• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEXIKMikro 4/3 (Micro Four Thirds) - KLUB PRO VŠECHNY ČLENY RODINY!
    LEXIK
    LEXIK --- ---
    EKRAMUS: Jen malou poznámka k tomu hledáčku ... měl jsem ho, ale díky tomu, že je jen nasouvací se mi ho podařilo ztratit. :(

    Taky uvažuji o koupi nějakého novýho těla, mám již delší dobu Panasonic GF1 + dvě pevná skla, takže chci zůstat u M4/3 a ta E-M5 je hlavně z pohledu výsledné kvality fotek hlavní favorit. Zase mi tak úplně nesedí ergonomie, hrál jsem si s ní zatím chvíli u Škody. Jako alternativu mám Panasonic GX-1, který je téměř srovnatelný. No, ještě uvidím :-)
    EKRAMUS
    EKRAMUS --- ---
    BEREGOND: Mno, ja som povodne presiel z DSLR na E-P1 a teraz na E-M5. Vyskusaj si, ako ti bude vyhovovat praca s displejom, to je imo najvacsi rozdiel, ked si zvyknuty na zrkadlovku. Inac, ak ti vadi cena E-M5 a nepotrebujes fotit v dazdi a podobne srandy, tak je imo E-P3 uplne v pohode, mozno skus pozriet este Panasonicy (ale tam sa neorientujem)

    Co sa tyka objektivov, tak zalezi, ci chces pevne skla, alebo zoomy. Na ludi by som urcite siel do M.Zuika 45/1.8.

    Hladacik si ked tak mozes casom dokupit =)
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    Mám dotaz. Dělám "výběrové řízení" na svůj nový foťák, snažím se zorientovat na současný trhu. Dřív jsem hodně fotil na klasickou zrcadlovku, ale DSLR už nechci, protože bych jí už s sebou nechtěl tahat. Ideální řešení je pro mě něco co vypadá a přibližně se chová jako dálkoměr. Nejvíc se mi líbí Olympus e-m5, ale ta cena je fakt úlet. Druhej kandidát a pravděpodobně vítěz řízení je zatím Olympus e-p3.

    Co si o tom myslíte? Je tu někdo kdo s ním má zkušenost? Doporučíte mi pls nějaký skla, případně něco úplně jinýho? Trochu mě na něm mrzí že nemá v základu hledáček, a blesk nejde vyklopit na strop, jinak převažujou samý pozitiva. Fotím převážně lidi, reportáž apod.

    Díky moc.

    (můj repost z digitálních foťáků)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    43 Rumors | Blog | E-M5 with upcoming 75mm f/1.8 sexiness!
    http://www.43rumors.com/e-m5-with-upcoming-75mm-f1-8-sexiness/
    AVALON_CZ
    AVALON_CZ --- ---
    případně na Nyxu se někdo zbavuje tohodle [ OFFERINGNABÍZÍM: OLYMPUS e-pl1 14-42mm / Praha 5 / 5500 CZK ]
    AVALON_CZ
    AVALON_CZ --- ---
    LEXIK: Jestli jít konkrétně do tohodle foťáku... Chtěl bych něco s lepší obrazovou kvalitou (tj. méně šumu ze horších světelných podmínek než mój soičasný ultrazoom). Z recenzí mi přišel celkem ok, až na chybějící detekci, jestli se fotí ma výšku či na šířku.. Však tohle s sobě má i ultralow end fotomobil
    LEXIK
    LEXIK --- ---
    AVALON_CZ: Na co by jsi se chtěl zeptat konkrétně?

    Jestli bych si ho třeba osobně koupil? Tak já ne :)
    NYX
    NYX --- ---
    43 Rumors | Blog | (FT5) UPDATED! New Voigtländer 17.5mm f/0.95 coming in May!!!
    http://www.43rumors.com/ft3-hot-new-voigtlander-17-5mm-f0-95-coming-in-may/
    LEXIK
    LEXIK --- ---
    Právě mi dnes přišel Panasonic 14 / 2.5 za 209,- EUR to jde ... :)

    eBay: Neue und gebrauchte Elektronikartikel, Autos, Kleidung, Sammlerst�cke, Sportartikel und mehr � alles zu g�nstigen Preisen
    http://www.ebay.de/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180792213088&ssPageName=ADME:L:OU:DE:1123
    NYX
    NYX --- ---
    pak je tu jeste 12/1.6 od slrmagicu, ale nejsem si moc jisty, jak je to sklo pouzitelne :)
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    DAVI3D: Olympus M.ZUIKO ED 12 mm F 2.0 jednoznačně. Ovšem ta cena! Takže asi Panasonic Lumix G 14 mm F 2,5.
    DAVI3D
    DAVI3D --- ---
    Díky za reakce - můžete mi tedy ještě doporučit nějaký širokoúhlý objektiv?
    LEXIK
    LEXIK --- ---
    DAVI3D: Předsádka je použitelná pouze pokud máš v úmyslu provozovat "LOMO " styl, kde zdeformovaný a rozmazaný obraz bez kresby nevadí. Jinak fakt ne ..
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    DAVI3D: Není to to škoda? Ideologie u těchto aparátů spočívá právě v možnosti výměny jednoho objektivu za jiný, "vhodnější." Předsádka určitě zhorší optické vlastnosti ....
    TWARR
    TWARR --- ---
    DAVI3D: predsadky nejsou zly original olympus ... svetelnejsi objektivy se slusnou cenou treba panasonic 2,5/14 1,7/20 a oly 1,8/45
    DAVI3D
    DAVI3D --- ---
    ahoj, pořídil jsem si PEN-1 se základním objektivem - máte někdo tip na širokoúhlou předsádku + světlejší objektiv na focení v hůře osvětlených prostorech? Díky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam