• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MJUGENFTTH-FTTB/Fiber to the home-building
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    toto dnes nahodím na leteckaposta.cz
    pokud máte něco jiného (nebo novější edice), tak házejte sem ;-)


    Broadband Optical Access Networks and Fiber to the Home Sep.2006.pdf
    Cabling Copper and Fiber1.pdf
    cisco press - optical network design and implementation.chm
    Enabling Optical Internet with Advanced Network Technologies.pdf
    Fiber Optic Installers Field Manual.pdf
    Fiber Optics Illustrated Dictionary.pdf
    Fiber.Optic.Essentials.pdf
    fiber.optics.technician_27s.manual.pdf
    Fibre Optics Handbook (McGraw-Hill-2002).pdf
    Handbook Fiber Optic Data Communication 2E.pdf
    Intro_to_Fiber_Optics_2E.pdf
    Morgan Kaufmann Publishing - Network Recovery. Protection and Restoration of Optical, SONET-SDH, IP
    and MPLS.pdf
    OPTICAL FIBER TELECOMMUNICATIONS IIIB.pdf
    Optical Fiber Telecommunications V A Fifth Edition - Components and Subsystems.pdf
    Optical.Fiber.Telecommunications.V.Volume.B.Systems.and.Networks -Academic.Press 2008.pdf
    Planning Fiber Optics network.pdf
    Springer.Fiber.Optics.Engineering.Oct.2009.eBook-ELOHiM.pdf
    Troubleshooting Optical Fiber Networks.pdf
    STORM
    STORM --- ---
    tento týden du kupovat GPONa od Profiberu ... sem zvědav jak to pofrčí, a v únoru se chystám na WDM-PON. snad to povalí slušně hodně si od toho slibuji. Budeme mít napojení přímo do CESNETu. Knížky na FTTx mohu zde napostovat nějaký mám.
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    NIZZER: jj tuhletu mám
    3. edici také nemůžu sehnat
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    NIZZER
    NIZZER --- ---
    MJUGEN: celkem sikovna je tahle, ale bohuzel jenom druha edice (2000 :( ) vysla treti, ale nedari se mi najit

    http://rapidshare.com/files/38981774/FOTM2Ed.rar


    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    NIZZER: Díky za knihu. Dnes v noci uploadnu všechny knihy o Optice co jsem zatím nahrabal. Bude toho kolem 240MB. Stále mi ale chybí nějaká co by popisovala přímo v praxi samotnou implementaci sítě. Nebo něco takového někde je?
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    MJUGEN: optiku jsem dělával, takže spíš bych si rád osvěžil paměť nějakýma novinkama v oblasti FFTx :-)
    S úspěchem jsem používal SP2515A od Micronetu (třeba tady, ale kupoval jsem je za cca 1000,-) a zásuvky na zeď od 3M
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    PANTARIL: nahoď ty odkazy po netu ;-)

    "Co se tak divam po netu tak multimode SFP modul + sitovka se daji dohromady poridit za neco kolem 1300kc"
    PANTARIL
    PANTARIL --- ---
    presne parametry ti nereknu, zajimam se o to ve firme spis okrajove, nakupy dela nekdo jiny. Vim ze ty single-mode SFP moduly kupujem za cca 3k / kus. Je problem ze mnozi vyrobci switchu (mozna i sitovych karet) vyzadujou do svych zarizeni svoje SFP moduly, ktere jsou napr 1.5x drazsi nez srovnatelne OEM (todle se nam stalo s switchem od Hawlet - Packard).

    Co se tak divam po netu tak multimode SFP modul + sitovka se daji dohromady poridit za neco kolem 1300kc coz neni moc ale my vsude mame single-mode vlakna a s tema by to asi nebylo kompatibilni. Je pravda ze na tech poslednich par metru od rozvadece / sklepa do bytu by asi stacilo i levnejsi multimode reseni.

    Co to je PON?^_^;
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    A síťovka s SFP portem by měla vyjít nějakých 700,-? Nebo se pletu? Jaký HW máš konkrétně na mysli + odkaz na parametry a jaký propojení kabelů (PON?). Díky
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    PANTARIL: Ano FTTB je zatím v pohodě a levné, ale počítej s tím, že když už tu optiku taháš do bytovky, tak pak máš nevyužité zákazníky právě kvůli té IPTV a utíkají zisky.
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    KAPPI: Taky si myslím, že to chybělo. Hlavně tedy informace z praxe. Máš již nějaké zkušenosti nebo se je chceš jen zde něco dozvědět?
    PANTARIL
    PANTARIL --- ---
    MJUGEN: no tahat si optiku primo do bytu je imo stale jeste pomerne drahe kvuli sitovce s SFP portem / SFP modulu, ktery k tomu clovek potrebuje.

    Tahat ji do sklepa panelaku, kde se zapoji do switche, ze ktereho uz do jednotlivych bytu vedou UTP je ale uz pomerne cenove dostupne reseni (z pohledu ISP) a pro drtivou vetsinu lidi i prozatim dostacujici. Pokud se vic rozsiri IPTV a streamovani HD videa tak se pozadavky na optiku az do bytu asi zvysi.
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    Paráda, to tu chybělo! book
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    Byl bych rád, kdyby se zde optické sítě demystifikovaly a i díky této diskuzi se začaly rozšiřovat v domácnostech jako náhrada za zastaralé UTP.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam