• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RADUMnemotechnické pomůcky
    mnemotechnické pomůcky od kohokoli na cokoli - pochlubte se, jaké nejvydařenější, nejzajímavější znáte:)
    rozbalit záhlaví
    LANGOSH
    LANGOSH --- ---
    BOTRYTIS: PNP = pujdeme na pivo
    NPN = na pivo nepujdem
    BOTRYTIS
    BOTRYTIS --- ---
    zase něco málo s elektroniky Tranzistor:
    NPN -> šipka ven
    PNP -> šipka dovnitř :-)
    NATHAELEN
    NATHAELEN --- ---
    WILDENBURY_SQ, JUASINHA: mluví se o trikoloře, ne o vlajce
    KOKES
    KOKES --- ---
    WILDENBURY_SQ: to mi připomnělo "kráva sládka unese, sládek krávu ne" - jestli můžeš po mlíku(zmrzlině, whatever) pivo...:-)
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    BUJAGA: A nebo je cihla a vejce, vejce musi byt nahore a cihla dole, aby se vejce nerozmačkalo. A modrej klin se musi pamatovat.

    OMG, to jsou nesmysly, ale je to docela vtipny. :)
    JUASINHA
    JUASINHA --- ---
    Nám vždycky říkala p.učitelka, že červená je jako krev, která teče dolů...
    já má zas hrozný problém se vstupem ČR do NATO a EU. Když se mě v zahraničí někdo zeptal, tak jsem nevěděla, ač jsem si to pak stokrát přečetla...
    Jinak mnemotechnické pomůcky doprovází celý můj život, bez nich bych byla úplně ztracená
    KOKES
    KOKES --- ---
    BUJAGA: anebo tmavnou směrem dolů...což tak úplně mnemo není:-)
    BUJAGA
    BUJAGA --- ---
    Víte jak jdou za sebou (zleva, doprava, nebo shora, dolů) barvy na České trikoloře?
    Pořadí barev podle pořadí začátečních písmen v abecedě B, Č, M - Bílá, červená, modrá...
    BOTRYTIS
    BOTRYTIS --- ---
    Něco z magnetické indukci a indukcnosti...

    Cívka jako dívka nejdřív napětí, potom proud.

    Cívka jako dívka nejdřív nechce dát, pak se nechce vzdát.
    Z_RYBY_KOST
    Z_RYBY_KOST --- ---
    My všichni zemědělci máme jistou stavu u naší plotny. (Merkur, Venuše, Země, Marz, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun, Pluto)
    Paní, která nám přednášela o paměti, říkala, že chce-li člověk použít nějaké to akrostikum (věty, které mají slova na stejná počáteční písmena jako to, co se má pamatovat), měl by si to vymyslet sám, jinak to prej moc nefunguje... a jako důkaz nám převyprávěla příběh, kterej obsahoval všechny africký státy včetně hlavních měst.vcelku působivé. jenže si říkám, že to musí dát sakra práci, něco takovýho vymyslet...
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    LODBROG: mně pomáhaj (nelogický) sousloví
    vnější vyměšovací kanálek, slizský oční lalok atd...


    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    problem je, ze vyukou jazyku se zabyvalo v historii uz tolik skupin lidi, ze tech stylu, jak se to ZARUCENE naucit, je nespocetne ;)
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    Já zas slyšel, že se cizí slovíčko musí několikrát opakovat zároveň se českým překladem tak, aby se do mozku uložilo obojí v jedné škatulce. Nesmí mezi tím být delší než vteřinová pauza.
    Jinak se to uloží každé do jiné přihrádky.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    ale 600 za den.. no nevim
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    CYBERBUBLE: imho neni mozny - doporucuju napsat si je v nejakych logickych skupinkach na male lepici papirky a polepit jimi byt, abys je furt nechtene videla, tzn. ve vysce oci na dverich u zachoda, kolem zrcadla v koupelne, na lednicce apod. + je dobry napsat si je na papirky a az budes nekde venku, tak si papirky tahat z kapsy a cist si je atd.
    RADU
    RADU --- ---
    CYBERBUBLE: někde sem kdysi slyšela že aby si člověk na dlouho uložil jedno slovíčko, musí ho použít 12x, takže bych to viděla na 600x12 opakování:))
    CYBERBUBLE
    CYBERBUBLE --- ---
    hele a nejake memotechnicke pomucky jak se naucit 600 nemeckych slovicek za den?
    SKRU
    SKRU --- ---
    WILDENBURY_SQ: ano pane deus ex machina, to byla lekce, na jakou dlouho nezapomenu!
    IJACZEK
    IJACZEK --- ---
    SCHWAB: taktak, hlavně nikdy nikomu nevysvětlovat konvex a konkáv na lžíci - ta se dá otáčet .DDD

    TUILE:
    hlavně s tim rodnym číslem nechápu, co tu pořád řešíte .D

    když byste chtěli srovnat lidi například v tabulce v excelu od nejstaršího po nejmladší, tak použijete jejich rodný čísla, ne? .)

    16.6.1985 - 85.06.16 - 850616/****
    2.11.1923 - 23.11.02 - 231102/****
    1.1.1985 - 85.01.01 - 850101/****
    3.10.1957 - 57.10.03 - 571006/****

    - mluvim samosebou jen o můžích narozených v jednom století .))))
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    ELISCHA: IJACZEK to už napsal :)

    jinak díky za tohle vlákno.. vždycky mi trvalo než jsem si vzpomněl, jak to maj goniometrický funkce, kdy je jak co s čim proti čemu atd. a ta kopřiva mi do toho vnesla neuvěřitelný pořádek a řád :)
    ELISCHA
    ELISCHA --- ---
    Funkce

    konVexni - je tam V - takže průběh jakoby do V / i když teda spíš U/
    konkAvni - je tam A - takže průběh jakoby do A

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam