• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    AKI_NO8: naopak, co se tyka kamaradu prave poznas, kdo je kamarad a kdo ne ;-) treba to z pocatku bude pro ne tezke, ale pokud se s tebou kamaradi pro tebe samotnou, tak to vezmou a budou se tebou kamaradit i nadale ;-) u rodiny to je zezsi, no, tam clvoek nikdy nevi a vetsinou co predem ocekavas, to se nedostavi, nekdy uplne naopak....tam je to riziko vzdycky :-/ no a prace, to zalezi na otm, jak moc je tvuj vzhled pro tu praci dulezity ;-) ja si treba minule "odkroutil" zkusebku a den po zkusebce uz nakracel do firmy s rudým čirem, v soucasne praci by se to rovnalo vyhazovu, takze se snazim zapadnout...
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    DIVA: Já vim. Jak říká i jeden můj blízký člověk:" ty normální lidi jsou vlastně dneska ty nejnenormálnější".
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    KAWALSKI: Tak na jednu stranu s tím počítám. Pokud by to bylo do té míry, kdy by šlo prostě jenom o "nějaké lidi", tak nemám problém. budeme se sobě navzájem nějak vyhýbat, nechám je myslet, vykldat, co si myslí, vykládat, co vykládat chtějí a nemusíme se nikdy už v životě vidět. Nicméně mám strach z toho, že to třeba může ovlivnit moji práci, rodinu, kamarády atpod. S tímhle bych se potom vyrovnávala dost těžko. Bohužel to asi taky příjde, ale překousnu to asi jenom hodně těžko, pokud vůbec.
    DIVA
    DIVA --- ---
    kdo je dneska normální simtě .) osobně ty normální lidi občas normálně lituju ;)
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    KAWALSKI: Ale bez těch uvozovek už bychom to asi nenapsali. :)
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    JAGA: Já se všeobecně dost kontruluju. Nenazvala bych to přímo "užíváním si", ale cítím se určitým způsobem přirozeně. Nicméně se věnuju dost tomu, jak na mě nahlíží okolí, pohledům, co se někomu může honit hlavou, snažím se odhadovat ostatní. Až doma o samotě si to nějak rozeberu a mám z toho teprve dobrý pocit, že jsem to zvládla.
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    AKI_NO8: ale vsak jsi "normální" ;-)
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    KAWALSKI: Skvělý. Tohle mě hodně potěšilo Nakonec vlastně možná budu i celkem "normální".
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    LURA: zrovna nedávno jsem skrzevá Gekko objevila jednu příznačnou písničku:
    http://www.youtube.com/watch?v=Ooi-ah73aC4
    LURA
    LURA --- ---
    Tak tady máš Eclectico, zase jeden článek (plus krátkou, ale výživnou diskuzi):
    http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-zahranici/133239/constance-18-nesmi-na-ples-protoze-je-lesba.html
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    ECLECTICA: to melo byt za blbce, vypadlo pismenko ;-) stredni rod me zvlastnim zpusobem odpuzuje, v nem bych nemluvil :-/
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    KAWALSKI: za blbé? To ses tak inspiroval, že používáš střední rod? :))

    V podstatě jde o MtF, která ale po operaci přestala brát hormony a cítla se na pomezí obou pohlaví. Proto se rozhodla, že zažádá o to, aby byla neurčitého pohlaví, s tím, že lékaři, kteří Norrie zkoumali, zjistili, že jak fyzicky, psychicky i endokrinologicky skutečně nelze být vnímána jako muž ani jako žena.
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    ECLECTICA: ha ha, jsem za blbe, co? :-D ja jak mam problem tyhle clanky vylustit, tak je nectu, dokud nemam hafo casu a prazdnou hlavu
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    KAWALSKI: jojo, o kousek níž je další článek o tomt=ž :-)
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    nevim, nakolik to je mozne brat vazne, neb neznam ten denik a zatim se prokousavam anglictinou, ale i tak to sem davam....jo, to mit tady, tak jsem nejspokojenejsi clovek pod sluncem :-D
    http://gay.pinknews.co.uk/2010/03/11/australia-is-first-to-recognise-non-specified-gender/
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    AKI_NO8: co se opatrnosti týče, myslím, že stojí za to zvážit, nakolik jsi ochotná k nějakému coming-outu. TO je ryze individuální rozhodnutí, protože to, co jednomu připadá osvobozující, jiný třeba ustojí hůře.
    Rozhodně si ale myslím, že je dobrým krokem, najít si pár chápavých lidí, před kterými budeš moci být sama sebou. Řešení, co bude dál, přinese čas.
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    AKI_NO8: tak jednou se to obrati, s tim musi clovek pocitat ;-) kdyz uz je nekdo queer, tak holt nesedne kazdemu, zas na druhou stranu alespon budes vedet, kteri lide ti za to soti a kteri ne, i kdyz nekdy ty reakce budou pekelne bolet, nejvic od tech nejblizsich :-/
    JAGA
    JAGA --- ---
    AKI_NO8: A užíváš si to aspoň trochu? Představuju si, že taková zkušenost může být i osvobozující a rozjařující...
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    Tak dnes o víkendu jsem si opět vyrazila. Namalovaná, tentokrát bez paruky, jenom se svými načesanými vlasy, které už dorostli co se týče rozdílů mezi pohlavím, do takové neutrální délky a v neutrálním oblečení. Zatím si nevěřím ještě na MHD, nicméně setkání s novýma lidma (jeden byl dokonce z NYXu, tak sem zvědavá jaké z toho bude haló) a opět nějaký ten obchůdek. Přišlo mi to už celkem přirozené. Strach z těhle malých věcí už celkem zmizel. Zas na druhou stranu si říkám, že asi polevuju v opatrnosti o tom, kdo by se to měl vlastně dozvědět, aby se to na druhou stranu neobrátilo brzo proti mně.
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    TEKKIT: ....to vypadá že se v hospodě vsadil že si vykope politickej hrob:))))....
    nebylo to v hospodě, ale v jednom nejmenovaném pražském Sushi baru, a nebylo to o vykopání si hrobu, ale o obětování se pro politiku .-))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam