• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    Který skener nyní poskytuje nejlepší poměr cena/výkon, vyplatí se stolní flatbed skenery? Zkušenosti a výsledky uživatelů těchto zařízení.
    rozbalit záhlaví
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MARASAN: a rezat nic nemusis, akorat to musis posunovat.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    XMEDA: epson ma 2 policka, cili 6x12
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Ukazte z toho 8800 nejaky hi-res negativy naskenovany, delsi hranu aspon 4000pix
    KYTI
    KYTI --- ---
    Take jsem spokojena, co jsem ho vratila na pevnou zem, tak s nim problem take nemam, jen premyslim, ze po trech letech nonstop skenovani si zaslouzim uz novy.]
    jinak nezjistil nekdo, kolik ma ten 8800 hodnotu Dmax? Ja jsem prozkoumala internet a nenasla,] Vyzkousela jsem i epson 750pro a jsem byla trochu zklamana, takze canon bude zase dalsi volba,]
    TOX_MAS
    TOX_MAS --- ---
    ..asi nemám extra nároky na kvalitu, ale taky s 8800 nemám problémy...
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    MURHAAYA: ja se s nim uz nejak szil, stredoformaty se s tim delaji pekne.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    tak to je marne, jestli pro vlastni vyrobek nezvladnou driver :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    XMEDA: sw driveru s nejvetsi pravdepodobnosti
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MURHAAYA: a to jakoze SW firmware, nebo SW driveru nebo SW skenovaciho programu?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    XMEDA: hele, jak sem na nej nadaval, tak ted po reinstalu systemu a vseho mi to nedela a v servisu mi rikali, ze je to softwarova vec ty pruhy, tak nevim
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    to prave vim, ze by mel zvladat toho 6xX pres celou delku, zatimco epson ma jen jedno policko..

    ale ze teda canon ani scanner uz neumi udelat, to jste me nepotesili... ani do musteku za 1500 se mi neprasi :o/
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    8800F 6x9 zvlada v pohode. zvlada 4x 6x4.5, ale nedoporucuju ho
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    doresilo se tu nejak to dilema 8800F vs epson?

    potrebuju neco schopnyho 35mm filmy i 6x9 stary negativy, idealne v cele delce abych to nemusel rezat.. chcu vsechno co pomalu zloutne doma ve skrini zalohovat elektronicky, 80% jsou cernobily. + k tomu ted co si obcas hraju s filmem si skenovat. barevny, cb.. v tehle cenove oblasti
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    SMICHAL: ja pouzivam vuescan a sem s tim nad miru spokojeny, pro me to je naprosto intuitivni takze ne neseru mesic s tim nez to nastavim a leze mi z toho to co chci (krom jedne male vyjimky a to jsou cernobile negativy ty me ten program pokazde posere a ty resim v Silverfastu ktery krome tech negativu nepouzivam na nic jineho protoze mi naopak prijde desne uzivatelky nepohodlny)
    KYTI
    KYTI --- ---
    ja pouyivam scangear jen proto, ze mi pod macem nejde silverfast, se kterym se mi zdaly skeny absolutne nejlepsi.)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Hypnogen: protoze bud delam neco spatne nebo nevim. Jak silverfast tak vuescan mi prijdou divny v tom zpusobu skenovani jednotlivejch okynek.ze v silverfastu si vyberu predvolbu filmu a nemuzu ji vybrat plosne pro vsechny okynka.kdyz se prehodim z jednoho okynka na druhy tak se prehodi cely nahled skenovany plochy.scangear mi to sam oznaci a ja to jen dotaham kdyz se netrefi.oznacim jednim klikem vsechny okynka nastavim co chci.navic skenuju cb vetsinou a jsem spokojenej s vysledkem
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    MURHAAYA: AAHHWISEGUY: koukám, že jste došli ke stejnému setupu jako já.. což mě celkem uklidnilo (páč toho scansoftu nemám moc naexperimentováno) ;)
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    SMICHAL: taky pouzivam scangear (+vypnute vsechny radoby pomahajici funkce). vuescan bych rad zkusil, ale co si pamatuju tak mi to z toho nelezlo tak jak jsem si predstavoval.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    uz vidim. tohle sem s 8800F nepotkal. pouzivam scangear. ten vuescan mi moc nesedl a silverfast sem dostal se skenerem a prisel k nicemu
    SMICHAL
    SMICHAL --- ---
    silverfast jsem pred rokem+ zkousel a tehdy jeste nepodporoval 8800f... vuescan zkusim

    krpy napriklad tady http://farm3.static.flickr.com/2268/2055031939_16c8fb0aa9_b.jpg , na kruhu a nahore a nahore vlevo, nekdy to tim umelo zamazat celou fotku
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    SMICHAL: treba vuescan, silverfast.

    krpy?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam