• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed

    "Nechci se udřít k smrti ale zase chci nakládat tramvajím/autům a debílkům na horskejch kolech.."
    rozbalit záhlaví
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    AHASVER: a navyse sa tam neda dostat bez prihlasena sa do fakebook-u
    EDGE61
    EDGE61 --- ---
    AHASVER: F1, která F1 viděla z vlaku na ničim vyjimečných komponentech s velosteelem za 11,5 k? Za třetinu možná
    MAD_MAN
    MAD_MAN --- ---
    AHASVER: proč tam je proboha torpédo? Obyč favo, víc než pět bych za to nedal.
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    ZSIS: VanMoof ma (z vlastnej skusenosti) podaktore diely dost mizernej kvality, lacne a/alebo tovarensky podpriemerne spracovane. Blatniky, ktore hrdzaveju, pretoze niekto setril na zakladovej farbe, fesacky front rack z bambusu, do ktoreho navrtali montazne diery az po lakovani a tak podobne. Dve veci su na tom bajku ale dobre - ram a svetla. A my sme sa bavili prave o svetlach :P Oni montuju napevno set do ramu, napajany z dynama v prednom naboji. Svetla mieria tam kam maju, neoslnuju nikoho v protismere a ked zastanes, zostanu ti cca 2 minuty svietit. Do mesta IMHO optimalna konfiguracia.
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    MARASAN: pres vscehny ty kydy ode me.. ty novy fava se mi furt jeste libi vic, nez vanMoof. nicmene, necitim se patrit do cilove skupiny :D
    MATZX
    MATZX --- ---
    ZSIS: do světa příští rok :) , všechno bude, neboj...
    EDGE61
    EDGE61 --- ---
    MATZX: za mě teda nic moc.

    Nic proti ceně, ta se dá akceptovat, ale spíš nějak nevidim toho vašeho ideálního zákazníka.

    Sportovní kolo to neni a ani nikdy nebude
    Městský kolo možná, ale: Zaprvý, karbon do města? Kolo za 50 tisíc si i bohatej člověk rozmyslí jestli zamkne před kavárnou. V rámci městkejch kol si myslim že je velká konkurence, která kupci nabídne menší cenu a větší originalitu a nabídku na míru, než unifikovanej favorit.
    Malou klientelu si nepochyně najdete, ale vážně pochybuju o prodeji 5000 ks ročně. Většina manažerů co znam stejně jezděj silničku a radši investují do pořádnýho stroje.

    Vestavěný sedla dobrý, pevná sedlovka mimořádně špatnej nápad, kolo jakoby z oka vypadlo produkci konstruktéra od Rozzo.

    Argumentace navazáním tradice na mimorádně kvalitní a legendární stroje favorit mimořádně zcestná. Legendární ano, sen každého kluka jen proto že nic jiného nebylo, kvalitní a inovativní nikoliv. S těma dvouma platama bych taky brzdil, přecijenom se jednalo o masovou produkci, který je plná republika. IMHO filosofie tohole pokračování značky je naprosto odlišná, jen stejná nálepka.

    Od projektu pana Galoviče jsem čekal víc. Třeba mě ještě překvapí.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ZSIS: proc radsi Favo nez van Moof?
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    MATZX: ted jsem ty detaily fakt nasel! uplne dole, schovany :D

    mely byste to prelozit aspon do anglictiny a vyvazet do sveta.
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    MATZX:
    -pohybliva sedlovka se hodi z vice duvodu..
    kazde sedlo je trosku jine (chapu, ze vas idealni zakaznik vasi kuzi nebude menit..)
    kazde boty maji jinak silnou podrazku, treba rozdil mezi zimou a letem me sobne nuti si sedlovku trochu srovnat
    co kdyz chci kolo pujcit osobe o 10cm mensi?
    kolo se lip prodava z druhe ruky. u investice kolem 50 000kc to pro nekoho urcite bude stat za myslenku.
    btw, zlodej si ty pevny sedlovky vsimne az to kolo bude mit doma v suchu :D

    - ted jsem par "detailu" nasel.. no, v kategorii "o favoritu" bych cekal jen historii. a i tak tak o soucastkach nic konkretniho nepisete.. "japonska prehazovacka".. je jasny ze to bude shimano, ale jaky? jaky brzdy? nepovazuji se za internetovou lemru (preci jen sem na nyxu, hrhr), a presto sem ty "detaily" (ktery, sorry, imho zadny nejsou) jen tak nenasel. tvrdit, ze to je vina (potentialniho) zakaznika neni dobry marketing.

    - nejsem vegetarian a jezdim na kozenem sedle. ale ver, ze je hromada hipsteru/vegetarianu, ktery z principu nepouzivaji produkty z kuze. bez alternativy se pripravujete o hodne potentionalnich zakazniku.

    -jizda v noci mimo mesto a ve mesto imho vyzduje ruzne uhly svetla. ve mesta bych lidem co mi svitej do drzky nejradeji tu jejich zmaloval.

    ber to jako konstruktivni feedback ;)


    SN0WCRASH: rozhodne radsi toho favorita nez vanMoof :D
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    MATZX: este jedna vec, kozene sedla su IMHO dost neprakticke. Cambrium seria od Brooks ma podobne vlastnosti ako koza (napr. formuje sa podla sedacich kosti), ale popri tom moze aj zmoknut.
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    ZSIS: To svetlo mi pride ako dobre riesenie. Zabudovane a prednastavene, nemas co rozosrat nedostatkom udrzby :) Pozri sa co montuje vanMoof, tie vyzeraju na prvy pohlad este viac pofiderne. A sam pritom jazdim na takom bajku a nemozem sa stazovat. Do mesta super, na polnu cestu v noci nie viac ako 25km/h :) Ak chces lepsie svetlo, zaves si extra nieco silnejsie.

    MATZX: u mna vpoho, ocenujem principialnu volbu modernych technologii. Cas ukaze najlepsie, co sa zacne kazit ako prve :) Nikde ale nevidim, ake mate vzadu naboje?
    PULP121
    PULP121 --- ---
    brrrr. určitě si najdete svojí cílovou skupinu, ale já bych ho nechtěl ani zadax. držim palce!
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    MATZX: no, uz to tu jednou bylo..

    -myslim si, ze je skoda, nemit v nabidce nic s normalnim retezem.
    -da se sedlo nastavit o vic nez +- 5cm? z obrazku to neni poznat.
    -svetlo v predstavci sice vypada hezky, nicmene.. jak se nabiji? jak mohu nastavit uhel a smer? odpovida zakonum? stranka nic neprozrazuje.
    -stranka az na jednu fotku neprozrazuje, jake komponenty na tom kole jsou. vyrabite si i vlastni riditka, sedla & spol?
    - s vyjimkou sks raceblades, jak na to kolo chcete namontovat blatniky?

    jinak, moc hezky kola, to na kazdej pad.
    MATZX
    MATZX --- ---
    Pro singlespeedaře, jakoby, tak už jedem, naplno, web jede, dolaďujem detaily a zavádíme seriovou výrobu...
    Favorit
    http://WWW.FAVORIT.CZ
    PULP121
    PULP121 --- ---
    Díky! Zkusim toho štěrbu.
    SALO
    SALO --- ---
    PULP121: za taketo vzory si priplatis, a este k tomu chrom na zadnej stavbe. ak to chces na istotu, skus Sterbu alebo Festku.
    v obidvoch su schopni taketo veci spravit v dobrej kvalite, vyrobia ti aj polepy. ale pocital by som, ze to bude viac ako 3k.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PULP121: ja bych rekl, ze to bude stat vic. najdi si autolakovnu, ale rek bych, ze jsou zahlceny.
    PULP121
    PULP121 --- ---
    Kluci poradíte mi nějakou dobrou lakovnu v Praze? Potřebuju stříknout rám pistolí, ne komaxitem. Máte někdo nějaké zkušenosti? Kolik to tak vyjde? Tři tisíce?

    Výsledek by měl být asi takhle:

    Vintage Francesco Moser Leader AX Giro Di Italia Dura Ace 8 Speed Bicycle RARE | eBay
    http://www.ebay.com/...-8-speed-Bicycle-rare-/281572570530?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item418f0875a2
    TICK
    TICK --- ---
    BIGI: He's GOOD
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    BIGI: VINTAGE :)
    BIGI
    BIGI --- ---
    neni to sice 1 gear, ale tematicky zapada...
    1985!
    Fastest Bike Messenger David Leopold
    https://www.youtube.com/watch?v=K77INPlUmvE
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam