• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ATANKonverzace v ruštině
    REEFER
    REEFER --- ---
    шутиш? все я думаю читали :) у меня дома букинистское издание - 70 страничек книженка а 350 научное исследование, и литведное обсуждение. охуительно! и фаундер группы "neocekavany dychanek" признался мне, что группу они решили создать после всеночного читания этой книги вместе с водкопитьем.

    вопрос стоит по другому - пил кто-нибудь еше из местных слезы комсомолки? :))
    NAST
    NAST --- ---
    а читали ли вы вот это важнейшее произведение русской алко-прозы?!
    http://www.e-kniga.ru/Erofeev/moskva0.html
    NAST
    NAST --- ---
    REEFER: :))
    REEFER
    REEFER --- ---
    да тебя я рыженкая понял, я про тосты не понятные с похмелия утром писал :) да и про чешский - возмутило душу мою :))
    NAST
    NAST --- ---
    neee ze byli vodkove narozeniny 31.01 medelejev ze napsal doktorot o michani vodky s vodou a od ty doba se chlasta vodka 40 stupnova vodka ,, :)
    REEFER
    REEFER --- ---
    не слово не пойму, про че здесь оми говорит? что мол тост новый придумал? :)
    NAST
    NAST --- ---
    145 лет назад — 31 января 1865 года химик Дмитрий Менделеев защитил докторскую диссертацию «О соединении спирта с водой» и получил звание профессора Петербургского университета на кафедре химии. Считается, что научная работа известного химика и стала основой для рецепта классической русской водки крепостью 40 градусов, день рождения которой принято теперь отмечать 31 января.





    С праздником, россияне! :))
    OMI
    OMI --- ---
    No, nezapomenu jak mne hostil Ukrajinec "citronovou vodkou" -- s Jarem.
    ASJA
    ASJA --- ---
    CROSS: :)))
    CROSS
    CROSS --- ---
    no někdy může být pití řekněme většího množství vodky vo zdraví, ale to už jsme jinde :-]
    ASJA
    ASJA --- ---
    OMI: promin, neni to mozny ani sleng :)
    OMI
    OMI --- ---
    No tak dám pochopitelně na vaši praxi, to se nedá popírat. Ael žebych z toho měl dobrej pocit... jako... jistou naději útěchy mi skýtá, že já s ruštinou skončil někdy v roce 86, tak se možná mohu trochu vymluvit na dějinný posun... aspoň předstírejte, že je to možný!

    Každopádně díky, spor je vyřešen dříve než je lahev dopita.
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    OMI: nevím co jste se učili, ale já jsem vždycky pil "na zdorovje!" (v Rusku jsem prožil více než šest let a jezdím tam tak 4-5x do roka ;)
    DARJUSHKA
    DARJUSHKA --- ---
    OMI: aha, to je zvláštní... třeba je to nějakej největší slang!... ne, opravdu-na zdarovja a nijak jinak:] jestli stále nevěříš ani mně, ani LONESTAR tak třeba http://en.wiktionary.org/wiki/%D0%BD%D0%B0_%D0%B7%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D1%8C%D0%B5
    OMI
    OMI --- ---
    naše souščitelka neuměla slovo česky a přijela ve vosumašedesátým.
    Proto mi to vrtá hlavou.
    DARJUSHKA
    DARJUSHKA --- ---
    OMI: tak byla vaše učitelka kráva, no:]
    OMI
    OMI --- ---
    LONESTAR: Přísahal bych že jsme se učili "V"... nepoužívá se to taky? Nebo není to nějak "taky možný"...?
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    OMI: "На здоровье!"
    DARJUSHKA
    DARJUSHKA --- ---
    OMI: na zdarovja:] v zdarovja je imho nesmysl a ura? To se řve, když russkij saldat si běží pro kulku za vlast:]
    OMI
    OMI --- ---
    pažalsta... druzja:
    jak se žekne "na zdraví!?
    Já tvrdím že "V zdarovja" a oni mi zas řikaj "NA zdarovja. Googl řiká "URA!", to mi přijde nesmysl...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam