• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpifka z malých pivovarů & hospůdky kde je točej (Cz, Sk)
    HRKY
    HRKY --- ---
    Galerie Piva se aktuálně stěhuje z Nových Butovic kamsi do Vršovic. Aktuálně již v Galerii Nové Butovice nejsou, bližší info o novém místě bude k dispozici později.
    CORWEX
    CORWEX --- ---
    PREM: Bezpečně i ve vinárně v Anežské ulici, ale tam točí jen tmavého.
    PREM
    PREM --- ---
    Pivo Bakalář v pražských hospodách:

    Vyhledávání | Pivní deníček
    http://www.pivnidenicek.cz/search?utf8=%E2%9C%93&q=bakal%C3%A1%C5%99+praha
    PREM
    PREM --- ---
    Pivovar Bakalář
    http://www.pivobakalar.cz/main.php?age=ok

    Milovníky hořkého piva jistě potěší specialitka "Bakalář - světlý ležák za studena chmelený" i velmi pěkná světlá 11°, které mimochodem velmi doporučuji!

    Shodou okolností jsem měl o víkendu cestu domovinou tohoto vynikajícího piva a štěstí tomu přálo, že právě v Rakovníku nám zbyla milá hodinka, při čekání na další autobus.. Spolu s přítelkyní jsme si tedy na náměstí vyhlédli hostinec U černého orla s pěknou záhrádkou a výhledem na historické náměstí - ale hlavně - s rakovnickým pivem Černovar a Bakalář na čepu.. :) Po transferu do nedaleké vesnice Kolešovic, jsem pokračoval degustační studii v místní autentické čtyřce, kde měli po novu na pípě Bakalářskou 10° a 11°, což byla výtečná příležitost ku srovnání exemplářů, na něž v nedalekém městě piva nezbyl čas. Nutno ještě podotknout, že i sama situace, kdy jsem si poručil na ráz malou desítku a jedenáctku ke stolu, způsobila roztomilý rozruch a dala vzniknout čilým úvahám a hbytým komentářům vesnických strejců.. ;)
    Dovolím si tedy přiložit malé zhodnocení:

    Bakalář světlý ležák za studena chmelený (12°) - vynikající, velmi zajímavé pivo, s pěknou barvou starého zlata a jantarovým odleskem, ušlechtilou šťavnatou hořkostí a dlouhým dozvukem. 9/10

    Bakalář světlý ležák (11°) - výtečné pivo, s obdobně zajímavou šťavnatou hořčinkou, jakou nalezneme v "za studena chmeleném" a dle mojí chuti ještě živějším skluzem a velmi dobrou pitelností. Momentálně ideál dle mého gusta.. 9/10

    Bakalář světlé výčepní (10°) - lehčí, svěží pivo, světlejší barvy s jemnější ale též příjemně doznívající hořkostí. Osobně mě sice nejvíce zaujala 11°ka, nicméně do horkého dne může mít i toto výčepní svůj půvab. 7/10

    Černovar světlý ležák (12°) - hutnější pivo o něco těžší chuti, se znatelnou sladovinkou a mírnější hořkostí. Jistě zajímavé, ale subjektivně vzato si myslím, že síla Rakovnického pivovaru je plně projevena v Bakalářském ležáku.. 7/10
    PREM
    PREM --- ---
    SAMMAEL: Jj, ta hořčinka je impozantní a hezky dlouze doznívá.. :) 13° jsem zatím nekoštoval, tak snad někdy příště.

    Btw. Hendrych 11° též zaznamenán na čepu restaurace Nota Bene, nedaleko stanice metra IP Pavlova. Čepují též Unětice a Matušku, na další pípě pak obměňují různé pivní speciality. http://www.notabene-restaurant.cz/
    Bohužel chyběla ta hezká slečna za barem a chlápek, co měl zrovna šichtu dole (v pivním baru), byl stižen velmi dekantním hudebním vkusem, který manifestoval neustávající hitparádou tanečních hitů poloviny 90 let, jako Twenty4Seven, 2Unlimited a podobných pekel - takže pro mě trochu mínus. Ačkoliv tu 11°ku točil fanou, příště se již na Hendrycha vypravím také spíše do Krkonošské.. :)
    Jinak horní část podniku (restaurace se vchodem z ulice) i tamní číšníci byli vpoho a Unětice celkem taky.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    bmw k ochutnani maj Vilema z Jinec U Peronu na smichove.
    Rodinný pivovar Vilém
    http://www.pivovar-vilem.cz/en/

    za mne dobry, ochutnal sem i v jincich, poctivej pilsner, trinactka
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    PREM: Velmi dobrá 11°, krásně hořká s takovou malou nasládlou tečkou. 13°mě moc neoslovila, ale to proto že obecně nejsem moc na polotmavá piva. No a plus hezká slečna za barem ;-)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Včera jsem koštoval Kocoura IPA Samuraj - prvotní dojem hořký, pak sladovej ocas, ale lehce navoněný mi to přišlo. 7/10
    ENPE
    ENPE --- ---
    KUO: Ono je lepší tam zavolat tak jako tak, neustále mají narváno a člověk si bez rezervačky občas nesedne.
    KUO
    KUO --- ---
    jafra: pokud vim, tak spis narazove, ale pred dvema tydny zrovna meli. kdybys to chtel realizovat, tak bych doporucil tam predem zavolat, jestli zrovna lahvove maji.
    ELIDOR
    ELIDOR --- ---
    PETRPEDROS: no skoda ze Pražský Weisse tam michaji tak, ze daji do sklenice sirup a zalejou to pivem, nacez to lzickou zamicha a je hotovo .. 10kc/1dcl ..
    nicmene Weissbier tam je vyborny
    JAFRA
    JAFRA --- ---
    ENPE: namaj tam i lahvace? kolega z prace je taky hendrych,ze bych mu jednoho dotahnul pro pobaveni....
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    ty žebírka žeru..
    www.jihomestskypivovar.cz
    PREM
    PREM --- ---
    ENPE: Díky za tip - bývám pracovně v Dejvicích, tak se příležitostně cestou domů odměním.. :)
    ENPE
    ENPE --- ---
    PREM: Je stále na čepu v krkonošské hospůdce - Praha 6, Muchova ulice.
    PREM
    PREM --- ---
    Hendrych - rodinný pivovar
    http://www.pivohendrych.cz/
    KUO
    KUO --- ---
    KUO: ted maji v baru fiserka misto choteboru chlumecky fruit ale. ochutnam ho nejspis zitra.
    BUDDYX
    BUDDYX --- ---
    KUO: Správně je "Chotěbor", město Chotěboř je prý podle toho piva pojmenované :)
    zajimavy je ze logo maji udelany tak, ze tam lze videt "r" i "ř" - asi si sami nebyli jisti kdyz to zadavali grafikovi :)

    jinak doporucuju Šitbořice - tusim ze nefiltrovana 12. vytecna, i kdyz naposled to byl peknej humus. ja si byl jistej, ze dotaci sud, ale prej se to stava, ze nektery sudy sitboric byvaji "divny".
    KUO
    KUO --- ---
    BURKHAR: v baru fišerka mají únětice 10/12 a policku 11. k tomu rotují každé zhruba 2-4 týdny něco dalšího, teď měli chotěboř 12.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam