• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  JANEYSOCD
  Pro všechny, kterých se jakkoliv dotkla obsedantně-kompulzivní porucha a neuróza obecně.
  rozbalit záhlaví
  EKIM
  EKIM --- ---
  .... ze začátku to byla neviná sranda, jenže to už je 2tejdny.... http://www.karaoketexty.cz/karaoke/wohnout/princezny-nohy-6099
  EKIM
  EKIM --- ---
  PSYCHOPATICK: to almotrigium působylo ze začátku hodně sedativně, během dvou dnů to zmizelo a stejně to mám na noc, a ke všemu pokud ho vysadím nic zváštního se neděje. Vysadění setralinu už je trochu problém zhruba do dvou dnů se oběví takové vnitřní třesy, je to cítit v hlavě ale není to bolest, dost těžko se to k něčemu přirovnává, prostě jako by mě něco na setinu vyplo. A ke všemu to přidává na frekvenci, po dvouch týdnech je to to řádově po par minutách až vteřinách. Ale nutno dodat, že to sice obtěžuje, a zas některé příznaky mizí. Takže je to možná prostě jen něco za něco, ale doktorce se třeba lépe pracuje. A na druhou stranu co mi je do doktorky žejo, když já jsem nemocný. A pokud jsem nemocný tak už víc jak deset let, tedy ta takzvaná nemoc je integrovaná do mé osoby, na základě nějaké zkušenosti. Odstranění teto takzvané nemoci chápu jako zapomenutí na něco co se nezapomíná už z principu. Jako proč bych sahal do ohně když jediný výsledek je ohoření ruky a né její proměna na nehořlavou.
  A když k tomu dodám že jsem byl před těmi lety, diagnostikován jak ,,multimaniodepresivní schyzofrenik,, což prý neexistuje, stejně jako fakt že jsem přechodil ,,limskou bureliosu,, nikdo mi nevěří. Je to blbost, třeba jsem člověk co si pořád vymejšlí, nechce se přizpůsobyt, něčemu co je z dlouhodobého hlediska zastaralé a nefunkčí, a pokaždé když vydím příznaky téhle společenské blbosti vím že nemocní jsou ti ostatní. Vem si třeba fakt, kolik lidí šlo do druhého kola voleb, jsou to tři druhy lidí,, volit menší zlo,, předtím byl rohlík za 20h ,,nedokážu přijmout fakt že někam nejít je také volba,,.
  Dříve to bývala křesťanská výra v boha, dnes moderní duchodový systém...
  Možná že někoho napadne že to jsou dva protichůdné názory, tvořeny fakty a stejně tak se najdou lidi kterí si myslí že že to co jsem právě napsal je totální blbost, najde se i člověk který se s tím stotožní. Výsledek spěje k poznání že kvalita musí byt rovna kvantitě.
  A jestli že jeden z ťěchto faktorů převáží, máme tu nácky nebo socky. Stejné je to je i smou nemocí jsem takový protože se jen snažím vyrovnat rovnováhu celku. A na druhou stranu, cena celků klesá a tedy není možné se na ní spolehnout, nemám tudíž na výběr než být svým způsobem zdravý a pro ostatní nemocný.
  Mno vím že je to dlouhý, a trochu mimo téma, ale když už jsem to napsal, nechám to k přečtení a opravení hrubek, a časem to smáznu.
  PSYCHOPATICK
  PSYCHOPATICK --- ---
  EKIM: neutlumují tě ty léky moc? jak to na tebe působí? pomáhají ti, zlepšilo se to? Nebyly by třeba lepší jen ty terapie?
  EKIM
  EKIM --- ---
  PSYCHOPATICK: No dostal jsem léky, setralin a časem lamotrinigum. A samozdřejmě terapie 2za měsíc.
  PSYCHOPATICK
  PSYCHOPATICK --- ---
  EKIM: jakým způsobem to léčíš? Nebo jsi se s tím sám naučil pracovat?
  EKIM
  EKIM --- ---
  PSYCHOPATICK: řekněme že mívám nepříjemné pocity naprosto bez jakéhokoliv důvodu, jeden z těch obcesivních pocitů je že nějaká část mě, která chce zničeho nic ublížit člověku se kterým se právě bavím, nikdy jsem nikomu fyzicky neublíži a stává se mi to náhodně, s kýmkoliv. Není to nezvladatelné, ale v momentě kdy bych se měl věnovat vzájemné komunikaci s dotičným(ou) se musí musím věnovat ovládnutí, tomuhle pocitu. Nejedná se o žádnej hlas, já nic nesliším. A naopak jsem byl několikrát bezdůvodně napaden, teda nikdy mi nebyl útok vysvětlen. A tak se domívám že pokud je mozek to co nás lidi odděluje od zvířat. Podle mě to je právě to co by si měl každý uvědomit, nebo se léčit a pod.
  Proč například školák který je šikanovaný, se jednoho dne zhroutí a skončí na psychiatrii? Když ti co potřebují pomoc jsou ti co šikanovaly, to ini jsou na tom špatně. A k takovejm blbostem dochází dnes a deně, naprosto bez jakékoliv logiky. Nebo z ničeho nic si i čisté ruce mnu až se mi udělá puchejře.....
  PSYCHOPATICK
  PSYCHOPATICK --- ---
  EKIM: v čem se to u tebe nejvíce projevuje? :)
  EKIM
  EKIM --- ---
  ...zda se ze touto poruchou, trpim nevedomky nejaky ten patek, ale az tohle utery mi doktorka rekla ze simptomy sedi na ocd. Tak nejak nevim jestli mam mit radost, ze mam konecne diagnozu. Nebo bejt nastvanej ze to trvalo tak dlouho. Ve finale mi prijde ze, nemocni jsou ti druzi, a ja se jen chovam adekvatne vuci predchozi zkusennosti. Preci jen blbec by strkal ruku do ohne potom co se spalil. Na druhou stranu, jestli ze se musi prizpusobit kulture, ve ktere se bezne do ohne strkaj ruce. Je to problem ktery se musi lecit. Ne zachovavat jako doplnek chodu spolecnosti...
  PSYCHOPATICK
  PSYCHOPATICK --- ---
  ILKNO: šlo by to trošku rozvést být podrobnější? :)
  ILKNO
  ILKNO --- ---
  PSYCHOPATICK: znam jich dokonce vic a priznaky na mne pusobi jenom zaporne.
  PSYCHOPATICK
  PSYCHOPATICK --- ---
  ok tak abychom to dali nějak do provozu....

  Znáte nějakého člověka co trpí OCD máte s tím nějaké zkušenosti kladné či záporné podělte se jen do toho sem s tím... :))
  NEUF
  NEUF --- ---
  JANEYS: myslim, ze plno lidi na nyxu bude touto poruchou trpet, kdyz uvazime, ze naduzivani internetu popr. zavislost na on-line vztazich je urcitym projevem obsedantne kompulzivniho chovani.
  GILLIATT
  GILLIATT --- ---
  hm, ja myslim, ze velmi mirnou formou OCD trpi velka vetsina lidi...a skutecnou diagnozu OCD bych taky nikomu neprala...

  velmi dobre reference jsem slysela na dr. Praska

  http://cz.lundbeck.com/cz/Public/what_we_do/Depression/documents/BrozuraOCD.pdf
  JANEYS
  JANEYS --- ---
  Oživit by to chtělo, ale moc lidí s OCD na Nyxu nepůsobí:-( (Nebo spíše :-), protože bych jim to nepřála:-))
  PSYCHOPATICK
  PSYCHOPATICK --- ---
  No jak vidím tak by to tu chtělo nějakým způsobem oživit :)
  PSYCHOPATICK
  PSYCHOPATICK --- ---
  Chtěla jsem přidat své poznámky a nějaké odkazy, ale jak vidím tak není třeba to co tady máš je docela dost obsáhlé. Možná postupem času až toho nasbírám víc.

  Možná když tu máš ty brožury pro pacienty tak bych si dovolila přiložit brožuru pro lékaře jako prevenci :)

  BrozuraOCD - pro lékaře.pdf (1573505 B)
  JANEYS
  JANEYS --- ---
  SAYRIU: Není zač:-)
  JANEYS
  JANEYS --- ---
  BrozuraOCD.pdf (1573505 B)
  JANEYS
  JANEYS --- ---