• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed

    "Nechci se udřít k smrti ale zase chci nakládat tramvajím/autům a debílkům na horskejch kolech.."
    rozbalit záhlaví
    SALO
    SALO --- ---
    WILD_A: ja to v principe chapem, tiez ma to vzdy nasere a najradsej by som tym ludom rozbil drzky
    a tak 10-15 rokov dozadu som byval vyrazne vacsi cholerik ako teraz ale proste musis sa naucit
    ovladnut a uvedomit si, ze nasilie plodi iba nasilie a ked nebudes mat stastie, tak skratka zle
    dopadnes. ja nemienim stravit mesiace v nemocnici alebo skoncit v marnici len preto, ze mi niekto
    napr. suchol plastovym naraznikom o nohu.

    DRAGON: minuly rok som nedostal prednost na hlavnej, i ked tam bolo viac nepozornosti a nevedomosti,
    nez umyslu. isiel som hore kopcom po dlazbe na Sportovni asi 29-30km/h a zprava do mna vletela
    z vedlajsej ulice zenska vo fabii a chcela parkovat krizom cez ulicu pred arealom Sokolu, strhol som
    to do protismeru (nastastie tam nic neslo), nabrala ma prednym naraznikom o riaditka a kolesom
    do zadneho kolesa. skoncil som na asi 20cm vysokom obrubniku a zoskocil z bicykla na chodnik.
    mozes si byt isty, ze v tom momente by som ju najradsej vytahol cez okienko von a dal jej jednu
    do drzky, zena-nezena. zavolal som policajtov a kym sme na nich cakali, prisiel ma konfrontovat
    priatel dotycnej (a mam ten pocit, ze majitel auta), zacal do mna vyskakovat a tvrdit mi, ze sa nic
    nestalo, nadavat mi do curakov a pod. tomu som tiez mal chut kopnut tretrou do rozkroku ale iba
    som mu povedal, ze sa s nim vobec bavit nebudem a ignoroval som ho. prisli policajti, spisali protokol,
    zenskej vysvetlili, ze na krizovatke pri vjazde na hlavnu cestu musi davat prednost a je uplne jedno,
    ze ma vyhodenu smerovku (to bol jej argument(!!!)), dostala 2500 czk blokovu pokutu a 4 body.
    ja som dostal papiere pre poistovnu ale koleso som si vycentroval sam, takze som to uz potom neriesil.
    WILD_A
    WILD_A --- ---
    SALO: To mas, pravdu, ale obcas jsou ty emoce silnejsi a clovek to nema uplne pod kontrolou, obzvlast kdyz te nekdo sejme "umyslne" ... ja to taky parkrat uplne nezvladnul, ale nastesti dotycnej radsi ujel misto toho aby se to vyhrotilo. Holt nekdo je vic horka hlava .... ale policajti jsou samorzejme lepsi reseni.
    SALO
    SALO --- ---
    DRAGON: chapem, ze si bol nasraty ale nasilie nic nevyriesi, moze iba viest k eskalacii situacie.
    a v civilizovanejsej krajine by si uz mal na krku sud za fyzicke napadnutie a ublizenie na zdravi.
    nejaky magor by na teba mohol vytiahnut v lepsom pripade slzak, v horsom strelnu zbran.

    ak sa ti nieco podobne stane nabuduce (a budes mat aspon oskrety lak na bicykli alebo odrete
    koleno), trvaj na tom, ze budes volat policajtov a vysetri sa to ako dopravna nehoda. ked dostane
    par tisic pokutu a zopar bodov, tak si to nabuduce rozmysli. ak mu das do drzky, tak sa v tychto
    kretenoch akurat posilni nenavist a nabuduce niekomu spravi nieco horsie.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SALO: presne tak. Mne vcera sundal nejakej kreten na Albertove. Jedu si v klidu a kdyz projizdim semaforem, spadne tam oranzova, tak jedu dal, uz sem byl skoro za nim (vazne). A on me vidi, jede z prava rovne pres moji cestu a uplne to auto rozpalil a zabrzdil predemnou a strcil do mne. Proste kreten, co mi chtel ukazat, ze se da stihnout na zelenou srazit nekoho, kdo jede na oranzovou nebo nevim o co mu slo. Tak sem slez z kola, otevrel dvere, vytah ho ven a dal mu do drzky a se slovy "priste bud opatrnejsi" sem jel dal.

    fakt sem naprosto nepochopil, proc to udelal, debil
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    :)

    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    SALO: Ja na tu drahu uz parkrat chtel prijit aspon na cumendu, protoze
    a) nemam na to kolo a
    b) nemam na to (to predevsim : )

    A jinak naprosty souhlas s tim co pises.
    SALO
    SALO --- ---
    CROME: mysli si o tom, co chces. travim vonku na cestach (doslovne, nie obrazne) dost casu na to,
    aby som tam videl manifestovany celkovy trend nasej (minimalne ceskej a slovenskej) spolocnosti
    = "JA som dolezitejsi, nez vsetci ostatni".

    napr. v sobotu bola jedna vodicka na najlepsej ceste napalit to rovno do mna iduceho styridsiatkou
    po hlavnej ceste, na ktoru robila U-turn na semafore, s uchom nalepenym na telefone. pri citani
    tychto oslavnych od na podobnych bezohladnych idiotov sa mi otvara nozik vo vrecku.

    ak chcete pretekat na fixkach, je kopec prilezitosti ako to robit tak, aby ste pri tom neohrozovali
    nevinnych ucastnikov cestnej premavky. ale pre dnesne "mlade generacie" asi sprinty na velodrome
    v 60 km/h rychlosti nie su dostatocny adrenalin, zabavnejsie je "nakladat autam", jazdit na cervenu,
    v plnej rychlosti do protismeru a ohrozovat chodcov na prechodoch, kedze za posledne 2 roky prisiel
    z Nyxu jeden jediny clovek, aj to sa ukazal len raz.

    kurva, zase som sa nechal vyprovokovat... :)
    CROME
    CROME --- ---
    SALO: To je ovsem nepekny paternalismus :)
    SALO
    SALO --- ---
    TICK: ano, vy z toho raz vyrastiete. :) a ja len dufam, ze to nebude po tom ako vas zrazi nejaky idiot,
    pre ktoreho bude "usetrenych" 30 sekund na semafore dolezitejsich, nez vas zivot.
    TICK
    TICK --- ---
    jsme u generačního střetu názorů-)
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    PULP121: Nechtelo se mi vymyslet lepsi pojem, ktery by zahrnul tu "cyklo" stranu sporu auta vs. kola. Myslel jsem "mestske cyklisty", klidne tedy i samotne messengery.

    A znovu, ja nehodnotil vizualni stranku videa, ale pristup tech lidi v nem. Kouka se na to hezky do chvile, dokud ti nedojde, ze to neni nebezpecne jen pro ucastniky (coz jsou s nadsazkou temer vsechny druhy zavodu, od kol po auta), ale i pro nedobrovolne zucastnene. Je mi ale jasne, ze sve divaky si to najde.
    PULP121
    PULP121 --- ---
    cyklosvět...:-) nezlob se, ale tohle video prostě má štávu a rozhodně je to pro mě zajímavější než koukat jak chlapík v uplejch džínách s jednou nohavicí vyhrnutou strašně stylově nasedne na svoje kolo a pak se hrozně drsně vozí po parku dvacítkou. tohle má aspon koule.
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    PULP121: který riskujou život svuj a zivoty ostatnich... ne, neni to vubec dobre. A aby sis nemyslel, uplne stejne hodnotim magory ridice. Ani jedni na silnici nepatri.

    Naopak ja si myslim, ze lide, kteri rikaji "auta prostě musej dostávat na prdel", nechapou ze timhle pristupem nemuzou niceho dosahnout. Tohle nikdy nebude vetsinovy postoj a dle meho nazoru spis celemu cyklosvetu dost skodi.
    PULP121
    PULP121 --- ---
    myslim že to berete moc "pohoda klídek lidičky regéčko" auta prostě musej dostávat na prdel, a je jedině dobře že existujou takovýhle magoři který riskujou život jenom aby pobavili hrstku ostatních.
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    ZSIS: Vsak ja nekomentuju zpusob, styl ani kvalitu jeho prace. Prave ten obsah (~kultura kuryru) je to, co mi pripada na hlavu.

    ZSIS: Tohle je presne to, co mi vadi. Pravidla tu jsou predevsim kvuli bezpecnosti vsech ucastniku (viz SALO). Pokud ti nevyhovuji, tak resenim neni jejich porusovani, ale snaha je zmenit. Az nekomu vjedes na cervenou do cesty a on misto toho, aby te smetl, strhne auto na chodnik mezi jine lidi, tak si povime neco o kulture a brani si volnosti. Ridicak neridicak, pravidla plati pro vsechny stejne (a z tve poznamky o 4 semaforech usuzuji, ze jezdis po chodniku, coz napr. v prelidnenem centru taky nedava smysl).

    Co jsem proste chtel rict je to, ze jezdit na kole mestem se da i uplne normalne aniz bys pri tom kohokoli ohrozoval. To, co jsem videl v tom traileru, je jednoduse hovadina, i kdyz to na prvni pohled muze vypadat cool. Je potreba to domyslet do konce a proto jsem se recnicky ptal, jestli jsou v nejake verzi zahrnuty i nehody, ktere se temer jiste musely stat.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    ZSIS: a hlavně světový mír :-)
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    AHASVER:
    SALO:
    dokud budou mesta a jejich struktura stavena tak, ze veskere vyhody padaji do rukou ridicu aut, tak si budu brat moje volnosti. opravdu nehodlam cekat na 4ech semaforech abych se dostal pres krizovatku, kde auta maji svetlo jen jedno.

    nerikam, ze kazdej kdo jezdi na kole je muj kamarad, a nerikam, ze kazdej kdo je videt v nejakym messengerskym videu je machr.
    jezdim na kole, protoze se v prvni rade chci nekam dostat, a ve velkomeste to je ve vetsine pripadu nejlepsi a nejlevnejsi moznost. to, ze pritom neskodim prirode a mam trochu sportu, je takovej dodatecnej bonus.

    mam ridicak.
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    ZSIS: začni bejt chodec (třeba v tý kodani, tam je to fajn) nebo řidič...
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    TICK: ale pri tej scene v Kodani som tiez zapochyboval, ci ma este taketo videa bavia..
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    TICK: starne ;-)
    TICK
    TICK --- ---
    SALO: why so serious?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam