• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GANBOYMilitary and outdoor Foods (MRE, BDP,RCIR, etc,,,,) co jist kdyz nejbliszi civilizace je 30km skrz prales?
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    jako ty pilotni davky co ma anarchy- jedl sem to taky a je to vcelku fakt dobry.
    jenom teda je to jako lembas- dve sousta sou snidane.. a fakt sou!
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    KEB: Ne, neni to moc, je to opravdu rentgen/radiace...
    KEB
    KEB --- ---
    ANARCHY: Tohle mě nenapdalo. Radiace je asi trochu moc ne? :) není to špíš UV lampa?
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    JIKE: V MRE voda rozhodne je v cele rade veci, naopak prakticky nic tam neni zcela vysusene...
    JIKE
    JIKE --- ---
    KEB: jak píše Anarchy ANARCHY a také uplně bez vody. tedy není tam co by se mohlo zkazit. maximálně to pak začne věkem ztrácet nutriční hodnoty, případně proces molekul obsažené v prodkutu - žluknutí..
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    ...konzervacnich cinidel tam kupodivu zase tak moc neni, kdyz jsem koukal po slozeni - ano, jsou tam, ale spois antioxidanty a podobne, ktere udrzi vzhled a texturu...
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    KEB: Minimalne MRE jsou urcite jeste krome baleni v ochranne atmosfere nebo pod vakuem prozarovany radiaci, aby znicili vsechny bakterie...
    SWIST
    SWIST --- ---
    KEB: podle mě je to jednak složením, tím že je to vakuované ale hlavně asi že to je úplně bez vody.
    KEB
    KEB --- ---
    JIKE: Jak to kouzlo té trvanlivosti vlastně funguje? Je to nahoněný složením potravin, ochranou atmosférou tetra a více pakama nebo je tam víc konzervačních činidel jak v levným salámu od Babiše? Tušíte někdo?
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    Osobne mam par US pilotnich nouzovych balicku "Food Packet, Survival, General Purpose, Improved" ktere jsem pred casem vyhodne koupil asi po 200,- za kus, a povazuju je za idealni, obsah je prece jen aspon trochu rozmanity, je to opravdu skladne a vse z obsahu se da pomerne dobre a bez sebezapreni zkonzumovat...:

    Food Packet, Survival, General Purpose, Improved
    http://olive-drab.com/od_rations_emergency_survival_gpi.php
    JIKE
    JIKE --- ---
    SWIST: výhoda je, že pravý doby trvanlivosti se nedožijeme :D
    SWIST
    SWIST --- ---
    JIKE: Jo... Já sháněl něco co vydrží dlouho, je to malé na oběm a nejsou tam zbytečné věci navíc jako u MRE atp - prostě něco co nacpu doma do skříně, můžu to tam nechat xy let a nezabere to zbytečně místo.
    JIKE
    JIKE --- ---
    SWIST: výhoda je, že se to nezkazí. hlavně to můžeš jíst i samotný, já preferuji z toho kaše. paráda a zasytí.
    SWIST
    SWIST --- ---
    JIKE: Já jsem si teď objednal 11 balíčků ať je alespoň nějaký základ. Jeden hodlám v nejbližší době vyzkoušet, tak pak můžu zkusit poreferovat.
    JIKE
    JIKE --- ---
    SWIST: mom s BP5 záruka 10 let ale vydrží 20, mě vydržel jen víkend... kaše super. NRG-5 podobný říkal mi kamarád co to bere od prodejce z německa. míchal jsem s vodou.
    SPIRALCZ
    SPIRALCZ --- ---
    SWIST: ještě jsem to neochutnal mám jich pár doma až přijdou horší časy :)) ...coolgearsk na to dělal recenzi
    Núdzové dávky potravy NRG 5
    https://www.youtube.com/watch?v=oHLX4LxqnT0
    SWIST
    SWIST --- ---
    Zdravim.
    Máte někdo zkušenosti s NRG-5? Nedělám si iluze, že to bude nějaký chuťový zážitek, ale stále to je 500g pro osobu na 2 dny..
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    KEB: to je fakt ruská metoda... nahovno lžičky, ale aspoň tři... NAS MNOGO v hezkém maém balení :D
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    KEB: Na FSR se neda zapomenout, to se musi zazit - nic hnusnejsiho jsem rozhodne v oblasti vojenskych davek nejedl - z celeho baliku o o bjemu 2xMRE jsem byl schopen bez pocitu daveni a nuceni se do toho sajrajtu snist snad tak jednu mussli tycinku nebo neco na ten zpusob...

    GANBOY: Nevim jak v tech starsich, ale v tech vco fasujou ted kafe je, a i toho cukru a sadla trochu ubylo a pribylo trochu rozmanitosti.

    Jinak jeste bych vyzvednul vojenske suchary co jsou v tech ruskych baliccich - oproti treba francouzskym (ktere jsou samy o sobe chutove vyrazne lepsi) jsou jednak pevnejsi, takze se tak snadno nerozlamou a nerozpadnou v ruce pri jidle, a druhak ani po expiraci te davky nezluknou - ty francouzske po nejake dobe uz jsou docela nechutne, i kdyz v nouzi samozrejme stale pozivatelne - a teda rozhodne radsi zrat zlukle francouzske suchary nez nove FSR... ;-)

    Jinak po mnohaletych zkusenostech bych za sebe zaver videl takto: nejpraktictejsi a nejuniverzalnejsi jsou MRE, pokud se k nim clovek dostane, tak doporucuju zejmena bile polarni - jsou kaloricky vydatnejsi a prisly mi i chutnejsi. Na delsi stravovani rozhodne jsou lepsi francouzske - pokud je clovek ma jak kvuli dostupnosti tak kvuli cene - MRE se clovek strasne rychle preji, a zejmena pri nejakych dlouhodobejsich misich/pobytech je celkem dulezita psychika a moralka - a dobre jidlo psychiku rozhodne podporuje...
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    KEB: kafe u rusu? nevim ani jestli bylo, mam pocit ze snad jen caj... jestli jo tak prumer asi- nezaujalo nijak...
    na kafe nejlepsi frantici a taliani,)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam