• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ATANKonverzace v ruštině
    ASHRAK
    ASHRAK --- ---
    díky, učebnici mám taky
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    Jestli máš na mysli psací azbuku, tak ti můžu nascanovat stránku z učebnice a kousek psaného textu.
    PERPLEX
    PERPLEX --- ---
    http://www.idioms.ru

    sice nesystematicky zmatene, ale clovek tam najde dost prekvapivych kousku, k uzitku i z toho anglickeho konce.)
    BAD_CZ
    BAD_CZ --- ---
    diky :) ... mrknu do pravidel a kdyz toho nebude moc, muzem to dat sem na nastenku .)
    ASHRAK
    ASHRAK --- ---
    BAD_CZ: Ano, doporučená pravidla přepisu slov z cizích jazyků (včetně ruštiny) jsou v Pravidlech českého pravopisu.
    CROSS
    CROSS --- ---
    BAD_CZ: jsou ruzny podle cilovyho jazyka... treba v ruskych pasech se setkas s ruznymi variantami prijmeni / jmen podle toho, jestli pouzili anglickou nebo francouzskou transkripci. jinak ta pravidla bych taky rad, ale zatim jsem nic nenasel.
    NAST
    NAST --- ---
    bych rekla ze ne

    ale muzes to vychytat posle transkripci jednotlivich pismen .. treba ve slovnikach to bejva ..
    BAD_CZ
    BAD_CZ --- ---
    jsou nekde popsamy pravidla pro psani rustiny latinkou? dikkk
    ASHRAK
    ASHRAK --- ---
    A_2: Ne, nemá.
    A_2
    A_2 --- ---
    "порт на берегу"

    podle klíče v učebnici. Nemá být na konci e?
    PERPLEX
    PERPLEX --- ---
    shanim pro obcasnou spolupraci rodileho Rj mluvciho idealne prebyvajiciho casto/prevazne v Praze, nejlepe se znalostmi IT/HW/PCnetwork terminologie pro korektury a konzultace , prip. napady do posty, dik
    MIORIEL
    MIORIEL --- ---
    :)jasnale..a co mas za uroven..vis ono by slo se ucit i z ruskych ucebnic kdyz budou napsany lehkym jazykem..ja bych ti treba(jewstli bude cas)pomohla:)
    MXL
    MXL --- ---
    ...to by bylo úplně super...jediné co mám k dispozici jsou učebnice ze školy o samých pionýrských táborech a družbě...hrůza...
    MIORIEL
    MIORIEL --- ---
    hele,koukam se a zadnou dobrou nevidim..vysvetlivky v angl...njn nic se neda delat...maj tu pekne delanej kurs mrustiny aj s kazetama..je priserne drahy a v aj..hele vis co...mamka ted jela do ruska...nevim sice jestli tak bude naka ucebnice pro cechy..ale muzu se ji zeptat a jestli najde priveze ti ji:)
    MXL
    MXL --- ---
    MIORIEL: tak to se podívej, už dlouho bych potřeboval doplnit znalosti Ruštiny a chodím kolem Arbatu každý den, tudíž jestli je tam dobrá učebnice, tak beru...
    MIORIEL
    MIORIEL --- ---
    to ne,ale jestli se chces ucit rusky tak zkus zajit do arbatu-ruske knihkupectvi,bubenecska a tady nake ucebnice mame:)..ale musim se kouknout jestli nejsou vsechny v angl.
    RATUS
    RATUS --- ---
    zdrastvujte, trochu mi učaroval ruský jazyk a rozhod jsem se dovzdělat. nenašel by se zde nějaký vlastník téhle http://www.kosmas.cz/knihy/123185/Rustina-nejen-pro-samouky/ učebnice, už jí nepotřebuje a chtěl by jí odprodat, nebo mi udělal záložní kopii přidaných kazet. eventuelní tipy pro začátečníka taky uvítám klidně poštou. dík
    ASHRAK
    ASHRAK --- ---
    NECECH: :DD
    ATAN
    ATAN --- ---
    tak trochu kamenak ;o)
    NECECH
    NECECH --- ---
    Собака и его жена гуляют. Вдруг мобильник собаки зазвонил. Это была подруга её жены. Собака дала жене мобильник. Жена говорит десять минут, двадцать, полчаса. Потом вдруг у неё ломается каблук. Она выпускает из рук мобильник и тот летит в канал. Собака раздражённо смотрит на жену и говорит: «Сука, что ты делаешь!?...»
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam