Kniha obsahuje dva příspěvky mytologa Karla Kerényiho: Prvotní dítě v prvotních dobách a Koré, a dvě práce C. G. Junga: Psychologie archetypu dítěte a Psychologické aspekty Kory.
Tibeťané mají jednu meditaci, při níž sedí zcela sami na vrcholu hory a meditují o bílých oblacích, které plynou oblohou. Pozorují je nepohnutě a spojují se pozvolna s nimi.
Ve studii Struktura etického fenoménu, která je prvním dílem Hartmannova rozsáhlého spisu Etika, jsou vyloženy základy fenomemologicky orientovaného učení o povaze hodnot - axiologie - a etiky.
„Filosofické poznámky této knihy představují jakoby množství náčrtů krajiny, které vznikly v průběhu dlouhých a spletitých cest…“ napsal Ludwig Wittgenstein v lednu 1945.
Tato kniha předkládá zájemcům o meditační techniky, zazen a bojová umění důkladný popis cvičení, jež slouží k ukotvení ve fyzickém a psychickém centru osobnosti, které se japonsky označuje jako tandem nebo hara.
Nejslavnější tibetský světec a básník Milaräpa žil v letech 1040-1123. Jeho románový životopis zná snad každý Tibeťan a staletí mu neubrala na živosti.
Marie-Louise von Franz se zabývá psychologickým pozadím věšteckých technik a významem smysluplné náhody, která může v nepřehledných situacích a při životně důležitých událostech sloužit člověku jako vodítko.
Podivuhodný příběh, v kterém sledujeme přízračnou paralelu osudů spisovatele, pracujícího na knize o životě Gillese de Reis...
Pražská imaginace, Praha 1990. Původní brož; 20,5 x 20,5 cm; cca 30 stran.
První české dílo zabývající se interpretací snů prostřednictvím mýtů.
Kniha je rozdělena na tři základní části: Psychedelická zkušenost (Autoři: Timothy Leary, Ralph Metzner, Richard Alpert), Kouzelné houby (Mimo jiné kapitola kouzelné houby v ČR) a Ketamin a LSD.
Ojedinělá rukověť k filmové tvorbě předního světového režiséra.
Za odnos a nesolené oříšky. :)
Reedice úspěšné knihy věnované středověké mystice, zejména dílu významného německého náboženského myslitele Mistra Eckharta.
Nejhutnější a nejskvělejší texty - dopisy psané Klímou mladému příteli Antonínu Pavlovi v letech 1913-1925.
Huxleyho satirická antiutopie Konec civilizace (1932) je spolu se Zamjatinovou novelou My a Orwellovým románem 1984 jednou z prvních vizí budoucnosti, která domýšlí důsledky formujících se diktátorských režimů meziválečné Evropy.
Kolekce starších, přepracovaných i nových esejů s podtitulem Etika, estetika a vodní předěly. Současný svět, jak ho vidí ekolog, buddhista, básník, aktivista za zachování divočiny a bývalý beatnik Gary Snyder.
Lao-c', Starý mistr, žil asi v letech 570 až 490 př. n. l. Historik S'-ma Čchien o něm napsal: "Lao-c' pěstoval cestu (tao) a její sílu (te). Učil, že člověk se má snažit skrýt a zůstat beze jména. Žil po dlouhá léta v království Čou.