• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    LURA:
    1. jakym vyzkumem, propanajana? to tvrzeni - ze neco neni jednolite neznamena, ze je to ruznorode - stoji samo o sobe.
    2. tady jsi me asi nepochopila - na te akci nebyli queer lide, ale politicti aktiviste. pokud bys trvala na svem, pak by muselo platit, ze "v kapitalismu a statu neni svoboda pro nikoho" je kredem skutecne vsech queeru, cimz by ses dostala do sporu se svym predchozim tvrzenim o nejednolitosti.
    az se na takovych akcich objevi "laissez-faire capitalism for everyone!", dej mi vedet. rad prijdu podporit, queer nequeer :-)
    3. fajn. takze az se tam objevi nejaky katolik s napisem, ze homosexualita je hrich, bude vrele prijat jako soucast myslenkove diverzity.

    spekulace o co mi pravdepodobne nejde si strc za klobouk. ke korenu veci jsem se vyjadril dost jasne - ze tyhle akce jsou zpolitizovane & nektere veci vic nez presahuji tema sexuality.
    dobry den :-)

    p.s.: pokud se na protestni akci proti queer parade objevi nekdo s napisem, ze "homosexualita jsou prasecinky", budes tvrde hajit nazor, ze je to jen soucast myslenkove ruznorodosti, & ze ne vsichni si to mysli nebo zacnes spradat konspiracni teorie o utisku normativne-heterosexualni spolecnosti?

    LURA
    LURA --- ---
    LUBOB:
    ad chyba 1: to bys musel podepřít nějakými výzkumy, navíc nevím, jak by se to prokazovalo. Protože jen malá část z těch, kteří se považují za "queer" vyjde do ulic na Queer parade, stejně, jako tam vyjdou někteří, kteří s queer vlastně nemají nic společného. Na jednotlivých akcích může být samozřejmě nějaký proud dominantní a to bez ohledu na sexuální preference.
    ad chyba 2: logicky argumentuji skupinami queer a přesněji, než hetero, by bylo ne-queer, pakliže jde o akci s názvem Queer parade. Kdyby šlo o akci hudebníků, pak bych uvedla jako protikladné skupiny hudebníky a nehudebníky...
    ad chyba 3: Myšlenkové proudy jsou různé, některé jsou extrémní a mohu či nemusím s nimi souhlasit. A vůbec nic o tnepopírá, protože nemůžeš směšovat realitu a něčí názor nebo stanovisko. Takže jestliže si jedna skupina myslí, že platí "svoboda pro nikoho", druhá si může myslet, že je "svoboda pro všechny" - a stále je to součást myšlenkové různorodosti.

    Pravděpodobně ti ale nejde o to, dobrat se nějakého kořene věci, ale spíš jen o to, abys polemizoval, a to se dá samozřejmě na čemkoliv. Třeba i na tom, jak někdo řekne "dobrý den".
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    MRS_BRIGHTSIDE: jo, to jsem si domyslel & prave na to jsem taky reagoval.
    MRS_BRIGHTSIDE
    MRS_BRIGHTSIDE --- ---
    LUBOB: ja se do tehle debaty o vyhranenych/extremistickych nazorech (at uz jsou to neonackove nebo ackari) a jejich vztahu ke queer jako takovemu, ci konkretne parade ted opravdu nemam chut poustet, jen pro poradek, cely ten transparent byl "v kapitalismu a statu neni svoboda pro nikoho"
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    LURA:
    1. chyba - argumentujes extremem, jednolitosti. to ze neco neni jednolite neznamena ani trochu, ze nejaky myslenkovy proud neni vyrazne dominantni.
    2. chyba - argumentujes sirsimi skupinami (hetero, queer) tam, kde jde prevazne o politicke aktivisty.
    3. chyba - extrem (viz transparent svoboda pro nikoho) prehlizis. navic zcela jednoznacne popira tvoji uvodni tezi o myslenkove ruznorodosti. svoboda pro nikoho je stanovisko ultimatni.
    LURA
    LURA --- ---
    LUBOB: Stejně jako heterosexuálové, ani queer není jednolitá skupina, prostě odráží různé názory a myšlenkové proudy...
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    MRS_BRIGHTSIDE: ta treti & ctvrta fotka shora hovorej dost vymluvne :-(
    SAIL_OR
    SAIL_OR --- ---
    MRS_BRIGHTSIDE: krásný barvy
    JELENA
    JELENA --- ---
    MRS_BRIGHTSIDE: parádní fokty! Dokonce je na jedné moje kamarádka :)
    MRS_BRIGHTSIDE
    MRS_BRIGHTSIDE --- ---












































    HELA
    HELA --- ---
    AKI_NO8: tady je ten webkomiks celý (ale v angličtině), kdyby ho někdo neznal a chtěl se na to podívat:) http://www.venusenvycomic.com/index.php?id=7
    MRS_BRIGHTSIDE
    MRS_BRIGHTSIDE --- ---
    SAIL_OR: ja byla, v prubehu dne napastuju fotky
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    Vzpomněla jsem si na jeden starý Mladkovský. Snad se nikoho nedotkne >
    Chlapeček se ptá maminky:"A mami, co je to transexuál?"
    Maminka:"No, to se zeptej tety Jakuba."
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    SAIL_OR: nemůžu, jsem na svatbě :-(
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    Jeden starší z podobného soudku. I když určitě znáte.

    SAIL_OR
    SAIL_OR --- ---
    chichi


    hej a jdete vůbec někdo na queer parade?
    MRS_BRIGHTSIDE
    MRS_BRIGHTSIDE --- ---
    z geekovskyho gift-shopu k memu oblibenemu serialu, ale podle mne se na odlehcenou hodi, jako slogan skvely

    http://www.cafepress.com/+bisexual_not_confused_225_button,276630068
    SAIL_OR
    SAIL_OR --- ---
    btw ve viceovský trafice maj BUTT
    http://www.viceland.com/blogs/cs/2010/06/07/trafika/
    ISOBEL
    ISOBEL --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam