• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  HUNNYNegativní vliv seriálů a telenovel na lidské vědomí
  THOMASMORTA
  THOMASMORTA --- ---
  Osobně mám pocit, že soap opery jsou opravdu součástí komplexního vymývání mozku. Rozhodně bych je neodbýval prohlášením, že jde o sračky... Podle mě je totiž ten problém v tom, že z hlediska řemesla jsou geniální (prosím, přečíst vysvětlení dále).

  Pokud označíme za kýč jakékoliv umění, které se snaží působit na nižší pudy, a tedy nás těmi nejprimitivnějšími způsoby dojmout, pak můžeme soap opery v klidu označit za kýč. Navíc takto definovaný kýč je velmi oblíbeným služebníkem propagandy všeho druhu. Na druhou stranu, aby někdo byl schopen sestavit kýč záměrně a účelně, tak musí perfektně zvládat mechanismy daného umění. Proto tvrdím, že jsou z jistého hlediska geniální.
  Dovolím si rozvinout trochu orwellovskou teorii: Soap opery jsou určeny pro lidi, kteří osm až dvanáct hodin denně tajtrlíkují v práci za 50 Kč/h hrubého, proto aby se vůbec uživili, tak nemají čas na vlastní život. Jenže vzniká přetlak emocí, které jim pomáhají ventilovat právě seriály typu VKV nebo reality show typu Česko hledá Superstar, případně VyVolení (na kterých mimochodem bylo vidět, jak si lidé vybírali stále vyhraněnější individua, aby z toho vyždímali více emocí /a bulváru/). (Mimochodem, všimli jste si, že pořad "Česko Slovenská Superstar" má v názvu pravopisnou chybu (minimálně v češtině)?) Na stejném principu funguje bulvár - má lidi zabavit co nejprimitivnějším způsobem, aby vybil emoce a ovce mohli zase spokojeně otročit.

  Na druhou stranu - všimli jste si, že některé moderní americké seriály fungují na naprosto stejných principech jako telenovela, jenom jsou zahaleny do hávu atraktivnějšího pro střední třídu? Mluvím o seriálech typu LOST či Battlestar Gallactica (shodou okolností stejný scenárista).
  VIRUS31
  VIRUS31 --- ---
  Temer pokazde kdyz prijdu z prace, spolubydlici sedi u stolu a sledujou neco.. (nevim co, televizi nemam a spolecnou si nepoustim).. dost casto mi prijde, ze maj podobnej vyraz jako publikum v http://www.youtube.com/watch?v=OYecfV3ubP8
  ABGD
  ABGD --- ---
  jó ale tenkrát když začínal Dalas tak jsme na to čuměli všichni a jakej to byl odvaz..teda aspoň pár prvních dílů. Vcelku se mi líbí jak se některým postavám podaří proniknout do podvědomí lidí. Esme byla taky třída, to už jsme pálili brka a jen nevěřícně zírali. Svym spůsobem zábavné i pro zapřisáhlé nepřítele telebraku.
  Dneska nemám ani tv takže nemůžu hodnotit, co ale třeba soudím dle rodičovstva tak ti maj kabelovku a vesele valej filmíky z HBO apod. Na důchodce oproti tomu už asi nemůže mít žádnej seriál špatnej vliv, to mi nepřijde reálné.
  Blbé to bývá tam kde se lidé nudí v uzavřených prostorách - bytů apod. Dost záleží na přístupu. Opět pak neznám moc lidí, kteří by se snažili "opičit se" po seriálových postavách. Potencionální nebezpečí tu je jako vždy a u všeho možnost silné závislosti.
  No nic jdu očekovat klik má aktuelně stovek dílů má oblíbená anime série, přřeci jsem to již pár let nesledoval..
  MINET
  MINET --- ---
  TEKKIT: Presne tak.To je ona.Kdyz ty Farskou,tak ja si sem hodim mladyho Jordana ;)

  TEKKIT
  TEKKIT --- ---
  TEKKIT
  TEKKIT --- ---
  MINET: mě povídali u toho stolu ty jeho známý že pomáhali stavět a pak pomáhaj uklízet...popravdě řečeno na kecy těhle "pomocníků" (skoro každej) moc neskáču, ale když to řikáš i ty ...tak asi fakt pomáhali

  jinak mám pocit že jsem ho viděl jednou i na parukářce, ale tam jsem byl tak že kdyby přišla moje máma, tak bych se jí zeptal jestli nemá dlouhý papírky, takže nevim jestli to byl von
  MINET
  MINET --- ---
  TEKKIT: Jo,jo.Jordán mel na X-massu nejakou kolegyni z Ulice.Neznam jeji serialove jmeno...Moc to nesleduju.Vlastne skoro vubec...
  Taky mi přisli fajn.Dokonce se mi doslechlo,ze mladej Jordán pomahal s připrava X-massu,ale nevim s cim pomahal a jestli je to vubec pravda :) Urcite znas když "nekdo neco rekne" :))
  Třeba je tam letos potkame znovu ;)
  TEKKIT
  TEKKIT --- ---
  MINET: na mě působil v pohodě dojmem i tam nějaký jeho známý z nichž mimochodem jedna (aspoň jaxi jí matně pamatuju) tam taky hraje...nemůžu proti nim říct blbýho slova...pro mě v pohodě...

  ale pak ta ulice to jsem čuměl jak cock...
  KRUDD
  KRUDD --- ---
  U nás se nedá koukat skoro na nic. TV nemám a jsem naprosto v pohodě. Seriály, který chci vidět si potahám z netu. Ale telenovely bych zrušil uplně .... jo kdysi ta slepá zelenooká, to mělo šmrnc, ale pak to šlo do kytek :)))
  MINET
  MINET --- ---
  TEKKIT: Jo,jo.Taky jsem myslela,že to semnou šlehne když jsem videla mladýho Jordána z "Ulice" na X-massu v backstage...
  COWBOY
  COWBOY --- ---
  SKAFF: Já obdivuju lidi jako ty. Nedívají se na seriály, protože to jsou sračky, ale přitom moc dobře vědí, že to jsou sračky. Já hlavně nechápu, proč jim to vadí, když to není pro ně a spoustě lidí to vyhovuje.
  TEKKIT
  TEKKIT --- ---
  největší joke byl když jsem seděl s drakem na X-massu v backstagi a potom jsem ho doma viděl v setiálu Ulice....to jsem se málem přihlásil na léčení:))))
  MINET
  MINET --- ---
  FIXAMAN: To rozhodne!!!Souhlas...
  FIXAMAN
  FIXAMAN --- ---
  Z českých je jednoznačně největší výmaz VKV.. Opravdu nechápu, jak to může někdo sledovat. Ze zahraničních všechny telenovely..
  HARALD
  HARALD --- ---
  Při zakládání bych radši viděl obecnou debatu o seriálech, ale dobrá, nic dalšího na toto téma tu není, klub máš založený. Pokud by se v něm debatovalo nejen o negativních stránkách seriálů, budu rád.