• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAJKANizozemsko, Holandsko, The Netherlands, Nederland
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    PSYCHO: těch 6 - 7 stovek by šlo... víš o něčem konkrétním?
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    SELECTOR_IX: To je informace 0, 0, nic. Takze jeste jednou, jakej mas limit na cenu bydleni?

    Ja mam vic nez dvojnasobek cisty prumerny mzdy a jo, tesne mi vic jak pulka po zaplaceni zbejva :D

    Kazdopadne jestli hledas byt, tak v Amstru pocitej jen poplatky kolem €160/mesicne (plyn, elektrina, odpad). Kdyz budes mit kliku, tak pokoj na pronajem v nejaky rozumny vzdalenosti od centra te vyjde kolem €600-700 mesicne s poplatkama.

    Byt celej bych cekal tak €1200+ (vcetne).

    Jestli mas auto, pripocti si €150 mesicne za eko dan, neco za parkovani (nemam poneti), MHD je taky draha, pronajem kola €20 mesicne, internet €50, zdravotni pojisteni (povinny pokud tu budes dyl jak 3 mesice) od €90+.

    Ja pocitam svoje mesicni mandatorni vydaje asi €2000 mesicne s poplatkama bez jidla a z toho je €1500 holej najem. Auto nemam, mobil mam firemni. Bydlim v 2kk asi 10 minut pesky od centra. (pro predstavu)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    PSYCHO: dostupný znamená, že mi po zaplacení nájmu většina vydělanejch peněz zbude... na jak dlouho se ještě neví...
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    SELECTOR_IX: Dlouhodobe/Kratkodobe? Co znamena dostupny? Jakej mas strop?
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    ahoj vespolek, nevíte někdo o dostupným ubytování? asi jedno kde, ale poblíž amstru ideál...
    OLIII
    OLIII --- ---
    Premyslim, ze si dam na chvili oddech od Holandska a na rok odjedu do Prahy s tim, ze pote se vratim. Byl nekdo v podobny situaci? Potrebuju se zorientovat jaka je v tomhle pripade nejlepsi strategie pro veci jako dane, zdravotni, odhlaseni/prihlaseni na adresu, prevoz vice veci a tak. Pripadne shanim nekoho, kdo mi s tim dokaze poradit za uplatu a bude vedet o cem mluvi:) Kdyztak posta. Dik!
    CHRISTIANA
    CHRISTIANA --- ---
    CHRISTIANA: keby to niekto do budúcna hladal: u založenia konta u ING treba iba doklad o zamestnani/studiu/vlastneni domu/rezidencnu adresu
    BOBES
    BOBES --- ---
    GUTO: Přehlašovat myslíš na holandské značky? To jsem nemusel. Zůstaly mi po celou dobu slovenské.
    GUTO:
    Vyplňoval jsem tyto formuláře:
    Aangifte motorrijtuigenbelasting verandering aan het motorrijtuig
    Verhuizen en auto - Vrijstelling bpm - Voorwaarden en aanvraag Vergunning vrijstelling bpm bij verhuizing binnen de EU

    Už si to nepamatuji přesně, ale první byl na přihlášení auta a druhý byl na odpuštění jedné té daně, myslím, že bpm, mbr mi zůstalo a to dělalo těch cca 150€/měsíčně.
    GUTO
    GUTO --- ---
    BOBES: Tech 150 EUR od Belastingu to je silnicni dan? Nemel bys k tomu nejaky odkaz?
    GUTO
    GUTO --- ---
    Pokud jsi tady jako expat na omezenou dobu (1-2 roky), musis to i pres to prehlasovat ?
    BOBES
    BOBES --- ---
    GUTO: Před pár lety jsem tu měl Daciu Logan MCV 1,5 diesel z roku 2011, přihlásil jsem ji na Belastingdienst a rovnou zažádal o slevu, protože jsem expat, a platil jsem 150€/měsíčně. Auto stále na cizích značkách, nic víc, vyřešeno.
    OLIII
    OLIII --- ---
    HURW: A imho jeste musis to auto v puvodni zemi vlastnit aspon rok.
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    PSYCHO: Jakoze hodne, znamy se stehoval o 3 mesice pozdeji, protoze by ho dane za nove auto koupene v CZ vysly asi na 80% ceny auta.
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    GUTO: Osobne nevim, jen pokud je to auto mladsi pul roku, tak to bude drahy.
    GUTO
    GUTO --- ---
    Ahojte, vi nekdo, jak to funguje, kdyz je clovek rezidentem v NL a chce si do NL dovezt svoje auto z Cech? Co vsechno je potreba udelat?
    CHRISTIANA
    CHRISTIANA --- ---
    PSYCHO: diky moc všetkým. V NL som, ale nemám momentálne žiadnu adresu, ktorú by som mohla uvádzať. Bsn number mam... Je potrebné pri spomínaných bankách uvádzať aj adresu bydliska v NL, či stačí BSN?
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    PSYCHO: Abych vysvetlil, jestli nejsi v NL, tak snad jedina banka co nepozaduje BSN, tak je BUNQ, ale zase je drazsi. (6-8€)
    BOBES
    BOBES --- ---
    CHRISTIANA: U ABN platím 1.70 EUR za měsíc a funguje to přesně na to, co píšeš. Internet banking mají i v angličtině.
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    CHRISTIANA: Jsi v NL nebo jen potrebujes NL ucet?
    CHRISTIANA
    CHRISTIANA --- ---
    Čaute, potrebovala by som si založiť holandský účet. Ideálne nejaký úplný basic s čo najmenšími poplatkami. Ide mi o to iba prijímať peniaze v eur a následne ich míňať. Ma niekto nejaký tip na banku? Ďakujem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam