• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    BLACK_ONYX: ja jsem s tim skoncil, jezdil jsem touring a je to desna fuska, projel jsem treba Javorniky.
    DRAGON: ja jen at s tim nechodi za mnou.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MARASAN: proc by mel jit se zavodama nekam? tady jsou jenom definovany temata, ktery muze clovek rozebirat nebo proc?
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    MARASAN: Já, že jsem snad ještě nepotkal ss bike.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    BLACK_ONYX: nejakou dobu jsem to jezdil,proc?
    se zavodama pak di nekam..
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Jezdíte někdo single speed mtb? A co nějaké závody? Jsou? Nemůžu toho u nás moc dohledat.
    VAVERAK
    VAVERAK --- ---
    porad zijem a porad zavodime.
    tady takovej kratsi sestrich z minuleho tydne v berline - fixed days, rad-race fixed42

    Berlin Fixed days and Rad race 42 World championship 2018 by Defekt crew Prague
    https://vimeo.com/270321742


    a kdyby to chtel nekdo cist, tak tady par radek. fotky na DEFEKT fb.

    Neodolali jsme ani tentokrát. To volání z dálky bylo tak silné a čím blíž se den D blížil, byly hlasy intenzivnější. Berlín. Fixed Days. Velothon. RAD RACE. Fixed42 World Championship. Cyklovíkend začal už v pátek. Berlínské crew jako Messpackberlin, TRACK MOB Berlin, FxD.BLN a další připravili program v rámci Fixed Days a bylo se na co těšit – sprinty, group ride, tracklocross, alleycat, track games a samozřejmě večerní párty.

    Za zmínku stojí hlavně účast Petra V. a Jana K. v alleycatu, den před hlavním bodem programu. Osm check pointů rozmístěných po Berlíně. Místo mapy tajenka, kterou nebylo ani pro našince jednoduché rozluštit. Nakonec byla zvolena taktika „někoho se chyť a drž se“. Výběr nebyl špatný. Spolupráce s messengerskou legendou Jamesem Moorem byla fajn. Petr V. a Jan K. luštili tajenku a James vedl cestu. Manifest v cíli jsme odevzdali do časového limitu třech hodin a umístili se někde v polovině startovního pole. Alleycat ve velkém cizím městě je neuvěřitelný zážitek. Člověk neví, co ho čeká za dalším rohem, těžko předvídá chování řidičů a především neví kde pořádně je. Navíc se cítí tak nějak provinile, když projíždí křižovatky na červenou a ujíždí troubícím autům.

    S nedělí přišlo sluníčko a silný východní vítr. Byl to den, kdy se do městečka Ludwigsfelde sjelo na šest set závodníků ze třiceti zemí, aby soutěžili na kolech s jedním pevným převodem bez brzd na čtyřiceti dvou kilometrech uzavřených silnic. Trasa vedle tak jako každý rok z Ludwigsfelde na rychlostní silnici směr Berlín, skrz letiště Tempelhof, čtvrtě Neukolln a Kreuzberg, kolem Berlínské zdi a hlavního nádraží a finišovalo se před Brandenburskou bránou. Organizátoři pro letošní ročník rozdělili startovní pole do čtyř skupin dle výkonnosti a udělali dobře. Méně zkušení a pomalejší jezdci se tak nemotali v přední části pelotonu a zařídili tím, tak hladší průběh závodu.

    Kvintet DEFEKT crew si vedl dobře. V silné konkurenci a závodu plného létajících kol vzduchem, zlámaných karbonových výpletů a asfaltové vyrážky si nejlépe vedl Šimon M. (74. místo). Tři minuty poté přijel do cíle i zbytek gruppeta – Jan K. (122. místo), Šimon K. (123. místo), Petr V. (146. místo), Jan H. (162. místo). Celkově se tým umístil na devatenáctém fleku z !56! týmů z téměř celého světa. Bylo skvělé vidět kolik kamarádů z Čech a Moravy oslovila tahle událost a rozšířili tak českou základnu na zahraničních závodech. Snad se bude podobná účast opakovat i na příštích akcích. Třeba příští týden v Lipsku – Grizzly CRIT 2018 pořádané Team Grizzly RC.
    GGG
    GGG --- ---
    Po-sedlo-st
    Akce pro milovniky kol a designu
    24. květen v 19:00–0:50

    Galerie KVALITAR
    Senovážné nám. 17, 11000 Praha

    https://www.facebook.com/events/167164557313922/?active_tab=about
    LISKNI_SI
    LISKNI_SI --- ---
    RLSO: Já s tím na začátku prostě šel do skateparku. :-)
    RLSO
    RLSO --- ---
    dnes som si v Prahe nasiel pekny spot na ucenie na mojom novom FG:

    Dropped Pin
    near Unnamed Road, 170 00 Praha 7
    https://goo.gl/maps/LEbwRjPwxPA2

    nemate podobne spoty?
    D4NIX
    D4NIX --- ---
    Ja kdyz mel volnobezku se znicenejma drazkama na stahovak, tak jsem si pomohl malym sverakem =)

    MARASAN
    MARASAN --- ---
    C00BA: urcite taky doporucuju zavit poradne promazat nejakou trvanlivou vazelinou
    C00BA
    C00BA --- ---
    SP1T: trochu punkove reseni: mezi volnobezku a nabu namotej do zavitu kus silnejsiho dratu a nech ho trochu koukat. az se ti volnobezka dotahne slapanim tak ten drat primackne, ale pri demontazi by mel jit odmotat/vytrhnou a cvrcka pak povolis celkem v pohode i rukou.
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    SP1T: bud si pomož flexou a ty zarezy si tam dodelej a nebo si kup neco jak píše MARASAN ... budeš pak mít jistotu že to sundáš i bez flexy :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    SP1T: vzhledem k cene 150 Kc za rozumnej S-A bych ti doporucil koupit jinej.
    SP1T
    SP1T --- ---
    Poradite neznalkovi prosim?
    Mam free wheel co potrebuje vymenit - dve prohlubne, koupil jsme si klic a cekal na nove. Nove ale nema prohlubne na klic. Jen takove male, ale z v nejsku a spis to vypada jak chyba vyroby, hlavne na stane oznacena "?".
    Kdyz tam to nove dam, je mi jasne ze se utahne az zaberu, ale jak jednou zase odmontuji, mi jasne neni.
    Za kazdou radu predem diky.
    Stare
    Dropbox - DSC_0318.JPG
    https://www.dropbox.com/s/zptxpl9kfx3epnb/DSC_0318.JPG?dl=0
    Nove
    Dropbox - DSC_0322.JPG
    https://www.dropbox.com/s/0bwrmft5jkwam60/DSC_0322.JPG

    ZSIS
    ZSIS --- ---
    s vyjimkou modernich silnicek/mtb u velkeho mnozstvi ramu neni treba prevarovat patky => na festku nejsou potreba vylozene "drahove".

    mel bych radsi zase jednou pekny drahovy ram? samozrejme.
    ale do te doby nemam problem s tim drandit mestskou slapku vyrobenou ze stary silnicky, a jezdi moc pekne.
    DATA
    DATA --- ---
    KCHARI: osobni auta jsou myslim celkem nejsmirlivejsi soucast nyc provozu. To je oproti Praze nejvetsi rozdil. Divoce jezdi nakladaky, nektery cyklisti a elektrokola food delivery - typicky cely omotany gelovou paskou. Elektrokola nedavno ve meste zakazali...
    VAVERAK
    VAVERAK --- ---
    ZMEKCOVAC: ta maximalka bude naka blamaz z GPS. zajimavy je spis celkovy pocet km - alleycat na 70km...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    STILL_PRIMITIVE: v inzeratu bylo kolo s volnobezkou, ale melo drahovy patky. kdo vi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam