• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RADUMnemotechnické pomůcky
    MIKKADO
    MIKKADO --- ---
    SCHWAB: hehh, pokrokový .)
    nám ten náš ešte farbisto opisoval odpoveď jednej študentky, ktorá tvrdila, že penis má kosť - povedal jej na to, že je šťastné dievča, ha. alebo opisy ženskej ejakulácie na prednáške z anatky.

    a aby som nebola OT:
    zápästné kostičky: sca - lu - tri - pi / tra - tra - ca - ha

    suprahyoidné svaly: Kto sa chce milovať, musí mať genitál a štýl.
    (m. mylohyoideus, m. geniohyoideus, m. stylohyoideus)

    vetvenie a. brachialis: PrDel NuKoKo BiKoKo
    (a. profunda brachii, a. deltoidea, a. nutritia, a. collateralis medialis, a. collateralis radialis, a. bicipitalis, a. collateralis ulnaris sup., a. collateralis ulnaris inf.)

    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    MIKKADO:
    kdyby jen tam.. nám řikal..
    "Dlaždicový epitel - kde se jezdí, tam se dláždí, takže pochva, konečník a ústa"
    :-)
    MIKKADO
    MIKKADO --- ---
    ešte mi napadlo (medici asi poznajú):
    "kde sa jazdí, tam sa dláždi"
    -plochý dlaždicový epitel vagíny
    MIKKADO
    MIKKADO --- ---
    postup riedenia kyselín (k. sírovej), z wiki:
    "nelejeme Dunaj do kyseliny, ale kyselinu do Dunaja"
    KELTON
    KELTON --- ---
    TERRANCE: Na tenhle zákon se onehdá někomu povedlo zahlásit strašný zabiják. A samozřejmě si to od té doby všichni zůčastnění budou pamatovat:

    Jsme Borgové. Budete asimilováni. Odpor je napětí lomeno proudem.
    TERRANCE
    TERRANCE --- ---
    GDY: Na ohmuv zakon mel spoluzak podobnou pomucku. Ivan zlomil Ursule ruku (I=U/R)
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Ze střední školy jsem si odnesl pomůcku pro zapamatování si čísla Pí.

    "Lín a kapr u hráze, prohlédli si rybáře. Udici měl novou, jikrnáči neuplovou".

    O tom, jak moc je to dementní darmo polemizovat. Ty nejblbější věci právěže nejspíše fungují. Počet písmen každého slova dává dohromady prvních třináct číslic čísla Pí.
    MDFK
    MDFK --- ---
    JENDA69: Lev Cítí Dobré Maso
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    u nás bodovala jedna pseudomnemotechnická pomůcka, která je tedy ale spojena s určitou řečí těla:

    mává rukama, dává obrovský důraz na "chloro": "CHLORO-FYL" - ..... dlouhá pauza...... ....... - "proto je tam hořčík"

    skutečně blbost, ale když to ten dotyčný zahrál, každej si to doteď pamatuje!
    MIKKADO
    MIKKADO --- ---
    produkcia hormónov kôrou nadobličky:
    soľ - cukor - sex
    (zona glomerulosa - mineralokortikoidy, zona fasciculata - glukokortikoidy, zona reticularis - androgény)
    MIKKADO
    MIKKADO --- ---
    G+ baktérie:
    starý streštený milovník banánov lascívne lízal erike klitoris aktívne niekoľko nocí a chytil pri tom kvasinky a plesne
    (Staphylococcus, Streptococcus, Micrococcus, Bacillus, Lactobacillus, Listeria, Erysipelothrix, Clostridium, Actinomyces, Corynebacterium, Nocardia, kvasinky, plesne)

    .)
    PENER
    PENER --- ---
    GDY: to jsem si nevim proc zapamatoval podle urinus dvojky :))
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    DANUNA: zkrátim si a děkuju za prosin a kopři :D s tim mám problémy furt :-)

    GDY: ono je celkově dobrý si vzorce pamatovat v součinovym tvaru..
    uri, icu, uli
    GDY
    GDY --- ---
    něco z elektriky :)

    u
    -
    rudýho indiána

    (U = RI)
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    SKRU, LODBROG: Jak maly Jardove. Kdyz uz jsme u toho popichovani, oba dva mate filosoficky info az se mi tu z toho zapaluje vonna tycinka a uuuplne OT se tu hadate o uplnejch píčovinách. Nechte si to na jindy a na jinde, treba az se budete "nudit v praci", vy filosofove.

    sry, nedalo mi to, casem se smazu, kdyz tak neucini nekdo jinej.
    JENDA69
    JENDA69 --- ---
    pro zapamatování se bit - bajt

    Jak se říká 8 trilobitům? ... ... ... 1 trilobajt
    DANUNA
    DANUNA --- ---
    LODBROG: Jj, "trosku" sem si to samozrejme pamatovala i predtim, ale kdybych je mela vsechny bez chyby vyjmenovat, nedala bych za to ruku do ohne ;) s touhle pomuckou se uz zkratka nespletu. Ale jsou, pravda, jine a horsi veci na zapamatovani. Treba ty latinske pady, i kdyz to se zase jde naucit jako basnicku, protoze (aspon pro me) jsou libozvucne...

    Ja bych spis potrebovala vymyslet nejakou mnemotechnickou pomucku primo na miru - presne na to, co mi nejde zapamatovat, jenze to jsou takovy veci, na ktere nejde nic vymyslet ani s tou nejbujnejsi fantazii ;)

    A konecne nejake pomucky na matematiku (skoda, ze uz to vim ;)

    Sečna kružnici rozsekne, jako sekera poleno.
    Zatímco tečna na kružnici jen tak ťuká, jako když někdo ťuká na dveře.
    Odtud pomůcka: tečna ťuká, sečna seká.

    A komu se jeste plete sin a cos, stačí si zapamatovat 2 slova : prosinec a kopřiva
    Pro-sin-ec : sinus α je poměr délky odvěsny "pro"tilehlé k úhlu α a délky přepony.
    Ko-při-va : kosinus α je poměr délky odvěsny "při"lehlé k úhlu α a délky přepony.
    KRYSQA
    KRYSQA --- ---
    KEJKLIR: ?DDD tak to je dobrý :) chichi
    SKRU
    SKRU --- ---
    jelen treba nerozlisuje zelenou a oranzovou, nema na to oko, proste pro nej oranzova a zelena splyvaji a nemusi se s nikym domlouvat.
    SKRU
    SKRU --- ---
    LODBROG: je to vlastnost oka. popis a vnimani sveta okolo vychazi ze smyslove zkusenosti, ne naopak. a neukazuju, "ze vlastne", jen poukazuju na tvuj blabol a davam ho do souvislosti s tvoji osobnosti:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam