD_A --- ---
    TOMBSTONE: Mam surly, ujel jsem na nich nevim kolik km, docela hodne, radove desitky tisic a menil jsem loziska jednou na zadnim.
    TOMBSTONE
    TOMBSTONE --- ---
    PULP121: hezky, tak takhle zalevno sem to nedal teda...
    kolo sem nasel na pude - 0,-
    naba - 700,-
    vypleteni - 700,- (mam 110kg, takze sem bral nejlepsi draty co meli)
    drobnosti jako pastorky, omotavky apod - 100,-

    btw kde se da sehnat vypletený kolo s dráhovym nábojem favorit za kilco? :-)
    TOMBSTONE
    TOMBSTONE --- ---
    MARASAN: zajimavy...no uvidime, jak rychle ho sjedu. ale jak rikas, za ty prachy ho budu menit klidne jednou do mesice ;-).

    a co je teda podle vas kvalitni naba na fixku? (to neni pokus o flame, fakt me to zajima, treba do budoucna..)
    WILD_A
    WILD_A --- ---
    Predstava, ze menim pastorek x-krat za rok, me moc nebavi teda, ja radsi pastorek kterej mi vydrzi aspon 5k km
    PULP121
    PULP121 --- ---
    TOMBSTONE: máš recht, moje kolo stálo devět set. starý kolo 400,- pískování a lak 200,- vypletený kolo s dráhovym nábojem favorit 100,- duše a pláště 300,- řetěz 100,- plus flaška plzně za přivaření zednickýho plechu místo zadního můstku nebo jak se tomu řiká co jsem předtim uříznul... nechápu proč dávat dvě stovky za pastorek...???!!!! teda kdybych zrovna nebyl výrobce těch pastorků. ale díky bože za lidi kteří za to ty peníze ochotní dát jsou..:-))
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    TOMBSTONE: dobre ty! Normalni zelezny pastorky jsou pomerne v klidu, ale za 1000 km aktivniho jezdeni ho sjedes, prekvapilo me to, ale je to tak. Nastesti pri cene 20 Kc za kus neni problem je casto menit.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PIX: jj, ty Novatecy sou shitky, akorat je fajn, ze lockring je v cene, ten se da.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    TOMBSTONE: Loctite je nekolik typu, specialni lepidla na zavity a nebal bych se, ze to neudrzi. Podlozky kupuju ve Fabory.
    TOMBSTONE
    TOMBSTONE --- ---
    PIX: no...jak myslis, ze by tohle pomohlo? ocekaval bych, ze lockring koupenej s nabou bude idealni na danou nabu..
    a pastorek...ja se nemuzu zbavit dojmu, ze vsechny tyhle specialni fixkovy pastorky a prevodniky a naby apod. jsou akorat zpusob jak na popularite fixek vydelat co nejvic penez...uz jen ta blba novatec naba - cca 700Kc, pritom stejna noname naba ze stejnyho materialu a podobnyho zpracovani akorat bez toho druhyho zavitu na lockring stoji 100Kc...na kvalitnim ocelovym pastorku co mam nevidim nic spatnyho...nevim co by na nem slo vylepsit..

    jako nikomu neberu, kdyz chce za fixku utracet radove tisice, ale proste kdybych chtel mit fixku v hodnote X tisic, tak si ji koupim od cajkbajku nebo podobnejch kramu.
    ja mam fixku postavenou ze srotu a cela ma vpodstate hodnotu zadniho kola (naba + vyplet)
    PIX
    PIX --- ---
    TOMBSTONE: mozna by nebylo od veci misto stock novatec pastorku a lockringu koupit nejake jiny napr gebhardt (mel by ses vejit do 700 za obe veci), pri utahovani na krev ti hrozi strzeni pri instalaci nebo pri jizde, kvalita tech nab neni extra..
    TOMBSTONE
    TOMBSTONE --- ---
    WILD_A: dik, zkusim
    WILD_A
    WILD_A --- ---
    TOMBSTONE: zkus nejaky dobry zelezarstvi, tam mivaj vselijaky veci ... pripadne v praze mam dobrou zkusenost s dookie, jejich mechanik je skvelej a dycky mi zatim pomohl kdyz jsem potreboval obskurnejsi vec ala divny podlozky apod.
    TOMBSTONE
    TOMBSTONE --- ---
    WRECTAL: novatec

    PULP121: bojim se, ze bych "prepral" ten hlinikovej zavit ;-)

    MARASAN: to si taky myslim. nejakej napad, kde sehnat takovou podlozku? lepit to nechci, nebo alespon ne do te doby, nez si najdu pro me idealni prevod..btw ten loctite to udrzi? i bez lockringu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam