• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed
    TOMBSTONE
    TOMBSTONE --- ---
    ja na fixce vozil ty nejlevnejsi plaste co sem nasel..vetsinou tak za 250kc...sice sem projel za sezonu tak 4 nekdy 6 kousku,ale furt to bylo levnejsi nez jeden thickslick.
    ale stejne,predni gumu sem mel jednu tak na dve sezony..horely ty zadni...
    DIRTJUMPER
    DIRTJUMPER --- ---
    DIE_DIE: kup si normální pláště co mají zvýšenou ochranu proti defektu...
    DIE_DIE
    DIE_DIE --- ---
    Ahoj všem, mám celkém čerstvě singlespeeda tak sry za basic otazky.
    Preferujete po městě galusky? Po cca. měsici se mi podařilo dost radikalně rozřezat předni kolo,
    asi je to daný tím městem, blbý teren a často i střepy a jiný bordel.

    Otázka zní: Vyplati se to? Jak často měnite? V servise mi řekli že výměna 900,- a že pod 700,- gumu nekoupim.
    Na internetech jsem viděl nějaký Michelinky 2ks za 400,-, ale netuším jak vydží nebo jestli jsou vubec nějaký zásadní rozdíly v kvalitě. Nerad bych měnil gumy každý měsic za tyhle peníze + lepení a tak zabere čas i skills.

    Máte nějaký know-how jak na to? Díky
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    VAVERAK: Dobře vy!
    VAVERAK
    VAVERAK --- ---
    MARASAN: ta modra strela je toho lokala na lavicce. mel funkcni jen predni brzdu a nejsem si jistej jestli mu to vubec radilo. takze takovej SS.
    L4JKA
    L4JKA --- ---
    MARASAN: Nejdřív jsem si taky říkal, jestli na tom jeli. Pak jsem se kouknul doprava
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    VAVERAK: modrej bajk pred drogerii - taky festka? Neco podobnyho si ted zrovna davam dohromady - komfortni festku. Sem zvedavej, jestli je to uplne k hovnu nebo se da pouzivat.
    VAVERAK
    VAVERAK --- ---
    Kamarádi na výletě / Šumava / 23. - 25.8.2019

    Fixed gear přejezd západní hranice České republiky.

    DEN 1
    S Honzou P. se potkávám v pátek v Chebu na vlakovém nádraží. Dál pokračujeme lokálkou do německého zapadákova Adorf.
    Výjezd z Adorfu zahajujeme až kolem jedenácté hodiny dopoledne. První defekt těsně za Aší. První oběd na sídláku v Chebu.
    Dalších dvacet pět kilometrů kopírujeme hranici z německé strany. Pořád se to vlní nahoru a dolu. Občerstvovačka v Zadním
    Chodově je obohacena o pokec s místním mladým týpkem, co prý začal sportovat. Druhý a poslední defekt v Malých Dvorcích.
    Plánovaná kopačka v rybníku Chobot nevychází. Voda je zelená jako Rákosníčkova tůňka a hemží se to tu komárama. Dnešní
    cíl Bělá nad Radbůzou, dosažen těsně před západem slunce. V místní putice kupujeme PETku piva a do bidonů stáčíme teplou
    vodu na hajzlu. Nocujeme ve vyhlídkové věži nad městem. Jasná obloha, klid, sprcha teplou vodou z bidonu, oheň, pivko, brčko.
    Dobrou noc.

    130km, 1600m, okresy 2:1 pro Petra V. strava







    DEN 2
    AeroPress ke snídani. Fouká od východu. Slunce pálí. Silnice jsou v neuvěřitelně dobrém stavu. Jedeme skrz Český les. Lidi chodí z lesa
    s košema plných hub. Bereme to zkratkou přes Jindřichovu Horu. Parádní gravel divokým lesem. Do Nýrska přijíždíme s hodinovým
    předstihem před bouřkou. Obědváme u rodinných známých a chytáme vlak do Železné Rudy. Nakupujeme večeři a fresh fólii. Do ní
    balíme spacáky a podsedlové brašny. Lesní cestou jsme vystoupali do tisíce metrů nad mořem. Pak už jen hladké asfalty skrz Šumavu
    do Srní. Maximální romantika a dech beroucí výhledy. Vypařující se voda z lesů, mlha v údolích, šedivý tón luk, západ slunce. Chčiju
    blahem. Jsme v extázi. Ze Srní slušný bomby do údolí k řece Vydře. Večerní koupel v Otavě. K večeři pečená zelenina na ohni, brambory
    a balkánský sýr. Spíme na skautské louce.

    129km, 1550m, okresy 1:0 pro Honzu P. strava







    DEN 3
    Vstáváme brzo a začínáme průjezdem zákazu vjezdu kolem řeky Vydry. Kemp Antygl úplně přeplněný lidmi. Projíždíme obsypanou
    Modravu a Kvildu. Snídáme držkovou polévku a velké pivko. Za Kvildou sjíždíme z hlavní silnice a noříme se do lesů Šumavy. Poslední
    ostřejší stoupání do Českých Žlebů zvládáme s přehledem. Občas si heknu. Teď už jen pohoda kolem Studené Vltavy a vodní nádrže Lipno.
    S časovou rezervou, kterou máme si dovolujeme dát pivo tady a pak zase támhle. Na přehradě Lipna stíháme vyhlášení MČR kanoistiky.
    Sprcha ve Vltavě kousek pod Vyšším Brodem v Gril baru U Tygra. Následný finiš, osm kilometrů v pozvolném kopci do Dolního Dvořiště,
    byl zadarmo. Právě v ten okamžik se cítime na to, dojet klidně až do Lince. V osm večer nám jede vlak z Rybníku směr
    Praha/Bohušovice nad Ohří. Jsme plní optimismu. Chceme jet zase. Tak příště.

    127km, 1470m, 1:0 pro Honzu P. strava



    D4NIX
    D4NIX --- ---
    VAVERAK: Uprimne si nedokazu predstavit na tom prednim nosici mit vic nez tu basu (cca 9kg). Ty nosice vypadaj, ze uvezou vic, ale ta drina pri zataceni je strasna :)
    VAVERAK
    VAVERAK --- ---
    D4NIX: je to Pelago Commuter Front Rack. zatím max. load co jsem na tom vezl byl balík mattonek. Predpokladam, ze by to umelo unest i basu piv.
    L4JKA
    L4JKA --- ---
    Nemáte někdo přebytečný přední nosič? Zadním taky neopovrhnu. Díky.
    DEB
    DEB --- ---
    panove mate nekdo recenze na ubuy.cz?
    D4NIX
    D4NIX --- ---
    VAVERAK: Prosimte, ten nosic co tam mas co je zac? Potunenej Basil Portland? dík =)
    VAVERAK
    VAVERAK --- ---
    ZSIS: opozdena reakce. muzu potvrdit, ze steamroller drzi i me jiz několik let. poridil jsem ho nekdy v roce 2012 z druhy ruky na ebay. zazil toho fakt dost. ted uz slouzi vazne jen jako commute bike do prace a na podzim jako FG crossak.

    ZSIS
    ZSIS --- ---
    RANDALLX23: tak to jsi nas pekne vytrollil. tesim se.
    RANDALLX23
    RANDALLX23 --- ---
    KEPASO: vy ste pimprlini ;) obrzdeny rafky at rozumite, to nemel byt hate krasny kolo za dobry penize , proste kdyby byli cele cerne je to vic supr ale kupce si to urco najde, mej te se tu kluci fajn za rok vas zas vytrollim :D
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    RANDALLX23: podla mna su tie rafiky v pohode. Mal by si vidiet moje :D
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    RANDALLX23: tak ja to pouzival jako singl a v nazvu to prece je uvedeny. a kdyz je tam flipflop naboj s pastorkem, tak to je prece zaroven fixka, staci otocit kolo. rafky jsou v poradku, fixkarovi bez brzd vydrzi dlouho, a brzdy das dolu. fixie v nazvu je zamerne kvuli SEO. btw cenu jsem zmenil na 13k, samotnej ram vysel na skoro na 11k. :)
    RANDALLX23
    RANDALLX23 --- ---
    KEPASO: za 14kkc asi dobry ale "fixka " s dvouma brzdama a probrzdenyma rafkama ? :) neni to spis singl ?
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    zbavuju se fixky 8bar, velikost S https://www.cyklobazar.cz/inzerat/353031/fixie-singlespeed-kolo-8bar



    Cena: 14 000 Kč
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam