• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MJUGENFTTH-FTTB/Fiber to the home-building
    HW, optické kabely, návrh topologie sítí a jejich implementace. Sdílení zkušeností s provozováním optických sítí, HW a rady/doporučení.
    rozbalit záhlaví
    STORM
    STORM --- ---
    no dá se ... pokud ta síť nebude živá ... jako používá se 1625nm a dá se tam tap, ale nevím, jaké jsou možnosti ...
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    Ahoj, mám dotaz ohledně možného překopnutí optického kabelu. Stavba kopla do HDPE trubky, která se přetrhla, ale kabel se zdá být v pořádku... potřeboval bych proměřit, zda-li byl překopnutím kabel poškozen. Na jednom konci je ukončen v optické vaně, ale na druhém je ještě neukončen(a asi ještě nějakou dobu ukončen nebude), je tam pouze přípravená rezerva. Je možné například laserem, popřípadě OTDR proměřit, zda-li se kabel poškodil i přes to, že není na jednom konci ukončen?

    Dík za info.
    STORM
    STORM --- ---
    jasne ze byla moznost ... mame co potrebujes konkretne?
    MICHNZEE
    MICHNZEE --- ---
    ahoj, dělá tady ještě někdo optické sítě? nebyla by možnost se s někým dohodnout na nějakých praktických ukázkách nebo možnosti skouknout jak se to v reálu dělá? rád bych se o optických sítích dozvěděl něco víc... :) předem díky
    STORM
    STORM --- ---
    zdar děcka, konečně sem to nahrál, a postupně bude přibývat.
    fttxbook.zip | Ulož.to
    http://www.ulozto.cz/xsT6FWv/fttxbook-zip
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    STORM: paráda
    STORM
    STORM --- ---
    hm, mám připraveno, ale má to sakra dost Mb :)
    hodím to na ulozto a pak se uvidí, zda se to uchytí
    SKVORICEK
    SKVORICEK --- ---
    btw. nemate nekdo nejaky pouzitelny materialy (anglictine se nebranim) na symetricky, asymetricky a laditelny rozbocovace do pasivnich optickejch siti? byl bych vam neuveritelne vdecnej :)
    SKVORICEK
    SKVORICEK --- ---
    zajem bude, cim novejsi, tim lepsi :)
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    STORM: určitě další knihy nebudou na škodu :-), díky
    STORM
    STORM --- ---
    pokud je zájem, mohu sem dát další knížky, ale anglická literatura ... česká se moc nevede :)
    možná tak pro začátečníky se dá použít Filka :)
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    KUTNY: Našel jsem něco na uloz.to :-)

    Uložto - Knihy Optika.zip
    http://www.uloz.to/11049902/knihy-optika-zip
    KUTNY
    KUTNY --- ---
    MJUGEN: cau, nemas jeste dostupne knihy, ktere uvadis v prispevku?
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    Máte někdo nějakou zkušenost s Centrio?
    SKVORICEK
    SKVORICEK --- ---
    NETWORK: velika skoda :( ja do dneska ani nevedel, ze tady tohle auditko je... ale kdyby se nekdy neco naskytlo kolem prahy, tak dej urcite vedet :)
    NETWORK
    NETWORK --- ---
    SKVORICEK: skoda zes nenapsal drive.... dneska jsem dodelal par propoju na optice - mohl ses prijet podivat - mel sem pujcenou svarecku, lamacku a pouzivalo se vsechno kolem optiky (pigtaily, vany, kazety, spojky, prevodniky .... ) jinak

    SKVORICEK
    SKVORICEK --- ---
    Ahoj vážení, můj příspěvek bude pro někoho trošku OT, ale věřím, že z určitého úhlu pohledu sem patří:

    Rád bych totiž sdílel zkušenosti s optikou. Jsem studentem CVUT a sháním firmu, živnostníka nebo vlastně kohokoliv, jehož prostřednictvím bych se mohl dovědět více o problematice optické komunikace obecně.
    Teď tedy otázka přímo na vás, " nevíte o někom takovém?"
    díky moc :)
    STORM
    STORM --- ---
    jaký kdo natahujete vlákna pro vnitřní rozvody G.657?
    NETWORK
    NETWORK --- ---
    MJUGEN: zdravicko, nene, zatim ne - hdpe je v zemi, ale chybi nam jeste kousek trasy a proto jsme to nechali vsechno na jaro...
    ten 24vlaknovy samsung maji v pente, pokud budes potrebovat, mam tam znameho obchodaka, muzu domluvit cenu ;)
    maji tam tusim 5km klubo ;)
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    NETWORK: zdar, už je zafouknuto? :-)

    1) ten Samsung 24x jsi zakoupil kde?

    2) Sháním cenu Juniper fiber router MX80... neví někdo?

    3) Cenu Edge-Core nebo jiný (HP/Alliedtelesis/....?) 16port SWITCH vše single link(WDM?) (přímo optika bez SFP!!)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam